Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #59

Deadpool #59

Deadpool #59

"Agent of Weapon X" - part 3: "Intensive Care"

Postacie
Cytat

Deadpool do tłumu gapiów: "Hey! What the hell are you staring at? Like you never seen a masked man and a blue girl crashed a stolen cab into the Bronx ZOO before? Sheesh!"

Streszczenie

Nowy Jork. Brent Jackson dobija się do drzwi apartamentu Victora Creeda. Ten jednak nie zamierza mu otworzyć, bo jest jakby zajęty i każe wyjaśnić o co chodzi przez próg. Jackson mówi mu, że Deadpool przyjął zadanie likwidacji Copycat, ale Dyrektor ma wątpliwości co do jego lojalności, więc chciałby, żeby Sabretooth był przygotowany, na wszelki wypadek. Słysząc krzyk dobiegający z mieszkania, Brent domaga się wpuszczenia do środka, więc Victor otwiera drzwi. W apartamencie panuje półmrok, ale widać, że ściany są umazane krwią. Na podłodze leżą świeże zwłoki chłopaka, który przyniósł pizzę. Creed odsuwa trupa na bok i zabiera się do konsumpcji pizzy, kiedy Jackson wyczuwa dziwny zapach, wydobywający się z sypialni. Vic uprzedza go, że nie chce wiedzieć, co tam jest, ale on nalega, przypominając o implancie, który nie pozwala Sabretoothowi skrzywdzić nikogo z Programu. Nie zatrzymywany dłużej, otwiera drzwi sypialni i robi mu się słabo.


Zmierzając do mieszkania Vanessy, Wade próbuje usprawiedliwić sam siebie, wspominając, dlaczego zgodził się na współpracę z Weapon X i dlaczego teraz zamierza tę współpracę zakończyć. W końcu dociera na miejsce. Kiedy Vanessa otwiera drzwi, okazuje się, że jej moce tak bardzo wymknęły się spod kontroli, że nie potrafi już nawet utrzymać właściwego kształtu swojej twarzy i wygląda, jakby miała się rozpłynąć. Omijając powitanie, Wilson szybko wyjaśnia, że przybył ją uratować. Prosi, żeby postarała się utrzymać swoją formę choć przez jakiś czas, a jeśli uda im się uciec, postara się znaleźć sposób, żeby jej pomóc. Najlepszą drogą ucieczki wydaje się okno. Niestety po drugiej stronie już czeka agent Kane, który odpala pocisk i zaraz całe mieszkanie wylatuje w powietrze.


Widząc w sypialni Creeda ciała kilkunastu zmasakrowanych osób, Jackson wymiotuje na dywan, wywołując tym samym oburzenie głównego lokatora. Sabretooth dostał od Programu pozwolenie na zabijanie mutantów, ale to już jest seria morderstw z zimną krwią, w dodatku na zwykłych ludziach. Widząc, jak bardzo Brent przeżywa fakt, że jedna z dziewczyn miała ledwie kilkanaście lat, Victor uprzedza go, żeby nie zaglądał do szafy.


Wade i Vanessa przeżyli wybuch bez większych obrażeń, więc postanawiają czym prędzej uciekać. Widząc, że Kane już ich odnalazł, Deadpool porywa taksówkę. Agent jednak szybko ich dogania i wskakuje na dach, zabierając się do jego otwierania. Wilson strąca go serią z uzi, ale kiedy odwraca się na chwilę, wypada z drogi i wjeżdża do ZOO w Bronxie.


Brent niepewnie otwiera szafę Victora i znajduje tam kilkuletnią dziewczynkę, całą zapłakaną i ściskającą misia. Tego już za wiele. Jackson wyzywa Creeda od psycholi, zabiera dziecko i wychodzi, rozkazując skończyć z tymi chorymi zabawami. Ku jego zaskoczeniu, Sabretooth posłusznie się zgadza, twierdząc, że wie, kto jest tu szefem.


Rozbijając się w samym środku zatłoczonego ZOO, Wade i Vanessa wywołali spore zamieszanie, ale to nic, czego nie mogłaby załatwić seria z karabinu w powietrze. Korzystając z paniki, Wilson wpada na pomysł, jak ukryć swoją towarzyszkę. Wiedząc, że łatwiej jest jej naśladować kształty zwierząt, ukrywa ją wśród małp, a sam postanawia zająć się pościgiem (zaraz po tym, jak uwolni się z uścisku pewnej miłej gorylicy).


Agent Jackson postanawia natychmiast donieść o wszystkim Dyrektorowi, więc dzwoni do niego zaraz po wyjściu z budynku. Szef Weapon X nie ma jednak zamiaru słuchać jego roztrzęsionego głosu, twierdząc, że Sabretooth przyniósł Programowi wiele korzyści, w porównaniu z którymi, jego drobne zachcianki są niczym. Jackson ma o wszystkim zapomnieć, a od tej chwili Dyrektor jest bezpośrednim przełożonym Creeda.


Deadpool zaskakuje poszukującego go Kane'a i kopniakiem posyła do zagrody lwów. Podczas krótkiej wymiany zdań na temat miłosnego trójkąta, jaki kiedyś tworzyli z Vanessą, Wade zostaje ranny, a świeża krew zwraca uwagę wielkich kotów. Kane próbuje skorzystać z okazji i wydostać się z zagrody, jednak Deadpool poradził sobie z lwami na tyle szybko, żeby mu przeszkodzić. Kane rzuca się więc do ataku, wysuwając z bionicznej ręki pazury a'la Wolverine. Tylko dzięki usprawnionemu czynnikowi regeneracyjnemu, Wilson może wytrwać dość długo, żeby wymyślić jakiś plan. Z pomocą linki, rzuca cyborga na tory kolejki magnetycznej, biegnącej nad zagrodą lwów, aby za chwilę staranować go wagonikiem. Oczywiście, Kane bez problemu zatrzymuje kolejkę, ale Wade wykorzystuje to, że przez chwilę jest unieruchomiony i zostawia mu wianuszek granatów. Sam ucieka przed wybuchem w ostatniej chwili.


Kiedy wraca do klatki z małpami po Vanessę, zastaje zmasakrowane zwierzęta oraz swoją byłą dziewczynę, wykrwawiającą się pod ścianą, na której krwią wypisane jest: "Sabretooth was here". Szybko podbiega do niej i bierze w ramiona, a ona resztką sił szepcze, że zawsze go kochała. On mówi, żeby nie poddawała się, ale jest już za późno.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.