Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #66

Deadpool #66

Deadpool #66

"Healing Factor" - part 1: "I Forget"

Postacie
Cytat

Sandi: "You got a bucket full of broken bones. If your healing factor kicked in like that, without your bones being set (...) you'd look like the elephant man's uglier brother."
Deadpool: "Ugh... think I... met Elephant Man once. He was one of the Avengers no one talks about. Got bit by a radioactive... circus animal named Jumbo."

Streszczenie

Deadpool przygląda się dziwnemu światłu, które wydaje mu się jakieś znajome. Potem czuje, że ktoś go dotyka i wiąże - z całą pewnością jest to kobieta, której dotyk i zapach wydają się takie miłe. Nagle przypomina sobie, co się dzieje. To Sandi z pomocą Ratbaga próbują nastawić jego pogruchotane kości, zanim czynnik regeneracyjny sprawi, że źle się zagoją. Ponieważ potrwa to ze trzy godziny, mają okazję pogawędzić o ostatnich wydarzeniach. Wilson nie pamięta, gdzie był i kto go tak sponiewierał, ale nie martwi się tym. Chce jak najszybciej pozbierać swoje klamki i wykonać następne zlecenie. Sandi jest zaniepokojona nie tylko stanem jego zdrowia, ale także tym, że zaczął mówić na swoją broń "klamki".

Radzi mu udać się do lekarza, ale Wade uparcie twierdzi, że wszystko jest w porządku, chociaż nie może trafić do śmietnika paczką orzeszków z samolotu, którą przyniósł mu Ratbag. Nigdy wcześniej nie pudłował, ale chociaż powtarza się to kilkanaście razy, twierdzi, że to na pewno coś przejściowego.


Całą ich rozmowę podsłuchiwał przez pluskwę azjatycki ochroniarz - Nijo, który teraz dzwoni do swego pracodawcy, Black Swana, by poinformować, że jego wirus zaczął niszczyć umysł Deadpoola. Chciałby go już zabić, ale Swan ma inny plan: zamierza go zniszczyć, upokorzyć i okaleczyć, ale w żadnym razie nie zabijać.


Tymczasem Deadpool udał się do apartamentu swego aktualnego zleceniodawcy, pana Whittakera, gdzie spotyka jego młodą i atrakcyjną żonkę i jest świadkiem ich odrażających powitalnych igraszek. Pan Whittaker wynajął go, by pomógł mu odzyskać utraconą potencję, gdyż jako człowiek ufający medycynie naturalnej bardziej niż błękitnym pigułkom, wierzy, że jedyną pomocą dla niego jest sproszkowany róg nosorożca.


Ponieważ stawka jest niebagatelna, Wilson zaopatruje się w odpowiednie narzędzia i czym prędzej udaje się do kryjówki przestępcy o pseudonimie Rhino. Przerywając jemu i kolesiom partyjkę pokera, rzuca się na jego róg z piłą łańcuchową, ale równie szybko wylatuje z drzwiami i wpada przez szybę do sklepu naprzeciwko. W tej chwili dzwoni do niego pani Whittaker, oferując jeszcze więcej, jeśli nie zdobędzie rogu dla jej męża. Zaraz potem dzwoni też szczęśliwy małżonek, domagając się szybszego działania i ostrzegając, by nie dał się przekupić jego żonie. Tak zachęcony, Wade bierze karabin i wraca do przeciwników, ale celując w Rhino zabija jednego z jego kolesiów, co tylko denerwuje olbrzyma, który znowu wyrzuca go na ulicę. Ponownie dzwoni telefon i tym razem pani Whittaker oferuje dwa razy więcej za zaniechanie roboty. Wilson zgadza się, ale jest już za późno na odwrót, bo Rhino jest bardzo wkurzony. Najemnik próbuje uciekać, ale przez rozregulowaną celność nie może zatrzymać przeciwnika, który rzuca w niego jego własnym Ferrari, za które wciąż musi zapłacić sto czterdzieści rat. Po nieudanej szarży Nosorożec wbija się w drzwi samochodu, a Wilson wykorzystuje tę okazję by uciec, dosiadając się jako pasażer do przypadkowego motocyklisty. W tej chwili dzwoni pan Whittaker, ponownie podnosząc stawkę za zdobycie rogu.

Widząc, że Rhino nie zamierza odpuścić, Deadpool kieruje się do ulubionej siłowni, której właściciel ma w gablotce kilka pamiątkowych superbohaterskich gadżetów. Wielkolud dopada go tam i rzuca na ową gablotkę, gdzie obok spodenek Hulka i buta Iron-Mana, Wade znajduje pomniejszający gaz Ant-Mana. Biorąc poprawkę na wadliwy cel, kieruje wylot na siebie, dzięki czemu udaje mu się skurczyć Nosorożca i usiąść na nim.


Pani Whittaker posuwa się do ostateczności, proponując strasznie nieprzyzwoite rzeczy w zamian za rezygnację z zadania i już Wade ma się zgodzić, kiedy jej mąż wytacza śmiertelne argumenty. W ich obliczu, mały Rhino zamknięty w imadle musi pożegnać się z rogiem.


Nieco później Deadpool inkasuje czek. Małżonkowie znowu zaczynają się spierać przy nim, więc Wade daje im dwie szanse na uratowanie małżeństwa: albo terapię, albo skorzystanie z broni, którą zostawia na stole. Odchodzi, zadowolony z siebie, licząc na ich rozsądek, ale zamiast tego słyszy strzał.


Na koniec dnia, Wade przynosi ciasteczko małemu Rhino, którego trzyma teraz w akwarium dla żółwia. Nosorożec grozi mu, że zabije go jak tylko wróci do właściwych rozmiarów, ale Deadpool twierdzi, że tylko on wie, jak przywrócić mu te rozmiary, więc na razie pozostanie jego maskotką. Tak naprawdę jednak, Wilson nie ma pojęcia, co się stało z Rhino i jak długo ten stan się utrzyma, ale czy to ważne?

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.