Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Sins Of The Past » Deadpool: Sins Of The Past #3

Deadpool: Sins Of The Past #3

Deadpool: Sins Of The Past #3

"Deadpool Sandwich"

Postacie
Cytat

Juggernaut o Tomie: "Something's wrong with him. A weird wood growth is eating him alive."
Deadpool: "So I'll send him a bag of termites."
Juggernaut: "Funny. Got a doc who can cure him... But in order ta do it, he needs a little something special brought back. You."
Deadpool: "Me? How about instead he takes two Wolverines and calls me in the morning?"

Streszczenie

Agent Peyer nie przyszedł sam. Ma za sobą cały oddział Interpolu i teraz oni wszyscy celują do Deadpoola, podczas gdy Daniel wygłasza swoje żale. Wilson ponagla go, bo goni ich czas i nie tylko, ale ponieważ Peyer nie ma ochoty się streszczać, pozostaje odliczać sekundy do przybycia Juggernauta. Ten trafia niemal idealnie. Jest wściekły, cały rozpalony i gotów rozdeptać zaskoczony oddział, jeśli nie wskażą mu, gdzie ukrył się Deadpool. Peyer rozkazuje swoim ludziom wycofać się i samemu biorąc nogi za pas, odgraża się Wilsonowi, że jeszcze się spotkają. Cain kieruje się we wskazanym kierunku, ale żeby dostać Deadpoola musi obalić dach, na którym stoi. Potem, zbliżając się powoli, wyjaśnia, że nie przyszedł żeby go zabić, ale żeby doprowadzić go do lekarza, który obiecał uratować życie Tomowi, wykorzystując jego czynnik regeneracyjny. Wade proponuje mu, żeby pogadał z Wolverinem, ale Cain wyjątkowo nie ma ochoty na żarty i próbuje go złapać, rozgrzanymi łapami. Próbując uciec, Deadpool wzywa na pomoc Siryn, ale ona waha się, słysząc, że chodzi o życie wuja. W końcu jednak atakuje Juggernauta i uwalnia Deadpoola, niszcząc za sobą cały budynek. Ledwie jednak znajdują się na zewnątrz, Wilson zaczyna się wiercić i puszcza jaj rękę, spadając na chodnik.


Tymczasem, Tom przeżywa katusze, podłączony do maszyny, która ma spowolnić postęp jego choroby. Killbrew przypomina, że bez Deadpoola nie zdoła zrobić nic więcej, a to tylko denerwuje jego pacjenta. Wtedy zjawia się jeden z najemników, który uszedł żywo z pola bitwy. Tom zamierza go zabić, chociażby za to, że ważył się tu wrócić, ale najemnik błaga, żeby darował mu życie w zamian za zawartość torby. Cassidy wyrywa mu pakunek, a to co w nim znajduje, bardzo go cieszy, tym bardziej, że Killbrew mówi, że to powinno wystarczyć. Mimo wszystko najemnik musi zginąć, bo nie wykonał zadania.


Sean nudzi się, czekając w biurze Peyera. Znajomy obiecał mu informacje i zniknął, więc pewnie nie jest łatwo je znaleźć. Kręcąc się po pokoju, zagląda do szuflady z aktami i prawie na wierzchu znajduje teczkę swojego kuzyna, w której są wszystkie informacje, jakich szukał. Gdy zaczyna je przeglądać, zjawia się sekretarka Peyera i wszczyna awanturę. Sean wyjaśnia, że czeka tylko na kolegę, ale kobieta mówi, ze agent Peyer wyjechał godzinę temu z grupą uderzeniową. Teraz już Banshee domyśla się, o co chodzi i opuszcza biuro.


Theresa dogania Wilsona, pytając, dlaczego ją puścił? On jednak oczekuje od niej odpowiedzi, na przykład, dlaczego prawie pozwoliła Juggernautowi rozgnieść go na miazgę? Terry przeprasza go i wyjaśnia, że kiedyś Tom był jej bliski, bo wychowywał ją pod nieobecność ojca. Kiedy usłyszała, że chodzi o jego życie, zawahała się. Uznała jednak, że nie może go tak zostawić, bo w ciągu tej nocy nie raz uratował jej życie i przekonała się, że nie jest takim łajdakiem, jak o nim mówią. Wciąż jednak mało o nim wie, Chciałaby poznać jego imię i zobaczyć twarz. Jednak kiedy sięga do jego maski, Wilson chwyta ją za nadgarstek i ostrzega, żeby tego nie robiła. Powie jej wszystko, kiedy będzie gotów, ale na razie nie mają czasu na czułości. Jednym z powodów jest nagłe pojawienie się agenta Peyera i jego oddziału, który zaczyna strzelać bez ostrzeżenia. Deadpool przechyla się przez krawędź dachu, każąc Siryn uciekać. Wszyscy myślą, że spadł z tego dachu, ale on tylko przekradł się kawałek dalej, żeby zajść Peyera od tyłu. Niestety, akurat skończyła mu się amunicja. Agent dla odmiany ma pełny magazynek i nie żałuje naboi, obwiniając swój cel, za całe zło, jakie go spotkało. Mimo ran, Deadpool zbliża się do niego i jednym ciosem zrzuca z dachu. W ostatniej chwili ratuje go Banshee, który jednak nie zamierza mu pomagać, ale umieścić w kontenerze na śmieci, gdzie jest jego miejsce.


Po powrocie na górę, Sean zauważa, że Theresa sama poradziła sobie z całym oddziałem Interpolu, nie ponosząc uszczerbku na zdrowiu. Gorzej jest z Deadpoolem, który leży pod ścianą i krwawi, powoli się regenerując. Na pytanie, co teraz zamierzają, Banshee mówi, że spróbują odnaleźć kryjówkę Toma, korzystając z informacji, które zdobył. Wilson postanawia odpuścić sobie wycieczkę, twierdząc, że to przecież ich rodzinne sprawy. Terry żegna się z nim, żałując, że muszą się rozstać. Zanim odleci, Wade zdradza jej swoje prawdziwe imię, więc po chwili namysłu zawraca i zabiera go ze sobą, chociaż coś tam marudzi pod nosem.


Tom jest gotów rozpocząć kurację, jednak doktor Killbrew waha się, jak najlepiej ją zacząć. Problem polega na tym, jak odzyskać czynnik regeneracyjny z dłoni Deadpoola i podać go Tomowi. Cassidy ma pewien pomysł. Znieczula się whisky, chwyta najbliższy nóż i odcina sobie zdrewniałą dłoń. Szybki zabieg chirurgiczny, moment niepewności i już po chwili dłoń Wilsona przyrasta do jego ciała, a proces leczenia zaczyna postępować.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool: Sins Of The Past #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.