Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #2

Deadpool #2

Deadpool #2

"Operation: Rescue Weasel" or "That Wacky Doctor's Game!"

Postacie
Cytat

Deadpool: "So this is what it feels like to hold one's guts in... Joy."

Streszczenie

To ciekawe: kiedyś uważano, że zakradanie się nocą pod okno kobiety, żeby obserwować ją we śnie jest romantyczne, dziś coś takiego nazywa się to podglądaniem i jest karalne. Nad tą właśnie kwestią zastanawia się Wade, zwisając z drzewa za oknem pokoju Theresy Cassidy w Instytucie Xaviera. W końcu jednak postanawia przestać użalać się na sobą i wrócić do domu, żeby się przespać. Tymczasem w innym miejscu, grupa ninja zakrada się do mieszkania Weasela, żeby uprowadzić go we śnie.


Rankiem, przy śniadaniu, Ślepa Al Szydzi sobie z jego nieporadnych zalotów do Siryn . Wade stanowczo zaprzecza, jakoby był zwykłym podglądaczem (choć na przykład dobrze wie, przez które okno mógłby oglądać swoją lubą pod prysznicem) - to coś znacznie głębszego. Dla odmiany, Alfred pyta, czy rozważał ofertę zostania bohaterem? Wsypując jej sól do kawy, Wilson mówi, że to nie jest robota dla niego - nie ten styl i w ogóle. Potem zabiera się do pałaszowania płatków śniadaniowych, ale wypluwa zawartość miseczki na ścianę. Al chyba znowu pomyliła cukier z solą.


Trochę później, Wade doszedł do wniosku, że nie warto rozmawiać o problemach z dziewczyną ze starszą panią. Lepiej pogadać z kimś, kto w tych sprawach radzi sobie gorzej od niego, a dokładnie taką osobą jest Weasel. Udaje się więc do mieszkania koleżki, by z przerażeniem odkryć, że Weasel zniknął, a jego pokój został posprzątany. Nagle zauważa na ekranie komputera, że włączony został jego osobisty sygnał naprowadzający, a ślad prowadzi aż do Nevady. Ponieważ wiadomo, że komputerowi frajerzy nie cierpią słońca, jasne jest, że stało się coś niedobrego.


Tymczasem, w pewnym ośrodku na pustyni, grupa ninja odbywa męczący trening. Ich mistrz nie toleruje w swojej grupie słabeuszy, więc kiedy jeden z nich opada z sił, natychmiast zostaje usunięty. Nagle jeden z najemników melduje o kłopotach.


Deadpool zlokalizował pozycję Weasela, dzięki urządzeniu naprowadzającemu. Ktokolwiek go uprowadził, zna się na swojej robocie, bo nie zostawił żadnych śladów. Miejsce, do którego go zabrano również jest doskonale przemyślane: fort na środku pustyni, wokół którego nie można się ukryć. I właśnie dlatego, chowający się za wyschniętym krzakiem Wilson, szybko zostaje dostrzeżony i wzięty na cel karabinów. Nie pozostaje mu nic innego jak przejść do ataku. Z pomocą tyczki do skoków, pokonuje mur i dostaje się na dziedziniec, wzbudzając podziw u właściciela tego miejsca. Nagle zauważa, że nadajnik Weasela wyłączył się, a ponieważ jest podłączony do jego serca, to nie wróży nic dobrego. Wpadając w złość, Deadpool pokonuje kolejnych ninja, cały czas będąc obserwowanym. W końcu tajemniczy trener dochodzi do wniosku, że dość już zobaczył. Kiedy Wilson rozprawia się z ostatnim przeciwnikiem, próbując wydobyć z niego jakieś informacje, ktoś odwraca jego uwagę, mówiąc, że jeśli chce odzyskać kolegę musi go pokonać. To Taskmaster we własnej osobie.


Wade nie traci czasu na pogaduszki, z miejsca rzucając się na przeciwnika. Ten jednak szybko rozpoznaje jego technikę i skutecznie się przed nią broni, a nawet udaje mu się zadać skuteczny cios nożem. Zaskoczonemu Wilsonowi tłumaczy, że automatycznie skopiował jego własne ruchy, obserwując drobną potyczkę z rekrutami. W takiej sytuacji, Deadpool próbuje atakować mieczem, ale również ten cios zostaje odparowany. Co więcej Taskmaster zabrał jego broń i teraz strzela z niej do właściciela.


Jakiś czas później, Wade dochodzi do siebie, odkrywając, że został przykuty do pryczy, a osoba, która go obudziła nie jest Cindy Crawford tylko Weasel. Przez chwilę marudzi, ale w końcu przyznaje, że cieszy się, że jego koleżka żyje. Ten szybko wyprowadza go z błędu: sam wyłączył sygnał naprowadzający, bo okazało się, że nic mu nie grozi. Taskmaster słyszał o jego pracy i złożył mu bardzo interesującą ofertę. Wilson jest co najmniej zszokowany, słysząc, że Weasel poważnie zastanawia się nad przyjęciem tej pracy, próbuje więc przypomnieć mu różne wspólne chwile i przekonać, że są najlepszymi przyjaciółmi. W tej chwili zjawia się Taskmastek, który oświadcza, że chciałby ułatwić swojemu gościowi podjęcie decyzji, usuwając jego poprzedniego pracodawcę. Przy okazji, ten pojedynek posłuży do celów naukowych, gdyż obserwować go będą uczniowie Taskmastera.


Wkrótce, Deadpool zostaje uwolniony i od razu nokautuje tego, który to uczynił. Do walki staje Taskmaster, komentując przy tym każdy ruch swój i przeciwnika. Wilson przegrywa pojedynek bez broni, więc na arenę wrzucone zostają miecze. Taskmaster używa techniki walki Black Knighta, aby udowodnić wyższość sztuki szermierskiej nad rozpraszającymi docinkami, przy czym obcina środkowy palec Deadpoola. Ta zniewaga ostatecznie wyprowadza go z równowagi. Pora posunąć się do najbardziej absurdalnej techniki walki, jakiej nie używał dotąd żaden człowiek. Stosując nieprzewidywalną mieszankę stylów tanecznych i przypadkowych ciosów, Wilsonowi udaje się powalić przeciwnika, dodatkowo raniąc go krytyką ubioru i stylu.


Taskmaster jest zszokowany i załamany. Na dodatek, widząc porażkę swojego trenera, wszyscy kadeci postanowili się rozejść, co oznacza zamknięcie interesu. Weasel zostawia mu swoją wizytówkę, na wypadek gdyby kiedyś stanął na nogo, ale Tasky powtarza tylko, ze kiedyś się zemści. W zaistniałej sytuacji, Deadpool proponuje koledze, by znowu pracował dla niego. Weasel oczywiście zgadza się, ale ponieważ nagle zrobiło się zbyt sentymentalnie, Wade postanawia na zgodę podciągnąć mu gacie [no wiecie, atomic wedgie! - Gil].

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.