Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #3

Emma Frost #3

Emma Frost #3

"Higher Learning" - part 3

Postacie
Streszczenie

I znowu sukces. Emma cieszy się z kolejnej najwyższej oceny z klasówki. W tym semestrze nie miała żadnych innych i nikt już nie śmie oskarżać jej o ściąganie. Coś stało się z jej głową. Nie wie dokładnie, co, ale prawie nie musi się już uczyć. Po prostu słyszy prawidłowe odpowiedzi w myślach innych. Jedna z koleżanek pyta ją, czy używa korzenia żeń-szenia, który jak mówił jej ojciec, stymuluje pracę mózgu. To mogłoby tłumaczyć jej niezwykłą poprawę w nauce. Emma oświadcza, że za jej sukcesem stoi tylko moc umysłu. Do klasy wchodzi pani Cruikshank. Przerywa na chwilę lekcję, żeby oznajmić Matildzie, że taksówka już czeka. Emma nie sądziła, że pozbędzie się jej przed ukończeniem szkoły. Jednak plotki o bankructwie jej ojca okazały się prawdziwe i panna Brant opuszcza szkołę. Podczas gdy inne koleżanki żegnają ją ze smutkiem, Frost uśmiecha się. W końcu pozbyła się osoby, której szczerze nie cierpiała. Będzie za nią tęsknić tak samo jak za swoimi migrenami i krwotokami z nosa.

 

Miesiąc później, bostońskie muzeum sztuki. Pan Kendall prowadzi wykład o malarstwie. Nagle Emma wchodzi mu w słowo i zaczyna kontynuować jego wywód. Wodząc nieprzytomnym wzrokiem, podejmuje wątek dokładnie tam, gdzie Ian go urwał. Przez kilka chwil mówi jak nakręcona, po czym przerywa, stwierdzając że kręci się jej w głowie.


Stołówka, później. Ian mówi Emmie, że jest pod wrażeniem. Mówiła, jakby wyjmując mu słowa z ust i zastanawia się, czy nie zaglądała do jego notatek. Dziewczyna prosi go w myślach, żeby zmienił temat. Kendall proponuje jej udział w szkolnym programie udzielania korepetycji. Słysząc, że będzie mogła z nim współpracować, Emma zgadza się.


Rodzinna kolacja u Frostów. Winston pyta Cordelię o skargi nauczycieli, że w szatni, w której przebywała z przyjaciółmi czuć było zapach marihuany. Dziewczyna oświadcza, że to nie ona i stwierdza, że dopóki jej nic nie udowodnią, jest niewinna. Podczas gdy matka prosi Adrienne, by odłożyła telefon, Winstom oznajmia Cordelii, że zrobią jej test na obecność narkotyków. Wściekła dziewczyna wybiega. Emma nieśmiało mówi, że znowu dostała najwyższą ocenę w klasie. Ze złością odstawiając lampkę wina, ojciec pyta, czy liczy na jego zachwyt tylko dlatego, że robi to co powinna. Zapada cisza, zakłócana tylko przez paplaninę Adrienne przez telefon.


Snow Valley, dwa tygodnie później. Emma kończy zajęcia ze swoją grupą korepetycyjną. Zmierza już do wyjścia, kiedy zatrzymuje ją Kendall. Ian pyta, jakie ma plany na przyszłość. Frost stwierdza, że nie wychodziła myślą poza ukończenie szkoły. Kendall oznajmia, że zauważył u niej talent pedagogiczny. W przyszłości widziałby w niej nie tylko nauczycielkę, ale nawet dyrektorkę szkoły. Emma przyznaje, że dobrze się czuje pracując z grupą. Niespodziewanie dociera do niej myśl Iana na swój temat - sexy.


