Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #4

Emma Frost #4

Emma Frost #4

"Higher Learning" - part 4

Postacie
Cytat

Winston Frost na wieść, że jego syn jest gejem: "It all makes perfect sense now, son. Your poor leadership skills, your affinity for Cole Porter, the way you hold a martini glass..."

Streszczenie

Stojąc przed mieszkaniem Christiana, Emma myśli o tym, jak zazdrości swemu bratu wyrwania się w końcu spod kurateli ojca. Nagle, krzycząc coś do niego, z domu wybiega młody mężczyzna i przypadkiem potrąca dziewczynę. Fragmenty jego życia, życia Dantego Ortegi przebiegają mimowolnie przed oczami Emmy. Przedwczesna śmierć matki, kłopoty z prawem i znajomość z jej bratem, która przerodziła się w coś więcej. Na głos Christiana Emma wraca do prawdziwego świata i pyta go, kim był ten chłopak. Brat stwierdza, że "nikim", ale dziewczyna wyczuwa, że to nieprawda i w myślach ma mu za złe, że coś przed nią ukrywa.


Kilka godzin później prywatny samolot Frostów zmierza w kierunku francuskiej Riviery, wioząc całą rodzinę na wakacje. Emma myśli o zakończeniu szkoły, które odbyło się trzy tygodnie temu. Żałowała, że nie było tam Iana. Decyzja ojca o wyrzuceniu go z pracy była nieodwołalna. Spoglądając na zaczytanego rodzica Emma zastanawia się, czy już go nienawidzi czy jest dopiero na dobrej drodze do tego?


Riviera, trzy siostry Frost opalają się. Adrienne delikatnie naśmiewa się z Cordelli, która nawet w trzydziestostopniowym upale nie zrzuciła czarnego stroju i martensów. Mówi Emmie, że po pozytywnym wyniku testów na narkotyki Cordelii, nie jest ona raczej faworytką ojca. Z nieukrywaną satysfakcją dodaje, że Christian również traci w jego oczach z wiadomych powodów. Emma zastanawia się, czy Adrienne wie o Dantem. Umysł jej siostry jest jednym z nielicznych, których nie potrafi przeniknąć. Adrienne szydzi również z niej, stwierdzając że ojciec nie zapisze jej majątku po żałosnym romansiku z nauczycielem. Wściekła Emma każe jej iść do diabła i wychodzi.


Emma przechadza się po promenadzie. Potrąca ją jakiś człowiek i znowu w jej głowie pojawia się obraz. Tym razem jest makabryczny - przedstawia ludzką głowę przybraną warzywami i podaną na tacy. Zaszokowana dziewczyna przewraca się. Ma szczerą nadzieję, że widok nie był prawdziwy. Przechodząca kobieta pomaga jej wstać. Emma płynnym francuskim dziękuje jej za pomoc, stwierdzając że jeszcze niedawno nie znała tego języka. Na okładce trzymanego przez kobietę magazynu dostrzega coś znajomego i prosi ją, by mogła go zatrzymać.


Rezydencja Frostów, wieczór. Emma pyta Christiana, dlaczego Adrienne nie zdradziła nikomu jego małego sekretu. Brat nie ma pojęcia. Widząc napięcie Christiana, siostra ponownie pyta go o Dantego. Chłopak ze złością oświadcza, że to nie jej sprawa. Przypomina, że kiedy nie chciała rozmawiać z nim o swoich migrenach, nie nalegał.


Tej samej nocy Emma wraca z przedłużonych zakupów. Przypadkowo zauważa swego ojca, wychodzącego z hotelu z młodą, seksowną kobietą. Ostrożnie podąża za nimi i z oburzeniem dostrzega rękę Winstona, obmacującą pośladek towarzyszki. Wyciąga aparat i uwiecznia ten moment, pamiętając jak ojciec szantażował ją w podobny sposób. Para kieruje się do nocnego klubu. Emma chce wejść za nimi, ale drogę zastępuje jej bramkarz. Po nieskutecznych próbach przekonania go, że ma 18 lat dziewczyna pyta goryla, czy jego szef wie, że sypia z jego żoną od pół roku.


Minutę później Emma jest w środku, stwierdzając że trochę żal jej wykorzystanego ochroniarza. Na parkiecie dostrzega ojca tańczącego ze swoją partnerką. Ponownie przygotowuje aparat, ale przy barze zauważa Christiana, rozmawiającego z dziwnym człowiekiem, którego myśli przejęła na promenadzie. Teraz wyczuwa, że nieznajomy jest głodny. Z przerażeniem dostrzega, że jej brat jest oszołomiony i dziwny człowiek namawia go, aby wyszli na powietrze. Domyśla się, że nieznajomy dosypał coś do drinka Christiana. Biegnie w ich kierunku, jednak ciężko jest jej przedrzeć się przez zatłoczony parkiet. Gdy wbiega między ludzi, atakują ją dziesiątki myśli. Wściekła, próbuje je wyłączyć, faktycznie oszałamiając na chwilę gości. Z balkonu Winston dostrzega córkę wybiegającą przez tylne wyjście. Na dworze Emma dopada nieznajomego w chwili, gdy ten ładuje nieprzytomnego Christiana do bagażnika. Wściekle atakuje go telepatią. Nagle dobiega ją głos ojca. Obcy wykorzystuje odwrócenie uwagi i ucieka, zostawiając jednak Christiana. Winston surowo pyta, co się stało. Emma tłumaczy, że jej brat został oszołomiony narkotykami i że muszą wezwać policję. Pan Frost stwierdza, że Christian pił od czasu przybycia do Francji i pewnie sam zrobił sobie krzywdę. Wzywa szofera, by zabrał ich do domu.


Następnego dnia Christian nie potrafi sobie zbyt wiele przypomnieć na temat swego porywacza. Emma prosi go, by jej w końcu wyjaśnił zajście z Dantem. Chłopak przyznaje siostrze, że jest gejem. Dante zerwał z nim tego dnia, bo Christian odmówił ujawnienia ich związku przed rodziną. Rodzeństwo nie wie, że ktoś nagrywa tę rozmowę na taśmę.


Winston puszcza Christianowi i Emmie kasetę, ironicznie stwierdzając, że teraz rozumie dziwne dotąd zachowanie syna. Christian pyta go, skąd ma taśmę. Z pokoju obok wychodzi Adrienne, oznajmiając że to ona. Zwabiona gniewnymi okrzykami brata, wbiega Cordelia. Ojciec z osłupieniem dostrzega na jej brzuchu tatuaż i kolczyk w pępku. Wściekle obiecuje, że wyśle ją na laserowe usuwanie tatuaży. Emma pokazuje mu coś równie interesującego - magazyn ze zdjęciem Adrienne na okładce. Winston jest zaskoczony, że córka zrobiła coś takiego bez jego wiedzy. Oznajmia dzieciom, że jest bardzo zawiedziony całą czwórką i zakazuje im opuszczać daczę do końca wakacji. Emma z szyderczym uśmieszkiem oznajmia, że kolej na niego i zarzuca mu spędzenie wieczoru z francuską dziwką. Winston spokojnie wyjaśnia, że była to tylko partnerka w interesach i radzi córce nie rzucać oskarżeń, których nie może udowodnić. W odpowiedzi dziewczyna pokazuje matce zdjęcie ręki ojca na pośladku kobiety.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.