Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #2

Emma Frost #2

Emma Frost #2

"Higher Learning" - part 2

Postacie
Streszczenie

Emma odzyskuje przytomność w gabinecie lekarskim. Pochylają się nad nią dr Davenport i dyrektorka szkoły - pani Cruikshank. Obie nie rozumieją do końca co stało się młodej uczennicy. Frost pamięta tylko pana Kendalla i koleżanki czekające na klasówkę a potem nic. Doktor mówi jej, że była nieprzytomna przez kilka minut i pyta jak się czuje. Emma stwierdza, że w porządku. Lekarka przypuszcza, że mogła uderzyć głową o ziemię przy upadku, ale dziewczyna zaprzecza. Wymyśla wymówkę o nie zjedzonym rano śniadaniu i pyta, czy może iść na sprawdzian. Pani Cruikshank oznajmia, że ze względu na jej wypadek test został przełożony na jutro.

 

Kilka minut później Emma obserwuje radosną reakcję koleżanek na wieść o przełożeniu klasówki. Matilda szydzi z niej, twierdząc że udała to wszystko żeby mieć dodatkowy dzień na naukę. Stwierdza, że niektórzy nie muszą uciekać się do takich wybiegów.


Później, Emma rozmawia z panem Kendallem. Ian nie wierzy w jej wytłumaczenie o śniadaniu. Widział ją krwawiącą i krzyczącą z bólu. Pyta, czemu nie chce mu powiedzieć prawdy. Frost myśli o tym, jak bardzo by chciała. Niestety nie może. Gdyby powiedziała mu o głosach w swojej głowie, uznałby ją za wariatkę. Ian oświadcza jej, że oprócz tego że jest jej nauczycielem, jest też przyjacielem i może mu zaufać. Emma smutno przytakuje.


Dom rodziny Frost, wieczór. Hazel pyta córkę, jak poszedł jej sprawdzian. Czytający gazetę ojciec oznajmia, że klasówkę przełożono ze względu na wypadek Emmy. Sam zażądał tego od dyrektorki, kiedy zadzwoniła do niego z wieścią o zasłabnięciu córki. Teraz oświadcza podającej kawę służącej, że jest zwolniona, gdyż nie dopilnowała aby Emma zjadła śniadanie. Dziewczyna chce wystąpić w obronie Felicji, ale matka ją ucisza. Nie może podważać autorytetu ojca, sprzeczając się z nim przy służbie. Winston każe córce wyjść.


Podsłuchujący za drzwiami Christian pyta siostrę, dlaczego nie powiedziała rodzicom o bólach głowy i głosach. Emma stwierdza, że wszystko z nią w porządku. Brat zaprzecza. Te objawy mogą być poprzedzeniem czegoś gorszego. Oświadcza, że opowie o wszystkim rodzicom. Emma pyta go, czy nie powinien być gdzieś dzisiejszego wieczora. Dokładnie wymienia szczegóły ubrania i perfum, które przygotował na tą okazję. Zastanawia się tylko, z kim ma się spotkać. Zdumiony Christian pyta ją, skąd wie to wszystko. Dziewczyna mówi tylko, że wszyscy mają sekrety, które chcą zatrzymać dla siebie. Wściekły Christian zgadza się milczeć.


Snow Valley, następnego dnia. Kendall rozdaje wszystkim pytania i test się rozpoczyna. Emma wpatruje się tępo w kartkę. Jest pewna, że jeszcze wczoraj znała odpowiedzi; dzisiaj jest pusta. Z zazdrością patrzy na pieczołowicie piszącą Matildę. Zastanawia się nad jedną z odpowiedzi i nagle słyszy w głowie głos Kendalla, akurat czytającego to pytanie. Po chwili dochodzą ją również głosy koleżanek, zastanawiających się nad odpowiedziami. Emma po prostu zamyka oczy i zaczyna pisać.


