Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #151

Uncanny X-Men #151

Uncanny X-Men #151

"X-Men Minus One"

Postacie
Cytat

Storm: "I sense somehow that things are not quite so awful as you anticipated."
Sprite: "Nah. They're waiting 'til you leave before wheeling out the rack and thumbscrews."

Streszczenie

Szkoła Dla Młodych Talentów. Profesor X referuje swoim uczniom treść otrzymanego właśnie listu. Rodzice Kitty Pryde postanowili przenieść córkę do innej szkoły, uważając, iż powinna przebywać wśród ludzi o bardziej zbliżonym do niej wieku. Ma tydzień na zakończenie swoich spraw tutaj. X-Men pytają swego mentora, czy państwo Pryde mogą tak po prostu wycofać córkę z Instytutu. Xavier tłumaczy, że to ich prawo i nie może nic zrobić. Sprite z wyrzutem mówi, że mógł chociaż spróbować i wybiega z pokoju. Wolverine proponuje profesorowi telepatycznie wpłynąć na państwo Pryde. Charles stwierdza, że nie stosuje takich metod. Nie może odbierać ludziom wolnej woli.


Później, Storm wchodzi do pokoju przyjaciółki i próbuje ją pocieszyć. Pochlipująca Kitty mówi, że chce być sama i fazuje przez ścianę do innego pomieszczenia. Ororo odnajduje ją w pracowni komputerowej. Sprite żali się, że nigdy nie była tak szczęśliwa jak z X-Men a jej rodzice chcą to wszystko zepsuć. Pokazuje jej też, gdzie ma być przeniesiona. Do Akademii Massachusetts, gdzie dyrektorką jest Emma Frost. Storm przypomina sobie pierwsze spotkanie z Frost, Białą Królową Hellfire Club [Uncanny #129-131]. Dobrze pamięta, jak kobieta próbowała wypalić jej mózg i tylko interwencja Phoenix powstrzymała ją od tego. Byli przekonani, że Emma zginęła w walce z Jean, jednak zdołała w jakiś sposób przeżyć. Ororo drży na wspomnienie swojej bezradności kiedy była więźniem Białej Królowej i zastanawia się, czy Frost nie zmusiła państwa Pryde telepatycznie do podjęcia decyzji o przeniesieniu. Do Kitty mówi, że jej rodzice chcą dla niej jak najlepiej i nie może myśleć tylko o sobie. Po długiej rozmowie pogodzona z losem dziewczyna prosi ją tylko, żeby nie przestała jej kochać.


Kilka najbliższych dni to nerwowe rozmowy telefoniczne Xaviera z państwem Pryde, które nie przynoszą rezultatu. Psycho-skan stwierdza jednak, że działają z własnej woli, więc pozostaje zaakceptować ich decyzję. W końcu nadchodzi dzień pożegnania. Kitty przytula profesora, Scotta, Kurta i Logana; czule całuje się z Peterem. Storm, która traktowała ją jak przybraną córkę postanawia odwieźć dziewczynę do nowej szkoły. Mimo ostrzeżeń Cyclopsa, nie chce, by ktoś im towarzyszył. Podczas jazdy znowu musi pocieszać rozklejającą się Kitty. Wkrótce docierają do Akademii. Spacerujące po dziedzińcu uczennice nie robią na Kitty dobrego wrażenia, wszystkie wyglądają podobnie, sztywno. W holu dziewczynę wylewnie wita wyjątkowo brzydka studentka i oferuje się zaprowadzić ją do pokoju. Proponuje Storm, żeby zaczekała w holu. Ororo zastanawia się, dlaczego nie podzieliła się ze Scottem swoimi obawami. Od chwili wyjazdu z Instytutu podświadomie oczekuje ataku. Wie, że to irracjonalne, w końcu Hellfire dopięło swego celu, przejęło Kitty. Otwarty atak teraz byłby głupotą. Cały czas wydaje jej się, że Logan miał rację i powinni byli zrobić wszystko zapobiec przeniesieniu. Stojąca w drzwiach Emma Frost mówi jej, że faktycznie powinni byli. W oknie holu przez moment widać błysk światła a z jasnego nieba uderza piorun.


Później, Kitty przychodzi na parking pożegnać się z przyjaciółką. Przyznaje jej, że na razie nie jest tak źle jak się spodziewała. Ororo przytula ją na pożegnanie i mówi, że zawsze może liczyć na X-Men w potrzebie. Samochód odjeżdża i dziewczyna zostaje sama w miejscu, które nie podoba jej się ani trochę.


