Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #7

Deadpool #7

Deadpool #7

"Typhoid... It Ain't Just For Cutle Any More" or "Head Trips"

Postacie
Cytat

Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Typhoid Mary I T-Ray byli parą:
Mary: "Don't worry, stud. Ancient history come back to haunt. A very forgettable six monts."
Deadpool: "Now I know Why you were in a mental institution... Seeing T-Ray naked would derail anyone's reality train... ewww."

Streszczenie

Wade został właśnie zaatakowany przez Typhoid Mary, której najwyraźniej znowu coś się przestawiło. Starając się być delikatnym, unika tylko jej ciosów i ogranicza się do kilku uwag, ale kiedy ta wariatka ubliża jego babci, po chwili ląduje na ścianie. Okazuje się, że poszło o nieuregulowany rachunek za odbicie z zakładu dla obłąkanych, więc Mary proponuje, żeby Wilson zabrał ją do Kingpina, a on wszystko załatwi. Niestety, nie wie, że Kingpin zniknął jakiś czas temu, a Deadpool konsekwentnie domaga się zapłaty. W takiej sytuacji, przyznaje, że chciała go oszukać i zabić, jak tylko pomoże jej w ucieczce - pieniędzy dla niego nie ma i nigdy nie miała. Wilson proponuje więc, żeby odpracowała swój dług.


Tymczasem w Hellhouse, Weasel zastanawia się, dlaczego T-Ray chciał się z nim spotkać? Ponieważ pogawędka im się raczej nie klei (Weasel cały się spocił, a T-Ray jakoś nie reaguje na jego żarciki), pyta w końcu, o co chodzi. Facet z plastrem na nosie mówi, że dziś o ósmej zamierza załatwić Deadpoola. Jeśli Weasel zechciałby go ostrzec, może być ciekawie... chociaż przez kilka sekund.


W Queens pewien mleczarz postanowił zrobić sobie przerwę na lunch. Nagle zjawia się Mary i prosi o podwiezienie, w zamian kusząc swoimi wdziękami. Mężczyzna odmawia, mówiąc, że jest żonaty, a wtedy ona kopie go i zaczyna skakać po głowie. Deadpool zatrzymuje ją, przystawiając pistolet do głowy i sugeruje, że mogła załatwić to subtelniej, na przykłąd zwykłym zastraszeniem? Ona jednak twierdzi, że życie jest za krótkie na subtelności i proponuje przejechać go furgonetką. Na to Wilson też nie pozwala, ma inne plany.


Weasel próbuje wszelkich sposobów, żeby namierzyć pozycję Deadpoola, ale przypomina sobie, że chyba wyciągnął baterie z jego lokalizatora do swojego tamagotchi. Wygląda na to, że nie będzie mógł ostrzec go przed planami T-Raya, ale przecież jest mu to winien, bo jest jego najbardziej zaufanym pracownikiem i najlepszym przyjacielem, a co najważniejsze, jeśli Wade zginie, nie dostanie wypłaty. W tej sytuacji, decyduje się skorzystać z osobistego teleportera, który zostawił Wilson, chociaż ten nastawiony jest na jego dom, a naruszanie prywatnej przestrzeni najemników bywa niebezpieczne.


Kiedy Weasel zmaga się ze swoimi wątpliwościami, Wade i jego psychicznie chora towarzyszka, jadą skradzioną furgonetką mleczarza w jakieś bliżej nieokreślone miejsce. Podczas gdy Deadpool podziwia widoki, Mary zabawia się rozjeżdżaniem wszystkiego, co ośmiela się wejść na jezdnię.


Wystarczyło jedno naciśnięcie guzika przy pasku, żeby przenieść się z Chicago do San Francisco. Weasel rozgląda się po kryjówce Wilsona i zastanawia się, co on robi z tymi wszystkimi pieniędzmi, że mieszka w takiej dziurze. Nagle ktoś zachodzi go od tyłu, myśląc, że to Wade.


Około ósmej wieczorem, Deadpool doprowadza Mary do Hellhouse. Inni najemnicy ślinią się na jej widok, ale Wade szybko wybija im z głowy różne brzydkie pomysły. Przedstawia swoją towarzyszkę Patchowi, mówiąc, że jest mu coś winna i chciałaby spłacić swój dług, pracując dla niego. Szef jednak ma wątpliwości, nawet słysząc, że wcześniej pracowała dla Kingpina. Deadpool proponuje więc małą demonstracje: Każe C.F. rozwiązać Mary, a gdy ta z miejsca rzuca się na niego i zaczyna katować, zachwala wszelkie jej zalety. W końcu Patch zgadza się ją przyjąć.


