Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #57

Deadpool #57

Deadpool #57

"Agent of Weapon X" - part 1: "Facelift"

Postacie
Cytat

Deadpool na widok Dyrektora: "Holy mother of MEDUSA! Dude - what's up with your face?! Looks like somebody forgot to flush!"

Streszczenie

Dyrektor programu Weapon X dokonuje uaktualnienia statusu organizacji. Od czasu wznowienia działalności po fiasku tak zwanego Eksperymentu X, Program spisuje się lepiej, niż przewidywał w najśmielszych oczekiwaniach. Agenci wykonują w tej chwili swoje zadania w różnych miejscach na świecie: Agent Kane likwiduje kartel narkotykowy w Kolumbii. Agent Mesmero powstrzymuje kolejny konflikt w Bośni, zmuszając żołnierzy do zbiorowego samobójstwa. Agent Sauron niszczy doborową eskadrę irackich myśliwców. Agent Wildchild likwiduje szpiega. Najbardziej zaś zasłużony dla Programu agent - Victor Creed, bardziej znany jako Sabretooth - wypełnia misję rekrutacyjną, która mimo wcześniejszych jego sukcesów, niesie duże ryzyko. Jej podmiotem jest bowiem Wade Wilson, znany wszem i wobec jako Deadpool.


Wspomniany podmiot jest właśnie w trakcie realizacji zlecenia. Ma już na celowniku jednego z lokalnych Donów i czeka tylko na umówiony znak od zleceniodawcy, nucąc głupawą piosenkę. Dokładnie w tej chwili Sabretooth zachodzi go od tyłu i chwyta za gardło, prosząc uprzejmie, żeby spróbował krzyczeć. Wade spełnia jego prośbę, nawet na kilka różnych sposobów, co tylko denerwuje Creeda, który oświadcza, że przyszedł z propozycją, ale jeśli Wilson się nie zamknie, może nie pożyć na tyle długo, żeby ją usłyszeć. Groźby jednak okazują się mało skuteczne, bo podmiot nie jest zainteresowany żadną propozycją, jaką Creed mógłby mu złożyć. A kiedy słyszy, że chodzi o nową wersję Weapon X, zdecydowanie i bardzo stanowczo odmawia. Niestety, Victor źle znosi odmowę. Najpierw informuje Deadpoola, że Program usprawnił jego czynnik regeneracyjny oraz zwrócił adamantowe kości i pazury, a potem dla demonstracji prawie rozrywa go na pół. Wade uznaje obfite krwawienie przy osłabionym własnym czynniku leczniczym za sytuację patową i postanawia zgodzić się, przynajmniej na razie. Chciałby tylko dokończyć zlecenie, ale na to już Sabretooth nie pozwala. W restauracji po drugiej stronie ulicy, niejaki Shorty - drobny cwaniaczek i zleceniodawca Wilsona - właśnie nawtykał Donowi i wyrzucił mu na głowę talerz spagetti. Spodziewał się usłyszeć strzał i zobaczyć szefa mafii martwego, a zamiast tego zobaczył lufy pistoletów jego ochroniarzy.


Trochę później, Deadpool zapewnia sobie ekscytujące wejście w ośrodku badawczym Weapon X, używając induktora obrazu by upodobnić się do Marlona Brando i obmacując personel żeński. Wita go agent Jackson, który, będąc fanem Wade'a próbuje mu zaimponować tanim dowcipem, przez co z miejsca zostaje zaklasyfikowany jako lokalny frajer. Dyrektor, dla odmiany, na powitanie słyszy wiązankę uwag na temat swojej urody. Przypomina jednak swojemu gościowi, że sam wygląda niewiele lepiej, po czym przechodzi do prezentacji. Oferuje mu miejsce w Programie, twierdząc, że obecnie próbują pomagać mutantom. Mimo protestów, Wade także zostaje zaliczony do tego grona, gdyż został sztucznie poddany mutacji podczas spotkania z poprzednią wersją Programu. W ramach prezentacji, otrzymuje zastrzyk, a po chwili Dyrektor osobiście odrąbuje mu rękę siekierą. Ku zaskoczeniu i uldze Deadpoola, ręka odrasta w okamgnieniu. Co więcej jest pozbawiona blizn, więc Wade czym prędzej domaga się lusterka, żeby przekonać się z radością, że odzyskał dawną twarz. Dyrektor informuje, że efekt zastrzyku jest tymczasowy, jednak można przeprowadzić zabieg, który utrwali go. Zachęcony obietnicą, że odcięte członki odrastają lepsze i sprawniejsze, Wade zamierza sprawdzić to na własnym kroczu, ale kiedy zostaje powstrzymany, obiecuje przemyśleć sprawę i opuszcza ośrodek badawczy.


Tymczasem, gdzieś w stanie Iowa, w domku na przedmieściu, mama prosi syna, żeby się uspokoił, zanim coś się stanie. Chłopak z przerażeniem krzyczy, że tym razem nie może się opanować. Po chwili domek wylatuje w powietrze.


Wade postanowił wszystko dobrze przemyśleć. W tym celu udał się do parku, żeby zrelaksować się, plując na ludzi. Waha się, czy przyjąć propozycję, bo obiecał sobie, że już nigdy nie pozwoli się wykorzystać, ale kiedy zastrzyk przestaje działać i mały chłopiec mówi, że wygląda jak kupa, podejmuje decyzję. Wraca do ośrodka badawczego i pozwala przeprowadzić zabieg usprawniający. Agent Jackson zastanawia się, czy przyjęcie go nie było aby błędem?

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.