Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #263

Uncanny X-Men #263

Uncanny X-Men #263

"The Lower Depths"

Postacie
Cytat

Masque: "My game Indian... and I don't play to loose"

Streszczenie

W kanałach Forge konstruuje latającą kamerę, dzięki której będzie mógł zobaczyć co dzieje się w dalszej części tuneli. Oczekiwanie przypomina mu o czasach w Wietnamie, gdy wraz ze swymi ludźmi czekał w zasadzce na Vietkong. Przybywa Marvel Girl, nie pamiętająca w jaki sposób zyskała macki zamiast rąk i rozmawiają, o wydarzeniach jakie miały tu miejsce gdy Sinister wysłał Marauders aby dokonali masakry. Teraz ich miejsce zajęli Reavers i wyglą na to, że bój o marzenie Xaviera będzie wciąż bardzo krwawy.


Kamera Forge'a natrafia na coś i rozpoczyna przekaz. Jean i Indianin widzą Masque, a także potwory których mieni się twórcą, bowiem dzięki swej mocy zmienił w nie ostatnie Morloki żyjące w tunelach. Teraz przed jego oblicze zostają przyprowadzeni Peter Nicholas i kobieta, która go opętała. Masque na samym wstępie zmienia oczy Petera w owadzie, zaś kobiecie która usiłuje go obronić przypomina że czasy gdy rządziła Aleją Morloków dawno minęły. Następnie aby pognębić Callisto wpada na przewrotny pomysł. Peter tak bardzo przypomina mu Colossusa, że aż prosi się o przemianę. Masque nadaje ciału artysty stalowy pancerz Colossusa, śmiejąc się że ta forma powinna szczególnie zaboleć Callisto. Metal tylko imituje pancerz, zaś ciało Petera chroni żywa skóra. Masque oznajmia, iż pora na grę. Jeśli Callisto wyprowadzi Petera na powierzchnię przeżyją. Jeśli nie... Daje im czas na ucieczkę. Obserwujący to Marvel Girl i Forge, wiedzą że muszą coś uczynić. Niegdyś Callisto znała te tunele jak nikt, lecz Masque w jakiś sposób zmienił również korytarze.


W Waszyngtonie, w hałaśliwej dyskotece, gdzie w zgiełku niemożliwy jest podsłuch telepatyczny, ma miejsce potajemne spotkanie dr Cooper z płk Washinem. Oznajmia, iż przybył on ostrzec o wielkim niebezpieczeńśtwie, zbierającym się na horyzoncie. Rozmawa schodzi początkowo na Genoshę, która zaczyna być zagrożeniem dla mocarstw świata. Wykorzystywanie mutów prowadzi do przewagi militarnej, lecz jeszcze do jednego. Jeśli znajdzie się ktoś, kto jak niegdyś Magneto podniesie płomień wolności dla mutantów, tym razem może wygrać, bowiem nie ma już X-Men ani Xaviera, walczących w obronie ludzi. Do tej pory były trzy frakcje złych mutantów: Apocalypse, Sinister oraz Stryfe i jego Mutant Liberation Army. Teraz jednak pojawił się ktoś znacznie potężniejszy.


W tunelach Forge znowu wspomina Wietnam i oczekiwanie na akcję w dżungli, az wreszcie ta nadchodzi. Wraz z Bansheem i Marvel Girl ruszają na pomoc Peterowi i Callisto. Ci tymczasem uciekają przez tunele. Callisto zdradza, iż przez częste zmiany jakich dokonał na niej Masque, zaczyna zapominać kim jest. Peter oznajmia, iż liczy się tylko to, co ma w środku. Wówczas doganiają ich Morloki. Jeden z nich łapie Callisto, a gdy Peter rzuca się na pomoc Masque wbija mu nóż w pierś. Wówczas spada nań oblepiając mackami Jean. Forge'owi stają przed oczami obrazy ostatniej bitwy w Wietnamie, kiedy wszyscy jego ludzie zginęli. Tymczasem podnosi się Peter, stwierdzając ze zdumieniem że nóż nie przebił jego skóry, która stała się teraz stalowym pancerzem. Nie zamierza się nad tym zastanawiać i rzuca się do ataku. Forge widzi jak stojąc nad trupami swych przyjaciół wezwał na pomoc indiańskie demony. Teraz nie zamierza tego czynić. Rusza w stronę Masque walcząc z jednym z Morloków, kiedy Masque zostaje schwytany stalowym uściskiem Colossusa. Usiłuje dogadać się z mutantami, aby go nie zabijali, aż wreszcie wyteleportowuje ich z tuneli odczyniając zmiany, aby go już więcej nie nachodzili.


W Soho Sean rozmawia z Jean, zastanawiając się nad sensem poszukiwań X-Men. Jeśli wszyscy będą tak jak Peter, szczęśliwi zapomniawszy o przeszłośći, nie można im tego odbierać. Na dachu siedzi Forge, żegnając się z duchami swych towarzyszy z Wietnamu w blasku zachodzącego słońca. Tym razem doprowadził swych ludzi do domu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #263

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.