Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #8

Deadpool #8

Deadpool #8

"We Don't Need Another Hero..."

Postacie
Cytat

Deadpool: "It's always about you, isn't it Al? 'Deadpool I forgot how to work the salt shaker again...', 'Wade, I can't stop the bleeding...', 'Help, I've fallen and I can't reach my beer...' "

Streszczenie

Ciąg dalszy z Daredevil & Deadpool Annual '97


San Francisco, miły poranek, pora śniadania. Przy kubku gorącej kawy, Wade zastanawia się, za jakie grzechy los pokarał go takim zamieszaniem w życiu, podczas gdy obok, owczarek niemiecki, który miał być przewodnikiem Al, próbuje oblizać swoją panią na śmierć. Z jednej strony, chciałby być dobrym facetem, bo obiecał to Siryn, ale z drugiej strony pomoc jednej obłąkanej kobiecie oznacza zrobienie coś niezbyt dobrego. Ponieważ Alfred zdaje się nie zwracać uwagi na jego moralny dylemat, bo jest za bardzo zajęta błaganiem, żeby uwolnił ją od tej piekielnej bestii, postanawia wrócić do roboty.


Po chwili zjawia się w Nowym Jorku. Tu, w opuszczonym magazynie, zostawił Typhoid Mary i karabin podłączony do czujnika ruchu, który miał ją powstrzymać od ucieczki. Ponieważ Mary nie chce się do niego odzywać nawet po tym, jak zaproponował śniadanie, wyjaśnia, że ostatnio zmieniło się nieco jego spojrzenie na życie i dlatego nie zamierza puścić jej wolno, żeby mogła dokonać swojej zemsty na Daredevilu, ale postanowił pomóc jej uporać się z demonami przeszłości. Oczywiście, nie chce urządzać jej terapii, ale zrobić to w podobnym stylu, jak Siryn pomogła jemu. Kiedy upewnia się, że Mary się uspokoiła i nie spróbuje go zabić, zbliża się, żeby otworzyć jej kajdanki, a wtedy ona niespodziewanie całuje go.


Tymczasem w Hellhouse trwa dyskusja na temat: Czy po tym, jak T-Ray spalił mu twarz, Deadpool uciekł stąd jak tchórz, czy wykonał taktyczny odwrót. Weasel jest gotów bronić swojego przyjaciela, ale pozostali nie są tak pewni tego faktu.


Mary dziękuje Wilsonowi za to, że pokazał jej kim naprawdę jest. To więcej, niż ktokolwiek wcześniej dla niej zrobił, więc zamierza odwdzięczyć się tym samym. Chce pomóc mu udowodnić, że jest prawdziwym bohaterem. Żeby to zrobić, musi powstrzymać zabójczynię która grasuje w mieście i co dwadzieścia minut będzie zabijać niewinną osobę. Kiedy Wade pyta, kogo ma na myśli, ona wykręca mu nadgarstek i ucieka przez okno, każąc zgadywać.


W tym samym czasie, niezwykle rozmowny kolega Deadpoola - Gerry - postanowił poszukać towarzystwa w Paryżu. Jednak rozmowa z francuskim elegantem również nie umywa się do pogadanki z Wilsonem.


Ścigając Mary po dachach, Wade zastanawia się, czy jej groźby były na poważnie, czy tylko blefowała? Niestety, wkrótce znajduje jakiegoś nieszczęśnika, nadzianego na antenę i wiadomość od znajomej. To zmienia postać rzeczy - teraz gra potoczy się według jego reguł. Nie wie, że jest obserwowany nie tylko przez swoją przeciwniczkę, ale także przez tę dwójkę z firmy Landau, Luckman & Lake i ich cybernetycznego kolegę. Zoe postanawia udać się do Chicago, żeby naprawić kilka rzeczy.


Minęło kolejne pół godziny. Deadpool wypatruje Mary przez lornetkę ze szczytu wierzy zegarowej. Nagle zauważa ją, jak zaczepia pewnego księdza i kiedy już zamierza się na niego z mieczem, postanawia wkroczyć do akcji. Po chwili kopniak posyła kobietę w stronę okna pobliskiej knajpy. Pora, żeby bohater powstrzymał złoczyńcę.


San Francisco. Stojąc przed domem Wilsona, Weasel zastanawia się, co go tutaj przyciąga? Skoro chciałby porozmawiać z kimś o Deadpoolu, mógłby równie dobrze iść do terapeuty, a nie zjawiać się tutaj, ryzykując życiem. Dodatkowo, męczy go ciekawość, kim jest starsza pani, która mieszka z Wadem. Ale o wilku mowa, bo oto właśnie, Al wybrała się na spacer ze swoim psem. Weasel zaczepia ją, ale nie spotyka się z miłym przyjęciem.


Mary przejmuje rolę narratora, zapowiadając finałowy pojedynek między dobrem i złem. Deadpool jednak dosyć ma tej zabawy i karze jej z tym skończyć, ale jej za bardzo podoba się rola złoczyńcy, mordującego przypadkowych obywateli. A skoro o tym już mowa, ma trzy minuty spóźnienia, które postanawia nadrobić, rzucając mieczem w barmana. Wade ratuje go, nadstawiając własną dłoń, ale kiedy wyciąga z niej ostrz, Mary wykorzystuje chwilę, żeby skręcić kark innemu nieszczęśnikowi, po czym zaczyna komentować, że prawdziwy bohater uratowałby ich obu. W końcu Deadpool nie wytrzymuje tego ciągłego gadania o bohaterstwie i wpada w szał. Strzela w stronę Mary całą serią, a gdy udaje mu się ją zranić, przechodzi do rękoczynów, cały czas tłumacząc, że próbuje jej pomóc. Ona nie przestaje się naśmiewać z jego bohaterskich ambicji, twierdząc, że tak naprawdę jest takim samym psycholem jak ona, a jego dziewczyna była w błędzie. Słysząc to, Wade zaczyna rzucać nią po całym barze i okładać pięściami. Mary, chociaż krwawi i jest mocno sponiewierana, nie przestaje go prowokować, aż w końcu, gdy ledwo trzyma się na nogach, mówi, że dopięła wreszcie swego - udowodniła, że Deadpool jest takim samym potworem jak ona. Tracąc przytomność, radzi mu pogodzić się z tym faktem.


Widząc krew na swoich rękach i przerażone twarze gapiów, Wade nie wie, co robić. Każe im wezwać karetkę i przygnębiony opuszcza lokal. Przy drzwiach zatrzymuje się i zauważa, że nikt nie próbuje zgrywać bohatera i pomóc Mary.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.