Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #61

Deadpool #61

Deadpool #61

"Funeral for a Freak" - part 1

Postacie
  • * Deadpool
  • * cała masa żałobników
    * duchy znanych ludzi
Cytat

Ten numer był częścią projektu 'Nuff Said poświęconego ofiarom zamachu 11 września 2001. Wszystkie komiksy Marvela zostały pozbawione dialogów, więc nawet Deadpool zamknął na tę okazję japę.

Streszczenie

Deadpool budzi się na zielonej trawce i cieszy, że jakoś przeżył spotkanie z Weapon X. Nic bardziej mylnego, bo oto stoją nad nim mężczyzna i chłopiec [Bruce Willis i jego mały znajomy z filmu "Szósty Zmysł" - Gil], którzy pokazują, że jest na cmentarzu. Wade nie zamierza w to uwierzyć i sprawia im obu lanie, ale wtenczas zauważa, że obok stoi otwarta trumna, w której spoczywa na kostiumie to, co z niego pozostało, czyli dłoń (za wyjątkiem środkowego palca).


Dookoła zgromadziło się wiele osób, chcących go pożegnać. Wśród nich rozpoznajemy między innymi Cable'a, Wolverine'a, Sasquatcha, Black Panthera, Typhoid Mary, Constrictora, Kid Deadpoola i wielu innych. Ksiądz rozpoczyna nabożeństwo żałobne więc duch Wade'a przysiada na chwilę obok Sasquatcha by go wysłuchać. Zaraz jednak pojawia się Big Bertha - kobieta postury Bloba, która siada tuż obok. Wilsonowi z trudem udaje się uwolnić spomiędzy olbrzymów i w tej chwili przed nosem przelatuje mu karta, która rykoszetuje od drzewa i wpada do trumny. To ostatni hołd od Bullseye'a.


Po chwili pojawia się Weasel, prowadzący ślepą Al. Deadpool ze złowieszczym uśmiechem wnika w jego ciało i wprowadza staruszkę do grobu. Kiedy opuszcza to ciało, zataczając się ze śmiechu, dostrzega kolejnych gości. To Theresa Rourke-Cassidy, której towarzyszy James Proudstar. Wade jest wzruszony widząc, jak Syrin wkłada do trumny różę i całuje na pożegnanie jego dłoń ze łzami w oczach. Zbliża się, żeby cmoknąć ją w czoło, ale ona nie może tego poczuć i odchodzi, ocierając łzy.


W tej chwili Wolverine dostrzega kogoś nowego. To Sabretooth i cała reszta Weapon X, którzy przybyli napawać się zwycięstwem. Creed wskazuje na Logana, chcąc dać mu do zrozumienia, że będzie następny. Wilson zauważa, że Kid Deadpool dorysowuje na jego zdjęciu uśmieszek, więc postanawia go ukarać, przejmując na chwilę ciało i podszczypując Juggernauta. Ten nie zamierza słuchać tłumaczeń i jednym ciosem wyrzuca go z butów. To przepełnia czarę i zaczyna się bijatyka między zebranymi, którą Deadpool obserwuje z boku, śmiejąc się do rozpuku.


Nagle wszystko dookoła blednie, a po chwili Wade spostrzega, że jest otoczony przez zmarłe osobistości, których nie sposób wymienić [panel obok, ciekawe ile postaci uda się Wam rozpoznać - viq]. Na obrazie, który maluje Elvis, Wilson dostrzega stary dom, podobny do tego z Psychozy, który jakoś go przyciąga. Okazuje się, że jest całkiem blisko, więc wchodzi do środka i schodkami na pięterko, gdzie na łożu zastaje powabną niewiastę z twarzą zakrytą woalem. Gdy go odsłania, ukazuje się kościste oblicze Śmierci, do którego zbliża usta, by przypieczętować swój los pocałunkiem.


W tej chwili, nad jego grobem pojawia się tajemnicza postać, która posypuje ziemię niemniej tajemniczym, świecącym proszkiem. Ten przenika do wnętrza trumny i zaczyna działać na dłoń Wilsona, która po chwili zaczyna się regenerować. To odwraca uwagę jego ducha od pocałunku śmierci. W chwilę potem zaś, gdy ciało zaczyna się odradzać, powraca on na właściwe miejsce, pozostawiając rozczarowaną Śmierć samotną.


Wade budzi się w swojej trumnie i czym prędzej wydostaje się na powierzchnię. Biorąc głęboki wdech, zauważa, że coś tu śmierdzi. Niestety, to on.


[Komiks był częścią większego projektu, tzw. 'Nuff said, w ramach którego tytuły z tego miesiąca zostały pozbawione 'dymków' i utrzymane są w absolutnej ciszy.]

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.