Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #26

Deadpool #26

Deadpool #26

"Mouthful Of Malice, Head Full Of Cheese"

Postacie
Cytat

Deadpool: "I get this feeling again... That distraction... Like I'm on TV... or in a comic book, and I'm being watched..."

Streszczenie

Gdzieś w świecie arabskim znajduje się miejsce zwane Al-Muzahmiya. Rządzący tu szejk, właściciel szybów naftowych i pokaźnego haremu, przygotowuje się właśnie do swojego setnego ślubu, kiedy pracujący dla niego żołnierze wnoszą na salony nadźgany maczetami worek, oświadczając, że zabili intruza. Szejk początkowo wpada w złość, ale gdy przypomina sobie, że sam wydał taki rozkaz, chce zobaczyć ciało tego niegodziwca. Żołnierze oprzedzają, że widok nie jest przyjemny, ale Szejk nalega. Sam w końcu rozwiązuje worek, a wtedy niedoszły nieboszczyk łapie go za łeb.


W wysokiej wieży, Ophelia - przyszła żona Szejka, rozpacza nad swoim losem. Już dawno rzuciłaby się z balkonu, gdyby do ostatniej chwili nie żywiła nadziei, że uratuje ją ukochany Jasper. Jej czas jednak nadszedł, bo oto pan młody puka do drzwi... własną twarzą. Potem wpada przez nie, a za nim wchodzi Deadpool. Na widok tak gorącego towaru, z trudem przypomina sobie, że przybył uratować księżniczkę, Chwyta ją więc za rękę i uskutecznia odwrót, jednak na drodze staje im przyboczna gwardia Szejka. Wade początkowo radzi sobie nieźle, ale coś rozprasza jego uwagę i zostaje ranny. Bardziej niż samą raną, przejmuje się tym, co go rozproszyło. Podejrzewa, że to ponętna księżniczka, ale jednak nie ona była przyczyną lecz znajomy odgłos ładowanej bazooki. W tej sytuacji pozostaje chwycić w objęcia ponętne dziewczę i wyskoczyć z wieży, wprost na skrzydła starego dwupłatowca, pilotowanego przez znajomą Wilsona - Ilaney Bruckner [a ostatnio nazywała się Bruckman...? - Gil].


Po krótkiej podróży, podczas której Ophelia opowiedziała wszystko o sobie i swoim ukochanym, dotarli do wyznaczonego celu. Dziewczyna spodziewała się, że powita ją umiłowany Jasper, a tym czasem z limuzyny wysiadł brat jej niedoszłego męża. To on wynajął Deadpoola, żeby odbił dziewczynę, za co sowicie go wynagrodził. Księżniczka naturalnie nie była zbyt zadowolona, ale to już nie problem Wilsona.


Mijały dni. W tym czasie Wade spędzał większość czasu w Boliwii, gdzie urządził sobie nowy dom w dawnej kryjówce pewnego dyktatora, a teraz montował różne sprzęty, walczył z wszędobylskimi iguanami i unikał rozmów z Montym, który zamieszkał z nim po tym, jak stracił swoje zdolności i stał się bezużyteczny dla firmy. Nie rozmawiali ze sobą, ale Wilson wciąż miał uczucie, że Monty mu się przygląda.


Kolejne dni minęły, a Wade znalazł się w Istambule, gdzie miał się spotkać ze starym znajomym - Alestairem Finchley. Gdy dotarł na miejsce, okazało się, że jego brytyjsko-turecki kolega stał się właśnie celem trzech ninja. Nie byli oni większym wyzwaniem dla Deadpoola, jednak także tutaj coś rozpraszało jego uwagę i nie były to gadki Alestaeira. Zdawało mu się, że ktoś go obserwuje, ale gdy się odwrócił, nikogo nie zobaczył. Była tam jednak kobieta, która szybko się ulotniła. Tak więc, Wade przyjął kopertę ze zleceniem. Został uprzedzony, że chodzi o zabójstwo, ale przyjął je, chociaż nie robił tego od dawna. Wieczorem udał się do lokalnej knajpki, żeby przemyśleć kilka rzeczy, a tam przykleiła się do niego panienka, która ciągle nawijała o nieopisanej przyjemności, jaką może mu dać. Te słowa przypomniały mu o walce z Mesjaszem i dokonanym wyborze, powodując atak gniewu. Dziewczę uciekło, a Wade tak się zdenerwował, że postanowił otworzyć kopertę.


Wkrótce Ilaney otrzymała fax z zaznaczonym na mapie miejscem, gdzie ma przylecieć. Od kiedy Wade rozwalił jej chatkę w górach, a potem uratował przed śmiercią, nawiązali partnerską współpracę. On dobrze wiedział, że niebezpieczeństwo z tym związane wciągnęło ją jak niegdyś alkohol, ale teraz przynajmniej ktoś (czyli on) miał nad tym kontrolę.


Tymczasem w Boliwii, Wade przypominał sobie, jak Al postanowiła go opuścić. Nie było to dla niego łatwe, ale przecież sam postanowił ją uwolnić. Teraz, dla towarzystwa, ściągnął tu Monty'ego, który wciąż udziela mu denerwujących porad. Przed wyruszeniem w misję, Deadpool wręcza mu pistolet i każe z niego skorzystać... jeśli będzie musiał bronić jego kolekcji laleczek (a raczej głów laleczek - takie nieszkodliwe hobby).


Następnego dnia, helikopter, pilotowany przez Ilaney, zbliżał się do jakiejś placówki na środku pustyni. Kobieta bardzo chciała wiedzieć, na czym polega ta misja, ale Wade sam był zdenerwowany i potraktował ją trochę zbyt surowo, każąc pilnować własnego nosa. Zanim zdążył przeprosić i wyjaśnić, znowu naszło go to dziwne uczucie. Tym razem wreszcie zobaczył jego źródło: kobietę, ubraną na biało, trzymającą nahajkę i szklankę mleka, która zbliżała się do nich, lecąc na wielkim szablozębnym króliku. Wygląda jednak na to, że miał zwidy, bo tak naprawdę zostali zaatakowani przez oddział AIM. Wilson wszędzie widział kobietę na króliku i zdawało mu się, że strzela do niej. Potem żołnierze AIM uszkodzili helikopter, a gdy ten zaczął spadać, Ilaney kazała mu wyskoczyć, ale kiedy spojrzał na nią, zobaczył tą samą kobietę, wycelował broń i wtedy...


I wtedy jego terapeuta wyprowadził Wilsona ze stanu hipnozy. Upewnił się jeszcze, co stało się z Ilaney, a Wade już spokojnie odpowiedział, że otrząsnął się w porę, katapultowali się i uciekli przed najemnikami. To jednak nie zmienia faktu, że Deadpool zwariował. Taką diagnozę stawia Dr Bong.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.