Kilka kilometrów za Akademią Ororo zatrzymuje samochód na poboczu drogi, prowadzącej zboczem góry. Zdjęła z głowy chustę i widać, że ma nietypową dla siebie fryzurę. Wysiada i staje na zboczu, wznosząc ręce do góry. Z ekstazą recytuje fragmenty "Króla Lira" i przywołuje czarne chmury. Wiatr unosi ją w powietrze i Emma Frost w ciele Storm stwierdza, że nigdy nie czuła się tak wspaniale. Zaczyna bawić się nową mocą, przywołuje deszcz, śnieg, zmienia temperaturę. Kiedy jednak próbuje przerwać burzę, napotyka niezwykle silny opór. Przyjmuje wyzwanie i walczy, rozpraszając w końcu chmury. Ląduje wyczerpana i stwierdza, że moc Storm ma granice możliwości, których przekroczenie grozi kataklizmem na wielką skalę. Obiecuje sobie, że będzie na przyszłość korzystać z niej ostrożniej. Zapala papierosa i wykręca numer w samochodowym telefonie. Przekazuje Sebastianowi Shaw, że wszystko poszło zgodnie z planem i mogą przejść do fazy drugiej. Oczekuje go w Szkole Dla Młodych Talentów.


W piwnicy Akademii para strażników słucha szaleńczego krzyku uwięzionej. Jednak nie podchodzą do zmienionego w celę magazynu, pamiętając o zakazie Frost. Tymczasem Storm odzyskuje przytomność i przypomina sobie atak Emmy. Stwierdza, że czuje się nieswojo, jakby coś było nie na miejscu. Nie potrafi też przyzwać swych mocy. Zapala światło i spogląda w stojące pod ścianą lustro. Jej ciało jest ciałem Emmy Frost.


Nad jeziorem w pobliżu posiadłości Nightcrawler i Amanda Sefton okazują sobie właśnie czułość po długiej rozłące. Nagle tuż koło nich uderza pocisk energetyczny. Drugi strzał powala Kurta. Z wody wychodzi Sentinel z zamiarem pochwycenia obydwu. Z okna Szkoły robota dosięga strzał Cyclopsa. Nadbiega Wolverine, podnosi Wagnera i każe Amandzie uciekać do posiadłości. Wyjaśnia też, że Xavier utrzymuje stały kontakt ze wszystkimi X-Men w pobliżu i dzięki temu zdołali tak szybko zareagować na atak. Zamiast biec, kobieta z przerażeniem wskazuje na wstającego Sentinela i wyłaniające się z jeziora następne dwa.


W centrum sterowania robotami Shaw nakazuje personelowi wziąć Wolverine'a żywcem. Harry Leland ma wobec niego poważne plany.


Logan rozcina kable, którymi roboty próbują spętać jego i Amandę. Przybyły właśnie Colossus przewraca jednego z Sentineli, co daje Loganowi czas, by wbić w jego głowę pazury. Robot rewanżuje się błyskiem światła, który oślepia Rosomaka. Podczas, gdy Rasputin wykańcza powalonego robota, inny atakuje Logana. Xavier telepatycznie wskazuje Wolverine'owi cel. Wspomaga go strzelający z daleka Cyclops. Nagle trzeci Sentinel rozwala dach Szkoły i poraża Charlesa i Scotta gazem.


Emma w ciele Storm zbliża się do Szkoły i zawiedziona zauważa, że Shaw zaczął bez niej.


Wolverine ucieka przed pociskami Sentinela, który przygważdża Colossusa do ziemi. Kurt każe Loganowi i Amandzie wejść między drzewa, gdzie będą trudniejszym celem. Sam teleportuje się do zbrojowni, skąd bierze kilka ładunków plastiku. Pojawia się przy jeziorze w momencie, kiedy kolejne trzy Sentinele dołączają do ataku. Kilka szybkich teleportów, błyskawiczne przyczepienie ładunków i seria wybuchów niszczy roboty. Nadlatuje "Storm" i piorunem niszczy ostatniego, niby przypadkiem przyciskając padającym korpusem Wolverine'a. Mutanci dziękują za ratunek, wypominając jej jednak nierozważny atak. "Ororo" prosi Colossusa by wrócił do ludzkiej formy, aby nie ujawniać tożsamości wszystkim, którzy przybędą tu zaalarmowani walką. Gdy Peter wykonuje polecenie, Frost poraża X-Men prądem.


Massachusetts. Storm otwiera drzwi swej zaimprowizowanej celi równie zaimprowizowanym wytrychem. Gdy wychodzi, dosięgają ją myśli wszystkich ludzi w budynku i upada wskutek szoku. Nadbiegają strażnicy i zastanawiają się, czy nie powinni zabrać jej do szpitala; w końcu przełożeni mówili, że pod żadnym względem nie może się jej stać krzywda. Nagle Storm podrywa się i wybiega na zewnątrz, zostawiając w tyle zaskoczonych strażników. Obce myśli wciąż nie dają jej spokoju. Przypomina sobie co Jean Grey mówiła jej o koncentracji. Skupia się i udaje jej się zapanować nad mocą. Słysząc głosy pogoni przyczaja się w krzakach i sięga po kamień.


Pokój Kitty Pryde, później. Dziewczyna siedzi na łóżku, nie mogąc zasnąć i tęskniąc za przyjaciółmi. Nagle do środka wbiega Ororo. Widząc Białą Królową, Kitty zeskakuje z łóżka, chcąc przeniknąć przez podłogę. Storm instynktownie poraża ją psycho-pociskiem. Dziewczyna pada nieprzytomna. Ororo przytula ją i zaczyna rozpaczać. Przybyła jej na ratunek, tymczasem być może ją zabiła.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #151

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.