Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #9

Emma Frost #9

Emma Frost #9

"Mind Games" - part 3: "Outrageous Fortune"

Postacie
Streszczenie

Pijani szczęściem Emma i Troy wsiadają do taksówki. Właśnie wygrali mnóstwo pieniędzy i są w szampańskim nastroju. Kierowca zauważa, że musieli mieć szczęśliwą noc w kasynie. Troy mówi, że szczęście nie miało z tym nic wspólnego. Ku rozpaczy Emmy, przedstawia ją jako pierwszego na świecie eksperta od "psychicznego pokera". Wygrała dziewiętnaście rozdań z rzędu i wiedziała dokładnie jakie karty mają jej przeciwnicy. Dziewczyna radzi kierowcy nie zwracać uwagi na jej gadatliwego chłopaka, który wypił za dużo drinków. Szturcha zdumionego Troya łokciem w brzuch. Chłopak opamiętuje się. Po chwili zauważa, że Emma nazwała go swoim chłopakiem.

 

Później, młodzi ludzie wysiadają z taksówki. Troy pyta przyjaciółkę, czy to naprawdę taki wielki sekret. Frost odpowiada, że zdecydowanie tak. Na nic się jej nie przyda ten dar jeśli wszyscy wokół będą o nim wiedzieć. Chłopak odpowiada, że przecież powiedział tylko taksówkarzowi. Gdyby on miał taką zdolność, nie trzymałby jej w tajemnicy. Emma zastanawia się, czy to nie racja. Sekrety były dobre u niej w domu. Może czas zacząć żyć inaczej? Oboje podchodzą do tylnego wejścia kamienicy i Troy naciska dzwonek. Ludzie w środku rozpoznają jego twarz w kamerze i oboje zostają wpuszczeni. Emma pyta przyjaciela, czy to naprawdę dobry pomysł? Chłopak mówi, że teraz gdy ma pieniądze, chce spłacić Luciena i mieć wreszcie spokój. W środku zastają bossa okładającego worek treningowy. Towarzyszą mu poobijani Milo i Stu, których miny są mniej niż przyjazne. Lucien oświadcza, że nie spodziewał się tej wizyty. Troy niepewnie mówi, że ma dobre wieści. Boss pyta o jego przyjaciółkę. Emma przedstawia się. Lucien mówi do Troya, że jest mu winny dziesięć tysięcy a ilekroć wysyła do niego Milo i Stu, wracają z niczym. Lepiej więc, żeby to były naprawdę dobre wieści. Chłopak wręcza mu cały dług. Lucien uśmiecha się, mówiąc że to bardzo dobre wieści. Obaj wybuchają śmiechem, jednak boss nagle przestaje się śmiać. Oświadcza, że od długu narosły odsetki w wysokości pięciu tysięcy. Wyrywa Emmie torebkę i wyciąga resztkę pozostałych tam pieniędzy. Zaskoczony Troy mówi, że nie mają tyle. Lucien oświadcza, że na razie weźmie to co mają a jutro doniosą mu resztę. Chłopak pyta go, jak ma zdobyć dla niego tyle pieniędzy w jeden dzień? Mężczyzna odpowiada, że tak samo jak poprzednie dziesięć tysięcy. Wraca do boksowania worka, ignorując ich. Milo wyprasza oboje za drzwi.


Mieszkanie Troya, później. Para odkrywa, że Milo i Stu całkowicie zdemolowali apartament. Na domiar złego gospodyni oświadcza chłopakowi, że ma się natychmiast wyprowadzić. Jego interesy stwarzają zagrożenie dla innych lokatorów. I niech nie liczy na zwrot depozytu ubezpieczeniowego. Ku zaskoczeniu Emmy Troy natychmiast zaczyna się pakować. Dziewczyna pyta go, co zamierza. Chłopak mówi, że chce stąd jak najszybciej zniknąć. Właśnie został wyrzucony z mieszkania, nie może wrócić do pracy w restauracji a do jutra musi zdobyć pięć tysięcy. Zupełnie niespodziewanie Emma całuje go i mówi, że wrócą do kasyna, wygrają potrzebne pieniądze i w końcu uwolnią się od Luciena. Troy zgadza się i pyta, czy mogą powtórzyć pocałunek?


Wieczorem. Okazuje się, że turniej pokera jest dzisiaj zamknięty dla zwykłych gości, Emma próbuje więc szczęścia na automatach. Skupia się, usiłując wyczuć co wypadnie, ale najwyraźniej jej moc nie działa na maszyny. Troy proponuje poszukać czegoś innego, ale dziewczyna nie poddaje się. Pociąga za dźwignię i skupia się na wizerunku wisienek. Troy radośnie krzyczy, że wygrali - wypadły trzy wiśnie. Zdziwiona Emma pokazuje mu, że wypadło zupełnie co innego. Nagle przypomina sobie, jak oszukała kelnerkę w restauracji i stwierdza, że przypadkowo musiała zrobić to samo z Troyem. Wpada na pomysł. Oboje podchodzą do stołu do kości. Emma nie chce ryzykować wmówienia wszystkim, że wyrzuciła obstawianą liczbę, oszukuje więc krupiera, sugerując mu że postawiła 500 dolarów a nie pięć. Niestety, ma pecha i w trzech próbach nie trafia ani razu pożądanej ósemki. Para odchodzi od stołu załamana. Właśnie przegrali ostatnie pieniądze. Emma podejmuje desperacką decyzję i podchodzi do kasy z pustym pojemnikiem na żetony. Ku zdumieniu Troya kasjerka z uśmiechem wypłaca im pięć tysięcy. Niestety, odwracając się Emma wpada na dwóch pracowników ochrony.


W biurze dyrektorki kasyna kobieta pokazuje Emmie, Troyowi i kasjerce zapis wideo, na którym widać jak para otrzymuje pieniądze za nic. Zdumiona kasjerka zostaje z miejsca zwolniona. Emma próbuje przekonać dyrektorkę, że oszukała ją za pomocą magicznej sztuczki, ale kobieta wyrzuca ją za drzwi.


Później, para zastanawia się czy nie spróbować szczęścia w innym kasynie, ale jest już zbyt późno. Troy proponuje za resztę pieniędzy kupić bilety i uciec do Nowego Jorku. Wygląda jednak na to, że nie mają na tyle czasu. Na ulicy podchodzą do nich Milo i Stu i, pokazując broń, każą im wsiąść do bagażnika samochodu.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.