Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #5

Emma Frost #5

Emma Frost #5

"Higher Learning" - part 5

Postacie
Streszczenie

Lotnisko w Bostonie. Rodzina Frost właśnie wróciła z niezbyt udanych wakacji. Christian oznajmia bliskim, że jeśli nie ma żadnych pilnych spraw, najchętniej ich opuści. Ojciec mówi mu, że nie ma o tym mowy. Pozwalał mu na zbyt dużo swobody, ale to się już skończyło. Wraca do domu razem ze wszystkimi. Christian ze złością odpowiada, że nie ma zamiaru go posłuchać. Będzie toczył takie życie, jakie pragnie i Winston mu w tym nie przeszkodzi. Chłopak odchodzi z podniesioną głową, wzbudzając podziw Emmy.

 

Dom Frost, noc. Emma natyka się w salonie na matkę, która zamiast spać, ogląda stary album ze zdjęciami. Dziewczyna mówi, że nie chciała aby Hazel zobaczyła zdjęcia kompromitujące ojca. Matka próbuje ją przekonać, że te fotografie o niczym nie świadczą; kobieta z którą tańczył ojciec mogła faktycznie być tylko jego partnerką w interesach. Nie patrząc w oczy córki dodaje, że zdjęcie z ręką na pośladku kończy się na nadgarstku. Emma ze złością mówi, że przecież nie fotografowała obcych mężczyzn żeby oczernić ojca. Hazel wstaje, mówiąc że chciała być sama i nie ma zamiaru dłużej tego słuchać. Emma stwierdza, że prawda nie jest najbardziej cenioną wartością w tym domu, a przecież próbowała tylko pomóc. Matka ze złością mówi, że już dosyć pomogła. Kiedy odwraca się by wyjść, Emma rozpaczliwie kładzie jej rękę na ramieniu i przekazuje swoje wspomnienia z tamtego wieczoru. Wskutek szoku Hazel zaczyna lecieć krew z nosa i kobieta traci przytomność. Zaalarmowani hałasem, do pokoju wbiegają ojciec i siostry Emmy. Dziewczyna twierdzi, że nie wie co się stało.


Rano, Emma, Adrienne i Cordelia czekają przed pokojem matki. Wychodzi do nich Winston w towarzystwie lekarza. Doktor uspokaja je, że chociaż Hazel miała łagodny atak, nic jej nie będzie. Na razie jednak jest jeszcze w szoku. Lekarz ponownie pyta Emmę, czy nie wie co mogło spowodować upadek. Dziewczyna powtarza, że znalazła ją w takim stanie. Adrienne spogląda na nią kpiąco.


Następnego ranka, pokojówka przynosi czuwającej przy łóżku matki Emmie telefon. To Christian oznajmia siostrze, że ojciec właśnie wylał go z pracy. Słysząc, że Winston nie raczył nawet zakomunikować mu tego osobiście, dziewczyna obiecuje zaraz przyjechać.


Emma spotyka Christiana siedzącego na schodach do jego mieszkania. Okazuje się, że ojciec zamroził również jego konta bankowe i kazał zmienić zamki w opłacanym przez siebie apartamencie. Christian został bez pracy, domu i środków do życia. Siostra mówi mu o chorobie matki i radzi, żeby wrócił do rodzinnej posiadłości. Chłopak nie chce tego zrobić, bo pozwoliłby ojcu znów wygrać. Emma przyznaje mu rację i wpada na pewien pomysł.


Budynek Frost Technologies. Emma wbiega do gabinetu ojca, przerywając zebranie. Winston niechętnie prosi podwładnych, żeby na chwilę wyszli. Dziewczyna żąda od niego, żeby zostawił Christiana w spokoju. Ojciec spokojnie mówi, że nie ma zamiaru. Chce tylko dobra syna a wie, że ten nie wróciłby do domu gdyby okoliczności nie zmusiły go do tego. Przypomina, że mieszkanie Christiana należy do niego. Chciał tylko podtrzymać pewne wartości, jakimi kieruje się ich rodzina. Słysząc to, Emma w myślach wzrusza ramionami. Winston pyta ją, gdzie jest teraz Christian. Córka mówi, że w domu. Jednak odwiedza tylko chorą matkę. Zdumiony ojciec dowiaduje się, że jego syn znalazł sobie inne mieszkanie.


