Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #47

Deadpool #47

Deadpool #47

"Cruel Summer" - part 2

Postacie
  • * Deadpool
  • * Annastacia, Busta
    * Fred
    * Vinnie i inni gangsterzy
Cytat

Annastacia: "Get over it, Johnny! Life sucks... Than you die!"

Streszczenie

Deadpool wpada do pewnego klubu na Brooklynie, udając jednego z bossów, których ma zabić. Podchodzi do stolika, gdzie inny Don gra z towarzyszami w karty i rzuca mu prosto w oczy, że spał z jego żoną i córką. Potem odwraca się i przechodzi spokojnie do sali obok, zmieniając przy tym twarz. Tam, przy ruletce, bawi się facet, pod którego się podszywał. Przechodząc obok, Wade pyta, jak mu idzie, a kiedy ten mówi, że ma szczęście, odpowiada, że to się wkrótce zmieni. I rzeczywiście, jak tylko opuszcza lokal, rozpoczyna się strzelanina. Dwaj mafiozi pozabijali się nawzajem, a on nawet nie musiał pobrudzić sobie rąk.


Pogrzeb Beth dobiega końca. Fred jest zupełnie załamany i zapewnienia kolegów, że dorwą tego, kto to zrobił zupełnie nie pomagają. Obserwując z daleka pochówek, Wilson dochodzi do wniosku, że mu współczuje i prawie czuje wyrzuty sumienia, że bierze pieniące od tego nieszczęśnika. Prawie.


Potem udaje się do studia tatuażu Anastazji po dalsze informacje. Kiedy już dostaje to, po co przyszedł, a do tego mały tatuaż na twarzy, Anna zaprasza go na kolację i spacer. Żeby nikt nie widział, jak razem wychodzą, umawiają się wieczorem na Conney Island. Wade po raz pierwszy od niepamiętnych czasów idzie na randkę. Anna trochę się spóźnia, ale to nie psuje romantycznego nastroju, wieczór jest fantastyczny. Wilson wreszcie może wykorzystać do czegoś swoje umiejętności, wygrywając na strzelnicy główną nagrodę. Potem przychodzi ten niezręczny moment, kiedy stoją na pomoście i on próbuje jej coś powiedzieć, ale zaczyna się jąkać i bredzić o mieszaniu interesów z przyjemnością. Anna myśli, że traktuje ją tylko jako część swojej roboty i postanawia zakończyć ten wieczór. Wade próbuje jeszcze zaprosić ją na drinka, ale ona odchodzi, każąc mu przyjść do studia nazajutrz.


W środku nocy, pod fastfoodem typu drive-in zatrzymuje się samochód z kolejnym gangsterem i dwójką jego ochroniarzy. Kiedy czekają na zamówienie, Deadpool zakrada się do nich i wrzuca do środka granat z gazem usypiającym. Jakiś czas później, ten sam samochód stoi gdzieś w ciemnej uliczce. Szybko budzi zainteresowanie drobnych złodziejaszków, którzy wymontowują radio i podpalają resztę. Wtedy słyszą krzyki, dobiegające z bagażnika, a kiedy go otwierają, ze środka wyskakuje lekko przypalony Don, pałający chęcią zemsty na tym, kto go tak urządził.


Następnego dnia, Wade znowu spotyka się a Anną. Ona ma dla niego informacje o kryjówce mafijnych braci, ale Deadpool już wcześniej znalazł ją sam i o wszystko się zatroszczył. W tej sytuacji, Anastazja znowu zaczyna go wychwalać i podziwiać. Tymczasem, wspomniani bracia schodzą do piwnicy, by nakarmić trzymane tam krokodyle i odkrywają, że ktoś przeciął stopnie schodów. Teraz sami staną się pożywieniem dla swoich zwierzątek.


Jakiś czas później Anna dzwoni do kryjówki Deadpoola, by uprzedzić go, że Vinnie [ten od bagażnika - Gil] przeżył zamach i jest w szpitalu. Wade szybko udaje się na miejsce, ale musi długo czekać, aż jeden z jego ochroniarzy opuści salę, żeby mógł go obezwładnić i podszyć się pod niego. W przebraniu wraca na salę i wmawia swojej koleżance, że ktoś zaproponował im sporą sumkę za wykończenie Dona. Kiedy ona szykuje się do strzału, sam staje na czatach, ale wtedy zjawia się Busta. Nie udaje mu się uratować pracodawcy, ale ten cały bałagan utwierdza Wilsona w przekonaniu, że powinien szybko odebrać resztę swoich pieniędzy. Fred oczywiście zgadza się na spotkanie i obiecuje przynieść resztę forsy, ale jest przy tym dziwnie zdenerwowany.


Przed tym spotkaniem, Wade wpada do mieszkania Anastazji. Mówi jej, co się dzieje i prosi, żeby wyjechała na jakiś czas z miasta, bo nie chce, żeby stała się jej krzywda. Ona upiera się, że umie zadbać o siebie, ale on nalega. Daje jej pięćdziesiąt tysięcy i komórkę, mówiąc, że znajdzie ją, jak już wszystko ucichnie. Wychodząc, całuje ją w czoło i mówi, żeby uważała na siebie.


Fred przyjechał w umówione miejsce, ale ma dla Wilsona złą wiadomość - nie ma jeszcze pieniędzy. Deadpool jest trochę zawiedziony, bo dotrzymał swojej części umowy i oczekiwał tego samego od uczciwego stróża prawa. W tej chwili ktoś zachodzi go od tyłu i ogłusza uderzeniem łopaty. To Anastazja.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.