Dom Frost, następny ranek. Emma wchodzi do gabinetu ojca, oznajmiając że myśli o karierze nauczyciela. Winston oświadcza, że jest zajęty. Każe jej przyjść kiedy będzie miała do powiedzenia coś, co nie będzie go śmieszyć . Emma mówi, że jest poważna i prosi, by ją wysłuchał. Winston ze złością rzuca laptopem. Szydzi z niej, że widzi siebie jako profesora bo zdołała pomóc w nauce kilku nieudacznikom. Córka ze złością wykrzykuje, że nic mu się nie podoba. Poprawiła swoje stopnie, ale nadal jej nie ufa, nie tak jak pan Kendall. Winston w myślach zastanawia się, czy to Ian stoi za tym pomysłem. Emma potwierdza, mówiąc że to Kendall troszczy się o nią. Zostanie nauczycielką, czy ojcu się to podoba, czy nie.


Po chwili, w stroju jeździeckim Emma zmierza do stajni. Podjeżdża do niej Christian, zapraszając na wspólną przejażdżkę. Mówi, że podsłuchał jej rozmowę z ojcem i nie jest pewien, czy dobrze zrobiła. Popiera jej wybór zostania nauczycielką, ale wydaje mu się, że nie powinna jeszcze mówić o tym Winstonowi. Siostra oznajmia mu, że nie miała wyboru. Nie chce już dłużej ukrywać kim jest.


Trzy tygodnie później, gdy Emma wychodzi ze szkoły jest już ciemno i zaczyna padać. Pod parasolem przechodzi do auta. Po przejechaniu kilku kilometrów limuzyna staje. Szofer oznajmia, że wysiadł silnik. Próbuje wezwać pomoc z samochodowego telefonu, ale linia jest głucha - pewnie zakłócenia spowodowane burzą. W końcu oznajmia Emmie, że musi pieszo ruszyć po pomoc. Każe jej czekać w wozie. Mija kilka minut. Z przeciwka nadjeżdża auto. Za kierownicą Emma rozpoznaje Iana. On również poznaje limuzynę podopiecznej. Zatrzymuje się i pyta, co się stało. Po wysłuchaniu historii o awarii oferuje się podwieźć ją do domu. Stamtąd zdołają jakoś zawiadomić szofera. Emma zgadza się i wsiada.


Jazda trwa. Drzemiąca dziewczyna wyczuwa nagle myśli nauczyciela. Nie sądził, że zaśnie tak szybko i ma nadzieję, że nie zanudził jej tym, o czym mówił. Uważa, że jest piękna i mądra i zastanawia się, dlaczego nie znał takich dziewcząt kiedy sam chodził do szkoły. W końcu docierają do posiadłości Frost i Ian budzi ją. Ku jego zaskoczeniu Emma całuje go. Zaskoczony, odsuwa się i pyta ją, co robi. Dziewczyna mówi mu, że wie co o niej myśli. Kendall oświadcza, że jest tylko jego uczennicą i nie może być niczym więcej. Kiedy odjeżdża, Emma jeszcze długo patrzy na jego oddalający się samochód. Nie wie, że na nią patrzy przez okno ojciec.


Szkoła, następny ranek. Frost zastanawia się, jak przeprosić Iana za swoje zachowanie. W klasie zastaje nową nauczycielkę. Pani Hancock oznajmia zaskoczonej dziewczynie, że pan Kendall odszedł a ona zajmie jego miejsce. Stojąca w drzwiach Cruikshank dodaje, że zwolniła Iana ze względu na doniesienia o jego romansie z jedną z uczennic. Jeden z rodziców był w stanie przedstawić jej na to dowody.


Gabinet Winstona Frosta, wieczorem. Emma bez wstępów pyta ojca, jak mógł. Ten spokojnie oświadcza, że przy jego majątku może wszystko. Dziewczyna z płaczem obiecuje mu zrobić wszystko, jeśli tylko zwróci Ianowi pracę. Winston oświadcza, że jest za późno. Córka pyta go, czy rozumie że teraz nie zatrzyma jej przed decyzją o zostaniu nauczycielką. W odpowiedzi ojciec pokazuje jej zdjęcie pocałunku z Kendallem, który zarejestrowały kamery posiadłości. Ukartował awarię samochodu, żeby sprowokować ją do tego. Radzi jej robić, co każe albo opublikuje zdjęcie i Ian nie dostanie już nigdzie pracy. Zostawiając wściekłą z bezsilności dziewczynę, Winston wychodzi.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.