Wieczorem, Emma relacjonuje mieszkającemu teraz ze swoim chłopakiem Dantem Christianowi rozmowę z ojcem. Rodzeństwo jest z siebie bardzo zadowolone. Dziewczyna mówi też bratu, że lekarz właśnie kończy badać matkę. Powie mu co z nią, kiedy wkrótce ich odwiedzi. Kiedy Emma odkłada słuchawkę, pokojówka zawiadamia ją, że pani Frost właśnie odzyskała przytomność. Rzeczywiście, Hazel rozmawia z lekarzem. Doktor pyta ją, czy pamięta coś z nocy, kiedy miała atak. Kobieta twierdzi, że nie, ale Emma widzi w jej myślach, że kłamie.


Przedmieście Bostonu, tydzień później. Emma pyta bawiącą się na progu domu dziewczynkę, czy tutaj mieszka pan Kendall. Mała mówi, że już nie. Wyprowadził się wiosną. Emma odchodzi ze smutkiem.


Mieszkanie Dantego i Christiana, później. Emma wraz z bratem i jego przyjacielem szykują się do oglądania filmu na wideo. Nagle dziewczyna wyczuwa, że coś jest nie w porządku. Potężny kopniak wyważa drzwi i do mieszkania wpada policja.


Areszt. Emma nie jest zaskoczona, widząc tutaj ojca. Winston z uśmiechem mówi, że przybył tak szybko jak mógł. Oznajmia Christianowi, ż powinien się cieszyć iż nie był właścicielem mieszkania, bo zostałby oskarżony razem z Dantem o nielegalne posiadanie broni i narkotyków. Jego syn mówi z wściekłością, że jego przyjaciel nie jest dilerem. Winston śmieje się, że policja znalazła w mieszkaniu dość duży zapas heroiny. Emma mówi ojcu, że dobrze wie, iż wystawił Dantego, płacąc gliniarzom żeby zostawili fałszywy dowód. Winston pyta ją, czy ma zamiar obwiniać go o wszystkie swoje nieprzyjemności? Dziewczyna oświadcza zbaraniałemu ojcu, że wie jeszcze coś. Dante przechodził okres próbny i otrzymał od policji wybór - wróci na Kubę, z której emigrował do stanów lub pójdzie siedzieć, tak czy tak na zawsze oddzielony od Christiana. Zdumiony wiedzą córki Winston wychodzi, natomiast Christian załamuje się zupełnie.


Dom Frost, dwa tygodnie później. Emma mówi pokojówce, że Christian nadal jest w depresji. Adrienne podsłuchuje przypadkiem rozmowę i szydzi, że z tak troskliwą siostrą jak ona, ich brat na pewno w końcu wydobrzeje. Dodaje, że szkoda jej Dantego, który naprawdę nieźle wyglądał. Emma zastanawia się, skąd jej siostra to wie? Może też potrafi czytać w myślach. Jej umysł nadal jest dla niej zagadką. Dziewczyna pyta Adrienne, czy miała coś wspólnego z tą historią. Siostra mówi z uśmieszkiem, że to ona zdradziła ojcu gdzie mieszka Dante, żeby udowodnić mu swoją lojalność. Emma odpiera, że przecież jest lojalna tylko względem siebie. Adrienne radzi jej uznać to wobec tego za zemstę za zrujnowanie jej kariery modelki. Ogarnięta obrzydzeniem Emma wbiega do swojego pokoju. Myśli, że trudno jej dłużej znosić to wszystko. Jest taka zmęczona. Kładzie się na łóżku i zasypia. We śnie widzi swojego brata grającego na fortepianie. Ponieważ nie odpowiada na jej wołania, podchodzi do niego i stwierdza, że na miejscu głowy Christian ma gołą czaszkę. Przerażona dziewczyna budzi się i biegnie do pokoju brata. Tylko po to, by odkryć że Christian się powiesił.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.