Avalon » Serie komiksowe » District X » District X #1

District X #1

District X #1

"Mr. M" - part 1

Postacie
Cytat

Ortega: "Okay, so who am I babysitting?"
Bishop: "Long time since anyone called me a baby. The name's Bishop."

Streszczenie

Funkcjonariusz Gus budzi się w szpitalu, na oddziale urazowym, z zabandażowaną głową, podłączony do aparatury. W pokoju siedzi jego partner Ismael Ortega. Chciał być przy swoim koledze, gdy ten dojdzie do siebie. Szybko okazuje się, ze Gus jak przez mgłę pamięta, dlaczego znalazł się w szpitalu w takim stanie. Ismael tłumaczy mu, że został postrzelony w głowę i natychmiast uspokaja mówiąc, ze kula tylko drasnęła czaszkę. Gus dopytuje się o szczegóły...


Ismael opowiada mu, jak poprzedniego dnia patrolowali ulice Dzielnicy X, częsci Nowego Jorku zamieszkałej przez mutantów. Dzień zaczął się jak każdy inny. Gus jak zawsze narzekał na to miejsce i na jego mieszkańców. Nagle do radiowozu podbiegł młody chłopak, mówiąc, że jego wujek Gregor znowu zasnął. Ortega wysiadł z samochodu i razem z dzieciakiem podszedł do ławki, na której siedział starszy mężczyzna. Ismael obudził go ostrożnie prosząc, by się nie ruszał i zaczekał aż przyjdzie jego siostra. Gregor narzekał, ze usiadł tylko na pięć minut poczytać książkę i z rozżaleniem pokazuje korzenie, które wyrosły z jego dłoni i stóp wrastając w ziemię. Obserwujący to zajście Gus nie przepuścił okazji do skomentowania całej sytuacji. Dla niego mutanci to banda dziwolągów, a pomaganiem im w takich sprawach powinni zająć się pracownicy socjalni a nie policja. Tymczasem nadbiegła siostra Gregora i nożycami ogrodniczymi odcięła korzenie pytając brata czy znów zapomniał swoich lekarstw i narzekając, że to kolejna para zniszczonych butów.


Policjanci odeszli i Gus, nie kryjąc pogardy, wytłumaczył Ortedze dlaczego jego zdaniem ta dzielnica nazywa się Dzielnicą X. Jego zdaniem ktoś, kto planował rozkład miasta zaznaczył na mapie Nowego Jorku znak "x" mówiąc, ze tu będą wyrzucane wszystkie śmieci, wszyscy brzydcy, popaprani dziwacy, którym teraz oni musza służyć i ich chronić. Gus zaproponował lunch i po drodze w nieprzyjemny sposób skomentował wygląd dzieciaka z oczami podobnymi do muchy. Ismaelowi zdecydowanie nie spodobał się ton jego wypowiedzi. Dla niego to nie są żadne dziwolągi tylko obywatele. Gus wytłumaczył mu, ze po osiemnastu latach pracy na tych ulicach doskonale o tym wie, jednak po drodze obraził kolejnego mutanta – prostytutkę. Ismaela zaniepokoiło agresywne podejście Gusa. Gdy dotarli do restauracji powiedział partnerowi, ze ta dzielnica jest notowana jako miejsce o najniższym zatrudnieniu i największym przeludnieniu w całym Nowym Jorku. Gus odpowiedział, ze zna statystyki i wie również, że jest tu najwyższy współczynnik przestępczości. Jego zdaniem Dzielnica X to rak na ciele najbezpieczniejszego miasta na świecie a ich robota ma polegać na... nie skończył zdania, bo za szybą restauracji pojawił się dziwacznie zachowujący się mutant. Na zewnątrz jakaś dziewczyna wytłumaczyła policjantom, ze to działanie Żabiego Soku – narkotyku, który pojawił się niedawno na ulicach dzielnicy i który już uzależnił połowę dzieciaków. W tym momencie policjanci otrzymali wezwanie: kobieta przetrzymywana wbrew swej woli przez małżonka. Gus i Ortega ruszyli więc pod wskazany adres. Na miejscu czekała już siostra przetrzymywanej kobiety. Opowiedziała policjantom, że jej szwagier, Jake Costanza, zamknął jej siostrę z zazdrości. Jego zdaniem wszyscy mężczyźni zakochują się w jego żonie, wręcz popadają w obłęd, gdy tylko usłyszą jej głos. Kobieta zaznaczyła, że jej zdaniem Jake niesłusznie uważa jej siostrę za mutanta, chociaż wspomina o adoratorze, który nazwał jej siostrę syreną i utrzymywał, że rzuciła na niego urok. Gus i Ortega udali się do mieszkania, w którym przetrzymywana była kobieta. Drzwi uchylił przestraszony mężczyzna, wytłumaczył, że jego żona jest chora i zniknął w środku. Policjanci wpadli do pomieszczenia zastając związaną i zakneblowaną kobietę. Constanza tłumaczył funkcjonariuszom, że nie chciał źle, że to dla dobra innych, że musiał to zrobić, bo jego żona potrafi doprowadzić do szaleństwa nawet tego, kto usłyszy jej oddech. Ortega oznajmił Jake'owi, że jest aresztowany i zaczął zakuwać go w kajdanki, podczas gdy Gus rozwiązywał uwięzioną kobietę.


Ortega opowiada leżącemu w szpitalu partnerowi jak to Constanza wyrwał mu się, zastrzelił swoją żonę, potem ranił Gusa, a następnie zabił się. W rzeczywistości jednak, gdy Gus uwalniał kobietę, ta wypowiedziała jedno słowo: "dziękuję" i Gus zaczął zachowywać się jak lunatyk: dziwnym głosem mówił, że Constanza nigdy nie powinien jej tak potraktować, sięgnął po broń i zastrzelił najpierw Jake'a, potem jego żonę, a następnie próbował zabić siebie. Jednak Ortega zdążył wytrącić mu pistolet i kula tylko drasnęła czaszkę. Ismael wyczyścił pistolet z odcisków palców Gusa i wsunął go w dłoń Constanzy.


W szpitalu Ismael kończy opowiadać partnerowi swoją przerobioną historię. Mówi, że było dokładnie tak jak powiedział Constanza: głos jego żony doprowadził Jake'a do szaleństwa. Na koniec radzi Gusowi, by podczas przesłuchania opowiedział tę historię dokładnie w taki sposób jak on to zrobił. Ranny policjant dziękuje Ortedze i dodaje z dziwnym wyrazem twarzy, że chociaż kochał swoją partnerkę nad życie, nigdy nie poczuł do niej tego, co do tamtej kobiety...


Ortega wraca na posterunek policji. Tam przełożony mówi mu, że do czasu aż Gus nie wyzdrowieje, będzie musiał zawiesić Ismaela w jego normalnych obowiązkach. Ma jednak dla niego specjalne zadanie. Tłumaczy, że federalni są zaniepokojeni ilością przestępstw jakie mają miejsce w Dzielnicy X i przysłali detektywa, który ma zbadać tę sprawę - specjalistę od postępowania z mutantami. Zadaniem Ortegi będzie pokazanie mu dzielnicy. Owym detektywem jest Lucas Bishop.

Autor: ReLoaded WeeGee

Galeria numeru

District X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.