Następny tydzień. Kendall oddaje poprawione testy. Matilda jak zwykle napisała bardzo dobrze, ale jest ktoś lepszy od niej - Emma, która ma komplet punktów. Ian oznajmia, że jej wynik zaszokował go. Jest bardzo zadowolony. Sądząc po spojrzeniach Matildy i jej koleżanek, dziewczyny nie podzielają opinii nauczyciela.


Później, na sali gimnastycznej, zaczyna się lekcja szermierki. Matilda szepcze Emmie do ucha, że nie wierzy w uczciwość jej wyniku i zamierza udowodnić, że ściągała. Ta z godnością odpiera, że Brant po prostu nie może znieść, że jest ktoś od niej lepszy. Słysząc rozmowę, trenerka każe dziewczynom stanąć do pojedynku. Kiedy krzyżują rapiery, Emma ponownie słyszy myśli Matildy. Zadając kolejne pchnięcia, Brant stwierdza, że teraz musi pokazać Frost, kto jest górą. Zastanawia się też, skąd wiedziała o grożącym jej ojcu bankructwu. Wsłuchując się w myśli przeciwniczki, Emma odbija ciosy. Matilda myśli, że może powinna była się zaprzyjaźnić z Emmą, może wtedy nikt nie poznałby tej wstydliwej tajemnicy. Problem w tym, że naprawdę jej nie lubi. Frost wykorzystuje zamyślenie przeciwniczki i wytrąca jej rapier. Jednak gdy zdejmuje maskę, ledwo trzyma się na nogach.


Wieczorem, szykując się do snu, Emma rozmyśla o nowych zdolnościach. Pokonała Matildę tylko dzięki temu, że czytała jej myśli. Zastanawia się, co się z nią dzieje. Pewna jest tylko tego, że nikt nie może o tym wiedzieć. Gdyby ojciec się dowiedział, zamknąłby ją w szpitalu psychiatrycznym na resztę życia. Musi zatrzymać to dla siebie za wszelką cenę.


Gabinet dyrektora, kilka dni później. Pani Cruikshank oznajmia Emmie, że będzie musiała powtórzyć test. Niektórzy rodzice kwestionują uczciwość jej wyniku. Kendall staje w obronie dziewczyny, jednak dyrektorka jest nieubłagana. Ponowny egzamin odbędzie się za chwilę, tym razem w pustej klasie.


Ian przez chwilę patrzy na siedzącą nad arkuszem Emmę, po czym oznajmia jej, że czas minął. Ta ze zdenerwowania łamie ołówek.


Nauczyciel zapewnia dziewczynę, że nie ma się czym martwić. Wyniki będą za chwilę i na pewno potwierdzą jej wiedzę. Emma nie może uwierzyć, że Matilda posunęła się do zaangażowania rodziców w swoją małą wojnę. Pyta Kendalla, czy on też uważa ją za oszustkę. Ian zaprzecza, choć przyznaje, że zaskoczyła go odpowiadając nawet na pytania wykraczające poza program. Emma wyznaje mu, że część jej sądzi, iż nie zasłużyła na najwyższą ocenę. Zaczyna mówić o tym, że kiedy rozdał kartki, nie mogła przypomnieć sobie żadnej odpowiedzi. Przerywa jej głos dyrektorki. Cruikshank gratuluje Emmie - znowu maksymalna ilość punktów. Po jej wyjściu Ian żarliwie gratuluje podopiecznej. Frost oznajmia mu, że to niemożliwe - celowo zostawiła kilka pytań bez odpowiedzi. Ian wbiega do gabinetu dyrektorki z żądaniem wglądu w test Emmy. Mówi o tym, że dziewczyna nie odpowiedziała na wszystkie pytania. Cruikshank mówi, że ją to nie obchodzi dopóty, dopóki ojciec uczennicy jest zadowolony. Zadzwonił on przed chwilą i dowiedział się, co się dzieje. Test powędrował do niszczarki papieru. Ważniejsze są dotacje pana Frosta na ich szkołę niż uczciwość jego córki. Słysząca wszystko zza drzwi Emma tłumi płacz.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.