Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #48

Deadpool #48

Deadpool #48

"Cruel Summer" - part 3

Postacie
Cytat

Deadpool właśnie odkrył, że leży w trumnie: "Oh. This is not good. Nice colour though."

Streszczenie

Najpierw pojawia się jasność, z której wyłania się mozaika obrazów. Dominuje wizja kobiety, wzywającej męskie imię, która nagle zamienia się w upiora. Potem Deadpool czuje zapach krwi, a kiedy orientuje się, że jest to jego krew, otwiera oczy i widzi ciemność.


Fred i Anastazja wyjeżdżają z Brooklynu, tuląc się do siebie. Okazuje się, że wszystko zaplanowali, bo mięli romans, ale ona miała zobowiązania wobec mafii, a on był żonaty, więc musieli usunąć jej szefów i jego żonę, a potem też Deadpoola, który im w tym pomógł. Liczyli na milion dolarów z polisy na życie Beth, ale okazało się, że Fred może dostać tylko dwieście tysięcy i jest mu z tego powodu bardzo przykro. Jej jest jeszcze bardziej przykro, że kochanek próbuje ją oszukać, jednak wszystko sprawdziła i wie, że dostał ten milion, dlatego teraz przystawia mu pistolet do skroni.


Okazuje się też, że Vinnie nie zginął, bo Busta wpadł we właściwej chwili, żeby powstrzymać zabójczynię. Szef pyta go, czy ostatnio działo się coś dziwnego, więc opowiada o tym facecie, który przychodził do studia tatuażu. Wydawało mu się, że kręci z Anną, więc kazał go śledzić. Teraz dzwoni do swojego człowieka, by dowiedzieć się, jak stoją sprawy.


Wade wygrzebał ze swojego niezbędnika zapalniczkę, a kiedy ją odpalił, wiedział już, że leży w gustownie obitej trumnie. Próbował zebrać myśli, ale zanim zdążył to zrobić, obicie trumny zapaliło się i szybko zrobiło się bardzo gorąco. Na szczęście, zanim spaliło się coś więcej niż jego kostium, Anna wróciła i otworzyła wieko. Jeszcze dymiąc, Wilson spytał, dlaczego poczuł jej perfumy tuż przed tym, jak oberwał po głowie, więc przyznała się, że to była jej sprawka.


Całe zajście obserwuje z samochodu kobieta, która zaraz dzwoni do Busta. On i jego szef właśnie zeszli do samochodu i zaraz powinni się tam zjawić.


Tym czasem Anna przedstawiła swoją wersję wydarzeń, zwalając całą winę na Freda i twierdząc, że wróciła dlatego, że zależy jej na Wilsonie. On ma mieszane uczucia co do niej i nie wie, czy powinien w to wierzyć. Wtedy na tylnym siedzeniu budzi się związany Fred i zaczyna krzyczeć, że to wszystko był jej pomysł i że to Anna zabiła jego żonę. Ona twierdzi, że to nie prawda, po czym wyciąga pistolet i zabija go z zimną krwią. W tej samej chwili, zauważa obserwującą ich kobietę i rozpoznaje w niej przyjaciółkę Busta. Grożąc bronią, zabiera jej telefon i upewnia się, że dzwoniła do jej goryla, a gdy ta potwierdza, że ich śledziła, strzela. Deadpool jest skołowany, więc Anastazja przekonuje go, że robi to wszystko, by mogli być razem. Opowiada, jak poznała Freda, kiedy wykonywał tajne zadanie i jak zostali partnerami. Potem postanowili wynająć jego, bo większość policji w mieście jest skorumpowana i nie mogli liczyć na ich pomoc. Anna przyznaje się, że zabiła żonę Freda, bo na tym polegał ich plan, ale twierdzi, że ma wyrzuty sumienia i dlatego chce uciec z miasta, razem z Deadpoolem.


Wtedy zjawiają się Vinnie i Busta. Ochroniarz nie chce się w to mieszać, ale szef zmusza go, żeby spróbował rozjechać Anastazję. Nie udaje się, bo ona zauważa ich w porę i strzela, a samochód rozbija się o budynek. Wade każe jej wyciągnąć Busta, póki jeszcze żyje. Ona robi to, ale zaznacza, że tylko dlatego, że Wilson ją poprosił. Z wraku wychodzi też Vinnie, grożąc wszystkim. Zanim jednak zdąży uskutecznić swoje groźby, dosięga go eksplozja samochodu.


Wade dopiero po kilku minutach staje na nogach i prosi Annę, żeby z tym skończyła. Ona mówi, że to dopiero początek, bo teraz uciekną z miasta i będą już zawsze razem. On jednak zauważa, że ich droga do szczęścia jest usłana trupami, co ona nazywa przykrą koniecznością. Najważniejszym argumentem jest jednak ten, że Wade nie może jej zaufać, po tym, jak zdradziła swojego partnera i zabiła tych wszystkich ludzi. Anna odwraca kota ogonem, mówiąc, że ufa jemu, a jeśli uważa, ze jest winna, może sam ją zabić. Potem oddaje mu pistolet, twierdząc, że zna go na tyle dobrze, by wiedzieć, że tego nie zrobi. Odbezpieczając broń, Wilson mówi, że wcale go nie zna.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.