Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #7

Emma Frost #7

Emma Frost #7

"Mind Games" - part 1

Postacie
  • * Emma Frost
  • * Troy Killkelly
    * Lou, pani Thockmorton, szefowa Emmy
    * Milo i Stu
Streszczenie

Pracująca jako sprzedawczyni w bostońskim butiku Emma Frost jest niezadowolona. Piesek jednej z klientek właśnie załatwił się na środku sklepu a kobieta nic sobie z tego nie robi. Bezczelnie radzi Emmie, żeby poszła po mopa i wiadro i posprzątała bałagan. Dziewczyna przypomina jej o zakazie wprowadzania zwierząt. Pani Thockmorton oświadcza, że zostawia u nich wystarczająco dużo pieniędzy, żeby nikt jej nie przeszkadzał. Podchodzi szefowa Emmy, która staje po stronie klientki i każe Emmie natychmiast posprzątać. Dziewczyna traci panowanie nad sobą. Kilka minut później wychodzi ze sklepu odprowadzona niechętnym wzrokiem byłej szefowej. To trzecia praca, z której ją wylali w ciągu dwóch tygodni.

 

Później, Emma wraca do taniego hotelu, w którym mieszka. W wejściu spotyka właściciela, który przypomina jej, że nie zapłaciła mu za trzy ostatnie dni. Dziewczyna pokazuje mu czek za pracę w butiku, którego nie zdążyła zrealizować. Mężczyzna zabiera go jej, mówiąc że pokryje akurat to, co jest mu winna. Ponieważ nie ma czym zapłacić za dalszy pobyt, każe jej spakować walizki. Emma prosi o wyrozumiałość; nikt nie przyjmie jej do pracy bez stałego miejsca zamieszkania. Lou zbliża się do niej, mówiąc że chyba ma zajęcie, które pozwoli jej zarobić na utrzymanie. Emma telepatycznie powoduje u niego nagły ból głowy i zręcznie wymyka się. Obiecuje przynieść pieniądze kiedy wróci.


Stojąc przy kiosku, Emma przegląda ogłoszenia w gazetach. Zniecierpliwiony właściciel każe jej kupić gazetę albo odejść. Dziewczyna znajduje w kieszeni tylko centa i myśli, jak miło byłoby znaleźć tam ćwierćdolarówkę. Ku jej zdumieniu sprzedawca przyjmuje pieniążek jako 25 centów. To podsuwa jej pewien pomysł. Wchodzi do eleganckiej restauracji.


Później, po najlepszym posiłku od tygodni, kelnerka wręcza dziewczynie wysoki rachunek. Emma wie, że nadszedł dla niej moment próby. Koncentruje się, i podaje kobiecie kawałek papieru, każąc jej myśleć, że to studolarówka. Wspaniałomyślnie pozwala zachwyconej kelnerce zatrzymać resztę. Niestety, kierownik sali zauważa tę małą sztuczkę. Idąc niepewnie w jego kierunku, dziewczyna zastanawia się, co jeszcze ją dzisiaj spotka.


Później, w kuchni kucharze śmieją się z dziewczyny, która musi odpracować rachunek myjąc naczynia. Ponieważ nigdy w życiu tego nie robiła a w dodatku jest wściekła, co chwilę słychać brzęk tłuczonego szkła. Młody pomywacz ze śmiechem mówi jej, że długo potrwa, zanim odpracuje swój dług. Emma sarkastycznie prosi, żeby nie dziękował jej za załatwienie mu wolnego. Kiedy chłopak szykuje się do wyjścia, dziewczyna prosi go jednak by został. Wie, że sama nie da rady. Mówi mu, że pochodzi z bogatej rodziny, gdzie naczynia myli służący. Pomywacz pyta, czemu nie zapłaciła za posiłek skoro ma tyle pieniędzy. Emma tłumaczy, że nie ma pieniędzy, tylko pochodzi z rodziny która je ma. Przedstawia się chłopakowi, który odwzajemnia się tym samym. Nazywa się Troy Killkelly.


Noc. Emma i Troy siedzą na balkonie mieszkania chłopaka. Killkelly opowiada, że jego matka odeszła od ojca gdy miał jedenaście lat. Ojciec zaczął pić i znęcać się nad nim i w wieku czternastu lat Troy uciekł z domu. Emma wyraża współczucie. Chłopak mówi, że po tym co usłyszał o panu Frost, jego ojciec nie był taki zły. Lepiej być bez pieniędzy niż mieszkać z kimś takim. Dziewczyna przypomina sobie o Lou, który już pewnie wyrzucił jej rzeczy na ulicę. Troy proponuje aby zamieszkała u niego dopóki się nie ustawi. Ustąpi jej swoje łóżko a sam będzie spał na składanym. Dziewczyna uśmiecha się.


Rano Emma zabiera swoje rzeczy i chłodno żegna Lou. Kiedy z Troyem wracają do jego mieszkania przypomina mu, że zostanie tu tylko do czasu gdy się nie ustawi, więc radzi mu niczego nie oczekiwać. Chłopak mówi, że zawsze był dżentelmenem i Emma wyczuwa w jego myślach, że mówi prawdę. Kiedy wchodzą do mieszkania, dziewczyna wyczuwa wrogie myśli, ale zanim jest w stanie ostrzec przyjaciela, pięść ląduje na jego szczęce. Troya wita para osiłków - Milo i Stu. Podczas gdy jeden odpycha Emmę, drugi wyczekująco spogląda na chłopaka. Troy mówi, że nie ma tego po co przyszli. Wyjaśnia rzuconej na podłogę dziewczynie, że jest im dłużny 10 tysięcy dolarów. Stu wyciąga nóż, mówiąc że muszą pokazać szefowi, jak bardzo Troyowi jest przykro. Emma rozpaczliwie sięga umysłem i uniesiona ręka zbira zastyga w bezruchu. Bandyci nie rozumieją co się dzieje. Tymczasem dziewczyna z trudem utrzymuje psychiczny uścisk. W końcu jej siły się kończą, z nosa zaczyna jej lecieć krew i traci przytomność.


Szpital, później. Emma z radością wita opatrzonego Troya. Chłopak ma tylko złamany nos i nic mu nie grozi. Dziewczyna pyta o człowieka, któremu jest winny pieniądze - Luciena. Troy dziwi się, skąd Emma zna to imię. Lucien Duff to jeden z szefów lokalnego półświatka. Pożyczył od niego pieniądze a teraz nie jest w stanie ich oddać w terminie. Dziewczyna mówi, że muszą coś zrobić. Troy nie chce jej urazić, ale nie sądzi by była mu w stanie pomóc. Radzi jej znikać póki nie zainteresują się i nią. Emma pyta, dokąd ma iść? Przecież to u niego miała znaleźć schronienie. Nagle chłopak wpada na pomysł. Czytając w jego myślach, dziewczyna stwierdza, że to szalone. Jednak biorąc pod uwagę, że nie mają innego wyjścia, to chyba dobra myśl. Wieczorem Emma i Troy, oboje elegancko ubrani, wkraczają do kasyna.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.