Ślepa Al słyszała teleporter, więc przyszła do pokoju Wilsona z kanapkami i zimnym piwem, żeby podlizać się za to, że potraktowała wybielaczem jego ulubione gatki z panienkami. Kiedy Weasel odzywa się, z wrażenia upuszcza talerz, a po chwili zaczyna się wydzierać, że nie powinien tu być, bo jak Deadpool się dowie, zabije ich oboje. I nie pomagają tłumaczenia, że Wilson jest w niebezpieczeństwie.


W tym czasie inny znajomy Deadpoola - Gerry - siedzi w parku i popija, opowiadając niezwykle ciekawą historię. Niestety, po dłuższej chwili gadania do śmietnika, dochodzi do wniosku, że jest to o wiele ciekawsze zajęcie, kiedy Wade jest w pobliżu.


T-Ray właśnie przybył do Hellhouse i zdziwił się nieco, widząc tam swoją byłą dziewczynę. Wilson nie jest za bardzo zaskoczony, słysząc, że ci dwoje byli kiedyś ze sobą - to przynajmniej, jego zdaniem, tłumaczy psychozę Mary. Chętnie powspominaliby dawne czasy, albo pozabijali się wzajemnie, ale Patch odciąga ją na bok, żeby dopełnić formalności związanych z zatrudnieniem. T-Ray wykorzystuje tę chwilę, żeby wyciągnąć Deadpoola na słówko i mówi, że sprowadzenie Mary tutaj było dużym błędem. Ona jest naprawdę chora i tylko w zakładzie mogła dojść do siebie, a wyciągając ja stamtąd Wilson najprawdopodobniej zniszczył jej ostatnią szansę na normalność. On jednak widzi to trochę inaczej: Rujnowanie czyjegoś życia jest częścią tego zawodu i obaj dobrze o tym wiedzą, a T-Ray jest zwyczajnie zazdrosny, że kobieta, której nie może mieć, zadaje się z facetem, którego nie może zabić. To tylko dowodzi, że Deadpool zawsze jest górą. T-Ray nie odpowiada, wyciąga tylko karteczkę z jakąś wschodnią inskrypcją i przykleja ją do czoła przeciwnika. Po chwili Wade czuje spaleniznę i zauważa, że jego maska się pali. Zaczyna biegać w kółko, krzycząc, żeby nikt na niego nie patrzył, czym wywołuje zdziwienie u reszty towarzystwa.


Al wygląda na naprawdę zdenerwowaną. Chociaż Weasel próbuje wyjaśnić, że jest przyjacielem Deadpoola, ona ostrzega go, że za przyjście tutaj może zapłacić życiem. Potem znajduje jego teleporter i uruchamia go, odsyłając zdziwionego chłopaka tam, skąd przybył.


Próbując ukryć się przed wzrokiem znajomych, Wade wpada do garderoby tancerek, czym ściąga na siebie ich straszliwy gniew. Z pomocą przychodzi mu Mary, ale Wilson tak przejął się, że ktoś zobaczy jego paskudną buźkę, że odpycha ją od siebie i niechcący wyrzuca przez okno. Porywając sukienkę jednej z panienek, z której robi sobie zastępczą maskę, Deadpool rzuca się na ratunek Mary. Ona zaś, spadając, doznaje nagłego nawrotu wspomnień.


Tymczasem Patch dochodzi do wniosku, że T-Ray przesadził, wszczynając awanturę w lokalu i zamierza go zwolnić. Ten jednak nie przejmuje się, a wręcz przeciwnie - stawia się szefowi i jest pewien, że nie znajdzie nikogo, żeby zmusić go do odejścia. I rzeczywiście, nikt z najemników Patcha nie ma ochoty się tego podjąć.


Deadpool cieszy się, bo wygląda na to, że Mary wyszła z upadku cała i zdrowa. Teraz obiecuje, że jak tylko upora się z T-Rayem, odpowiednio zajmie się nią. Mary jednak zatrzymuje go. Spadając, przypomniała sobie całe swoje życie i jego cel. Chce, żeby Wilson udał się z nią do Nowego Jorku i pomógł zabić człowieka w czerwieni, który zniszczył jej życie - Daredevila.


[ciąg dalszy w Daredevil & Deadpool Annual '97]

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.