Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #3

Deadpool #3

Deadpool #3

"Stumped!" or "This Little Piggy Went... Hey! Where's The Piggy?"

Postacie
Cytat

Fragment przyśpiewki o zabiciu Toma:
"Oh, Tommy boy! Your lungs, your lungs are filling
With blood and phlegm and other nasty things..."

Streszczenie

Wszyscy w Hellhouse kibicują Deadpoolowi w jakiś niezwykle trudnych zmaganiach, podczas gdy ten robi nieziemskie miny i jęczy z wysiłku. Niestety, środkowy palec, obcięty przez Taskmastera, jak na złość nie chce odrosnąć. Patch krąży wokół stołu i zbiera zakłady, ile czasu zajmie jego czynnikowi regeneracyjnemu odtworzenie brakującego palucha, podczas gdy Weasel marudzi, że mógłby zająć się ważniejszymi rzeczami. T-Ray jest skłonny założyć się o sporą sumkę, że palec w ogóle nie odrośnie. To tylko wzmaga determinację Wilsona. Koncentruje się, jak tylko może i w końcu udaje mu się odtworzyć... kawałek kości. T-Ray zgarnia sporo szmalu i na odchodne radzi mu przyzwyczaić się do przegrywania. Weasel także zauważa, że coś jest nie tak. Kiedyś potrafił w kilka minut odtworzyć cała kończynę, a tu nagle coś takiego. Na dodatek wydaje się, że ostatnio traci na wadze, co znaczy, że dzieje się coś bardzo niedobrego. A skoro tacy faceci jak T-Ray już o tym wiedzą, wkrótce może się zrobić niebezpiecznie. Wade ostrzega, żeby nie próbował mu matkować, na co Weasel odpiera, że przydałaby mu się matka lub żona, która się o niego zatroszczy. Na przykład ktoś taki jak Siryn. W tym momencie C.F. przynosi przesyłkę, która właśnie przyszła dla Deadpoola. Ten szybko ją otwiera, a w środku znajduje swoją rękawicę, mapę i liścik od starego wroga – Toma Cassidy. To bardzo denerwuje Wilsona, który wciąż pała żądzą zemsty za to, że przy ostatnim spotkaniu Tom przyszył sobie obciętą mu dłoń i bezczelnie pobił nią właściciela [minieseria Sins of the Past - Gil]. W podziękowaniu za dostarczenie przesyłki okłada C.F. i znika.


Po chwili Wade przewraca do góry nogami swój pokój w San Francisco, szukając dodatku do jednostki teleportacyjnej, pozwalającego przenosić się na duże odległości. Tak się składa, że właśnie znalazła go Ślepa Al., która przy okazji proponuje, że mógłby poprosić o pomoc Siryn. Po chwili zastanowienia, Wilson dochodzi do wniosku, że pomysł jest dość szalony, żeby mógł się udać. Z radości zaczyna podrzucać Al do góry, a potem znika, zostawiając ją na szczycie schodów.


W Instytucie Xaviera, Theresa Rourke-Cassidy studiuje właśnie historię X-Men [uwierzylibyście, że są do tego podręczniki? – Gil], kiedy ktoś puka do drzwi, krzycząc, że przyniósł pizzę. Terry rozpoznaje znajomy głos, ale nie chce wierzyć, że to naprawdę Deadpool, póki nie zastaje go za drzwiami. Podczas powitania zauważa brakujący palec, ale Wade mówi, że to nic ważnego. Potem oświadcza, że przyszedł oderwać ją na chwilę od nauki, ale kiedy wyłącza komputer z niedokończonym zadaniem domowym, Siryn lekko się denerwuje. W końcu jednak daje się obłaskawić, kiedy Wilson przypomina, że dla niej dał się zamknąć u czubków [X-Force #47 – Gil] i w zamian prosi, żeby pomogła mu zabić swojego wujka, Toma.


Długo, długo później oboje lądują w szwajcarskich Alpach. Terry obawia się, że postąpiła nierozsądnie zabierając samolot i znikając z Wilsonem, nic nikomu nie mówiąc, ale ma nadzieje, że dzięki temu uda jej się powstrzymać go przed zabiciem Toma. Okazuje się, że mapa, dołączona do liściku, była nadzwyczaj dokładna, bo od chaty wuja Toma dzieli ich zaledwie kilka kroków. Siryn każe Deadpoolowi obiecać, że zanim rzuci się na kogoś z mieczem, najpierw spróbują wyjaśnić całą sprawę. On obiecuje, ale ponieważ skrzyżował palce, zaraz potem rzuca się radośnie do drzwi, podśpiewując przy tym. Terry dogania go i przewraca, a kiedy tak siedzi na zachwyconym Wilsonie i próbuje przemówić mu do rozsądku, zjawia się właściciel chatki. Nie jest to jednak Tom Cassidy, ale doktor Killbrew – ten sam, który zajmował się Deadpoolem podczas jego pobytu w placówce Weapon X. Doktor zaprasza ich do środka i wyjaśnia, że nie wie nawet, gdzie teraz podziewa się Tom, a rękawice od jego kostiumu rozesłał po całym świecie, żeby go tu zwabić i porozmawiać. Jednak na samo wspomnienie o warsztacie Programu, Wade wpada w szał i zamierza zabić doktora. Siryn próbuje go powstrzymać, ale bezskutecznie. W końcu Killbrew tłumaczy, że wezwał go tu, żeby zadośćuczynić krzywdom, jakie mu wyrządził, bo dręczy go sumienie i wie, że Deadpool potrzebuje teraz pomocy. Theresa wysłuchuje zarzutów, jakie Wade stawia doktorowi, ale nawet po tym, prosi, żeby darował mu życie i okazał człowieczeństwo. Wreszcie Wilson zgadza się, ale podkreśla, że robi to tylko dlatego, że ona go poprosiła. Kiedy Killbrew zostaje uwolniony, ma tylko jedną rzecz do powiedzenia: osłabienie czynnika regeneracyjnego wynika z tego, że ciało Deadpoola zaczęło wyniszczać samo siebie i wkrótce umrze.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.