Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #60

Deadpool #60

Deadpool #60

"Agent of Weapon X" - part 4: "Flatline"

Postacie
Cytat

Deadpool: "I believe the word you're looking is... AAAAHHHH!"

Streszczenie

W jednej ze swoich kryjówek w Brooklynie, Deadpool staje przed lustrem z naostrzonym nożem. Fakt, że Sabretooth na polecenie Weapon X zamordował Vanessę, przechylił szalę - pora zerwać kontrakt. Żegna się więc z twarzą, którą niedawno odzyskał i z usprawnionym czynnikiem leczniczym, który wkrótce przestanie działać. W końcu mówi też pa-pa chipowi, który Program wszczepił mu do głowy, żeby nie mógł wystąpić przeciwko żadnemu z jego członków, a który właśnie wylądował w umywalce. Teraz wystarczy tylko się przebrać, pozbierać broń i może zaczynać. Czas na zemstę.


Wkrótce okazuje się, że doskonały plan nie zadziałał jednak doskonale. Ochrona Programu wytropiła go trochę za wcześnie i teraz Wade musi salwować się ucieczką wśród gradu pocisków oddziału żołnierzy, mając dodatkowo na karku Saurona i Wildchilda. Ten pierwszy cieszy się na samą myśl o pogoni za uciekającą ofiarą. Wilson próbuje go zatrzymać, rzucając granat energetyczny, ale najwyraźniej zapomniał, że Sauron żywi się energią. Ceną za tę niefrasobliwość jest utrata jednej nogi i konieczność podskakiwania przez dłuższą chwilę na tej, która mu pozostała. Korzystając z okazji, Wildchild rzuca mu się na plecy i przegryza tętnicę szyjną, ale po chwili zostaje zrzucony. Na szczęście, noga Wilsona już prawie odrosła i to wystarcza, żeby dobiec do pobliskiego zaułka. Kiedy dociera tam pościg, okazuje się, że po Wilsonie nie ma śladu. Po chwili Wildchild łapie jego trop, ale w tym samym czasie Deadpool sam się ujawnia, stając na krawędzi dachu i informując, że zostawił im małą niespodziankę w śmietniku. Agent Jackson podnosi płachtę i znajduje uśmiechniętą bombę, do której detonator ma Wade i właśnie robi z niego użytek, powodując malownicze bum w alejce, po czym odchodzi, zadowolony z siebie.


Trochę później Jackson dzwoni do Dyrektora z informacją, że Deadpool nie tylko im uciekł, ale też pozabijałby ich, gdyby Sauron nie wchłonął większości energii wybuchu. Dyrektor jest wściekły, ale obiecuje przesłać posiłki. Brent jednak sugeruje, że powinien sam zatroszczyć się o ochronę, bo ma pewne przeczucia co do następnego kroku Wilsona.


Mniej więcej w tym czasie, technik w placówce transportowej Programu donosi o nieautoryzowanej teleportacji. To Deadpool, który wykorzystał swój stary osobisty teleporter, a przy okazji wrócił do starego kostiumu, a teraz wybija personel stacji, podśpiewując kolejną głupią piosenkę. Po chwili przybywa oddział ochrony, który ktoś zdążył wezwać przed śmiercią. Wade wychodzi z ukrycia i zamyka za nimi drzwi. Od tej chwili tylko ich krzyki przedostaną się przez nie.


Po chwili robota jest skończona i Wilson przygotowuje się do następnego kroku. Przez interkom kontaktuje się z nim Dyrektor, który, będąc pełnym podziwu dla sposobu w jaki Deadpool poradził sobie ze zwykłymi żołnierzami, przygotował małą niespodziankę. Za drzwiami oczekuje na niego Sabretooth. Wade na to właśnie liczył i przygotował na Creeda pocisk dużego kalibru z pozdrowieniami od Vanessy. Pocisk to jednak za mało i wkrótce rozpoczyna się pojedynek jeden na jednego. Victor chwyta przeciwnika za gardło i opowiada, jak ładnie Vanessa piszczała kiedy ją zabijał, czym doprowadza go do wściekłości. Wade uwalnia się, wbijając mu w gardło swój miecz i właśnie ma zamiar poprawić, kiedy do pomieszczenia wpompowany zostaje jakiś gaz. Po chwili ciało Wilsona zaczyna się topić i zmienia się w żywy budyń. Patrosząc go i rozchlapując po okolicy, Creed mówi, że od początku wiedział, jak to się skończy i chciał tylko wykorzystać Deadpoola do odwrócenia uwagi Dyrektora od jego własnych planów. Wade jednak nie zamierza się poddać i pakuje mu do gęby swoją rozpływającą się dłoń, zatykając drogi oddechowe. Zanim jednak zdąży zrobić coś więcej, zjawia się osobiście Dyrektor w towarzystwie agenta Jacksona i oddziału ochrony. Informuje Wilsona, że nie będzie już potrzebował jego usług i wydaje rozkaz jego likwidacji. Żołnierze otwierają ogień, nieprzerwaną serią odstrzeliwując kolejne fragmenty ciała Wade'a. Ten jednak wciąż próbuje dostać się do Dyrektora, bez przerwy rzucając wyszukane obelgi. W końcu chwyta go za nogawkę, ale po kolejnej serii, zostaje z niego tylko ręka z wysuniętym środkowym palcem.


Epilog. Dyrektor składa końcowy raport w sprawie Deadpoola. Stwierdził, że to, co zostało z jednego nieposłusznego agenta może być dobrą przestrogą dla innego nieposłusznego, byłego agenta. W Instytucie Xaviera, Wolverine odbiera przesyłkę z ręką Wilsona i listem od Dyrektora.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.