Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #313

Uncanny X-Men #313

Uncanny X-Men #313

"Hands Across The Water"

Postacie
Cytat

Phalanx/Lang: "//recomendation for higher biographical yield//"
Douglock: "//0100111000//"

Streszczenie

Gambit wskakuje z nabrzeża do wody, lecz Falanga podąża za nim. Z łatwością chwyta go pod wodą, oznajmiając iż będzie cennym nabytkiem dla kolektywu. Gambit wstrzymując oddech czeka aż zbizy się do wnętrza technoorganicznego ciała Falangi, a następnie ładuje swe karty. Pomimo kpin, iż jego moc jest nieskuteczna wobec technoorganicznego stwora, wybuch uwalnia go z objęć Falangi. Płynie w górę, dostrzegając ciało Yukio która najwyraxniej także została pochwycona przez istotę. Wydobywa ją na nabrzeże, zastanawiając się co uczyniłby w takiej sytuacji w dawnych czasach, przed przystąpieniem do X-Men. Nie ma okazji zrobić kobiecie sztucznego oddychania, bowiem ta odzyskuje przytomność i odpycha go ręką. Oboje rozglądają się w poszukiwaniu Storm, a gęsta mgła której wcześniej nie było, świadczy iż Ororo wciąż żyje i walczy z Falangą.


W rezydencji Banshee i Jubilee spoglądają na nieprzytomnego Icemana, a Beast usiłujący postawić jakąś diagnozę zapytany przez Jubes o stan Bobby'ego usiłuje obrócić wszystko w żart. Słysząc jego słowa Jubilation niespodziewanie wybucha, dopiero Seanowi udaje się ją uspokoić, gdy przypomina jej iż Bobby jest jednym z najlepszych przyjaciół Hanka. Azjatka przeprasza, mówiąc iż od chwili gdy opuścił ich Logan, coraz częściej zastanawia się nad kwestią swej przynależności do X-Men. Po jej odejściu Sean zastanawia się, nad tym, iż generacja mutantów z pokolenia Jubilation pozbawiona jest opieki jaką mieli pierwsi X-Men i to powinno się zmienić.


Przy celi Sabretootha znajdują się Xavier i Bishop. Profesor ostrzega Creeda, iż choć pokazał co potrafi i został powstrzymany, następnym razem nikt nie będzie przebierał w środkach. Xavier nie zawacha się użyć telepatii, aby go powstrzymać, nawet jesli będzie musiał zabić.


Storm usiłuje powstrzymać oddzielony człon Falangi, który oznajmia iż jest/są tysiącem, bowiem dzieli kolektywny umysł ludzi, którzy dobrowolnie poświęcili się aby stać się częścią Falangi. Dzięki temu oczyszczą pulę genetyczną z genu x. Pojawia się drugi człon Falangi, wymierzając ogień w Ororo, która usuwa się z linii strzału. Pierwszy człon Falangi wskutek trafienia pada i rozsypuje się na technoorganiczne strzępy. Drugi traci łączność z kolektywem i zmienia się w kobietę, którą był przed asymilacją. Okazuje się jednak, że to podstęp, bowiem kobieta przemienia swą pierś w lufę wycelowaną w Ororo. Pojawia się Gambit, który kijem eliminuje rozpadającą się Falangę.


Gdzie indziej... Osobowość Stephena Langa, twórcy projektu Armageddon [Uncanny X-Men #94] załadowana do jądra Falangi wyczuwa klęskę poniesioną w starciu z X-Men. Lecz osobowość Douglasa Ramseya kończy asymilację osobnika zwanego niegdyś Camdenem. Teraz stał się on żniwiarzem, który zbierze plon w postaci mutantów. Harvester jest gotów. Lang wyczuwa iż osobowość Douga stworzona na podstawie jego symbiontu z Warlockiem wciąż mu się opiera. Pojawia się przejaw indywidualnej myśli, co niemożliwe jest w przypadku Falangi. Jedność postanawia zająć się tą kwestią później, bowiem osobowość Hodge'a namierzyła właśnie Yukio.


Na nabrzeżu Falanga dopada Japonkę przygotowując się do jej asymilacji. Ponad nimi Storm piorunem zrywa łańcuch dźwigu, a naładowana energią Gambita konstrukcja spada na Falangę. Yukio skacze z nabrzeża do wody w chwili, gdy następuje eksplozja. Ororo niszczy resztkę technoorganizmu, pragnąc poprzez śmierć wyzwolić tych, którzy stali się częścią Falangi. Gdy Gambit wychodzi z wody, otrzymuje cios od Yukio w imię starej znajmomości.


W rezydencji Iceman przemienia się w agresywną lodową istotę, która wykrzykuje iż opuści tę pułapkę. Xavier wie co się stało. W ciele Bobby'ego ze śpiączki przebudziła się White Queen.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #313

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.