Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #6

Emma Frost #6

Emma Frost #6

"Higher Learning" - part 6

Postacie
Cytat

Winston Frost: "Heartless, brilliant Adrienne seems the obvious choice... but then there's Emma. Rebelious little Emma."

Streszczenie

Szpital w Bostonie. Hazel Frost i jej córki czekają na wiadomości o stanie Christiana. Adrienne z wyrazem poczucia winy na twarzy przeprasza Emmę za wsypanie brata. Nigdy nie sądziła, że ten występek może popchnąć go do samobójstwa. Emma stwierdza, że trudno jej uwierzyć w szczerość siostry i nie obchodzi ją to. Oświadcza, że nie ma jej nic do powiedzenia. Do poczekalni wchodzi ojciec. Jgo pierwszym pytaniem jest, kto znalazł Christiana. Zgłasza się Emma, dodając że również ona zadzwoniła na policję. Do rodziny wychodzi lekarz, mówiąc że stan chłopaka jest stabilny. Winston oświadcza, że zobaczy się z synem później. Teraz chce mówić z dyrektorem szpitala aby zapobiec przedostaniu się informacji o wszystkim do prasy. Hazel i córki chcą w międzyczasie odwiedzić Christiana, ale Winston nie zgadza się. Emma nie ma zamiaru posłuchać zakazu ojca, więc ten chłodno nakazuje szoferowi wyprowadzić ją ze szpitala. Wyrywając się, dziewczyna krzyczy do Winstona, że go nienawidzi.


Dom Frost, kilka dni później. Christian, na którego szyi wciąż widać szramę po sznurze, ogląda w telewizji reportaż o grupie dziwnie ubranych mutantów "X-Men". Do pokoju puka Emma, która przyniosła mu nową książkę. Chłopak stwierdza, że ojciec w końcu zaczął dopuszczać do niego gości. Emma wyjaśnia, że jest zaabsorbowany organizacją jakiegoś przyjęcia. Okazuje się, że nie pofatygował się nawet raz, by go osobiście odwiedzić. Christian dziękuje siostrze za ratunek, jest mu tylko przykro, że widziała go w takim stanie. Emma z płaczem mówi, że cieszy się iż zdążyła na czas. Chce tylko wiedzieć, dlaczego to zrobił? Brat odpowiada, że chciał mieć kontrolę nad chociaż tą częścią swojego życia. W jego myślach dziewczyna słyszy stwierdzenie, że dla nich wszystkich lepiej byłoby umrzeć. Nie mogąc znieść, że Christian w to wierzy, Emma wybiega.


Dwa tygodnie później, Hazel w asyście Adrienne ustwaia w salonie nowozakupione pianino. Emma zauważa zmęczenie matki i pyta, czy nie mogłaby jakoś pomóc. Hazel stwierdza, że faktycznie musi odpocząć i każe jej razem z Adrienne dokończyć ustawiania nowych mebli. Adrienne jest zdziwiona jej chęcią pomocy. Emma mówi, że wie, iż jedynym jej celem jest powrót do łask ojca. Siostra podejrzewa ją o taką samą motywację. Nie ukrywa, że chodzi jej o przychylność Winstona i prosi Emmę, żeby nie zazdrościła jej lepszych układów z nim. Gdyby nie była tak buntownicza, miałaby u niego dużo lepszą pozycję. Emma ze złością odpowiada, że ma gdzieś zdanie ojca. Chce tylko pomóc matce. Adrienne ironicznie mówi, że Hazel nie potrzebuje więcej pomocników i radzi przyjrzeć się zawartości jej apteczki od czasu wstrząsu mózgu. Tknięta złym przeczuciem Emma kieruje się do prywatnej łazienki matki. Rzeczywiście, wisząca tam szafka jest wypełniona dziesiątkami rozmaitych proszków.


Następnego dnia podczas odwiedzin brata Emma stwierdza, że jest on pod wpływem narkotyków. Choć Christian zaprzecza, jego dziwny głos, oczy i myśli świadczą o czymś innym. W końcu brat z rozbawieniem stwierdza, że nie ma przed nią sekretów i przyznaje się. Siostra chce z niego wyciągnąć, kto dostarczył mu to świństwo, ale chłopak traci przytomność. Dziewczyna i tak domyśla się prawdy.


Cordelia zagłębia się w świecie muzyki, kiedy nagle ktoś wyłącza jej magnetofon. To Emma. Jest wyjątkowo wściekła. Nie rozumie jak Cordelia mogła dać Christianowi prochy, zwłaszcza teraz, kiedy jest wyjątkowo słaby i podatny na wpływy. Siostra odpowiada, że zrobiła to tylko dlatego, bo nie dawał jej spokoju; na jego życzenie. W jej myślach Emma widzi, że to prawda. Cordelia kpiąco radzi iść z tym do ojca, ale Emma nie potrafi sie na to zdobyć.


Wieczorem, zaczyna się od dawna planowane przeez Winstona przyjęcie. Jest tu cała czwórka dzieci: rozwalony na sofie Christian, bijąca punkty wśród gości Adrienne, pragnąca przyciągnąć uwagę nową fryzurą i ekstrawaganckim strojem Cordelia i zamyślona Emma. Dziewczyna chce porozmawiać z bratem i stwierdza, że ten znowu jest naćpany. Christian oświadcza, że nie obchodzi go już co myśli ojciec. Emma mówi, że martwi się o niego. Chłopak przytula ją i dziękuje za troskę, ale oświadcza że nie potrzebuje pomocy. Wstaje z sofy i niepewnym krokiem podchodzi do fortepianu. Emma nie potrafi uchwycić jego myśli. Zrozpaczona prosi ojca o chwilę rozmowy.


Winston dziękuje córce, że zdecydowała się mu zaufać. Wie jak wygląda w jej oczach przez niektóre swoje działania, jednak ostatnio dużo o tym myślał i zrozumiał niektóre błędy. Docenia też jej spryt, to jak nakryła go z kochanką we Francji i jak ulokowała Christiana w mieszkaniu jego chłopaka. Przypomina mu to jego młodość. W jego myślach Emma widzi, że ojciec mówi szczerze. Jeśli chodzi o Christiana, to Winston rozumie, ze potrzebuje on natychmiastowej pomocy. Myśli o specjalnej klinice. Teraz prosi córkę, aby wróciła na główną salę. Ma dobry humor i chciałby ogłosić coś ważnego.


Po chwili Winston wygłasza mowę. Wie, że Christian nie jest w stanie podołać obowiązkom jego następcy, więc pozostały mu trzy córki jako potencjalne dziedziczki. Cordelia - subtelna, mroczna i podstępna. Adrienne - inteligentna i bezlitosna, wydaje się być oczywistym wyborem. Ale jest jeszcze buntownicza Emma. Emma, która ze zdumieniem stwierdza że ojciec wybrał ją. Przyjęcie przerywa wejście ekipy lekarzy, którzy podsuwają Winstonowi jakiś papier do podpisu. Ojciec wyjaśnia Emmie, że zmienił zdanie i umieszcza Christiana w zamkniętym zakładzie dla chorych psychicznie. Wleczony do drzwi brat nie może uwierzyć, że to Emma go zdradziła. Przygryzając wargi dziewczyna krzyczy ojcu w twarz, że nie chce mieć już nic wspólnego z nim i z jego fortuną. Poradzi sobie sama. I wychodzi, na zawsze opuszczając rodzinny dom.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.