Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #346

Uncanny X-Men #346

Uncanny X-Men #346

"The Story of the Year"

Postacie
Cytat

Marrow: "Now they're turning on their own kind? Humans get more vulgar by the moment?"
Spider-Man: "Hey, we didn't choose these two to represent the rest of us lady!"

Streszczenie

Jonah Jameson mobilizuje pracowników Daily Bugle. Godzinę temu w telewizji pokazano bitwę X-Men z OZT i ogłoszono zero tolerancji dla mutantów. Jameson z uwagi na swoje wcześniejsze przejścia z Bastionem nie wierzy, iż X-Men sprowokowali nieuzasadniony atak na władze. Oznajmia, iż teraz nadeszła pora odkryć jego tajemnicę i dowiedzieć się dlaczego rozpoczął to polowanie na czarownice, co wiązało go z Creedem. Jameson poleca wyjaśnić w Waszyngtonie dlaczego OZT dostała zielone światło, czemu rząd popiera Bastiona. Poleca odktyć gdzie X-Men zostali uwięzieni. Daily Bugle idzie na wojnę z Operacją Zero Tolerancji, nie zamierzając pozwolić Bastionowi na stłamszenie obywatelskich praw.


Peter Parker po skończonej konferencji Gyricha ukrywa się w zaułku, mając nadzieję że uda mu się wykonać jeszcze trochę zdjęć. Rozmyśla o szaleństwie które rozpętano zestrzeliwując samolot X-Men [X-Men #65]. Założenie OZT jest proste; każdy mutant jest zagrożeniem, a społeczeństwo w świetle wydarzeń z Onslaughtem i zabójstwem Graydona Creeda podziela ten pogląd. Peter zastanawia się kto będzie następny i czy OZT zajmie się w następnej kolejności super-bohaterami takimi jak on. Dostrzega Gyricha wychodzącego po zakończonej konferencji i robi mu zdjęcie stwierdzając, iż wydaje się on przygnębiony. Postanawia podążyć za nim i przebiera się za Spider-Mana, myśląc przy tym iż przynajmniej może zdjąć maskę i żyć normalnie, lecz gdyby miał na przykład skrzydła nie mógłby się tak łatwo ukryć i byłby ścigany przez OZT jak zwierzę. Odzywa się jego pajęczy zmysł i widzi iż limuzyna Gyricha została zaatakowana. Ochrona Gyricha zaczyna się transformować w Prime Sentinele, a Spider rzuca się na ratunek Gyrichowi. Pojawiają się sprawczynie ataku - Marrow i Callisto.


Jonah Jameson wrzeszczy do słuchawki telefonicznej pytając jednego z senatorów jak mogli zezwolić na polowanie na mutantów i oddać władze w tym zakresie OZT i ich przywódcy. Człowiekowi bez przeszłości, który prawdopodobnie zabił jego informatora [Uncanny X-Men #339]. Senator odsyła go do Roberta Kelly a Jameson rzuca słuchawką. Wówczas staje nad nim Bastion rzucając na jego biurko płytę CD. Radzi się z nią zapoznać.


Callisto rzuca się na Spider-Mana wykrzykując iż nie powinien powstrzymywać jej przed wymierzeniem sprawiedliwośći. Marrow rzuca ostrzami w Gyricha, oznajmiając iż za danie zielonego światła OZT został skazany na śmierć. Spider chwyta siecią ostrza. Tymczasem transformacja agentów zainicjowana atakiem mutantów dobiegła końca. Nieludzkim głosem oznajmiają iż Prime Sentinele z Batalionu Nimrod dokonają eliminacji tych którzy nie mają ludzkiego DNA. Na miejscu pojawia się policja, a Sentinele otwierają ogień. Callisto rzuca się na linię strzału osłaniając własnym ciałem Spider-Mana.


Bastion oznajmia iż na CD znajduje się pełna baza danych X-Men i tożsamości mutantów ukrywających się wśród społeczeństwa, namierzone dzięki programowi Cerebro. Baza danych którą uzyskał z siedziby X-Men. Pliki które zostaną odszyfrowane, a Jameson dostaje na talerzu nagrodę Pulitzera i możliwość ujawnienia potworów ukrywających się wśród ludzi.


Program Prime Sentinels adaptuje się. Ich obecność została ujawniona zbyt wcześnie, dlatego muszą wymazać wszystkie bio-sygnatury w okolicy, a winą obarczą mutantów. Zwracają się przeciwko Gyrichowi, którego w ostatniej chwili przed strzałem atakuje Spider-Man. Gyrich jest zdumiony transformacją agentów, bowiem są oni jego najlepszymi ludźmi, którzy chronili także Graydona Creeda tuż przed jego śmiercią. Ze zdumieniem spogląda na Prime Sentinels, o których istnieniu nie miał dotąd pojęcia. Gdy Marrow i Spider dostają się na ich celowniki Gyrich zbiera porzuconą przez agentów broń i otwiera ogień. Prime Sentinels padają, zaś Gyrich oznajmia iż byli zagrożeniem dla społeczeństwa. Takim samym jak mutanci. Słysząc te słowa Marrow rzuca się na niego, lecz Spider ściąga ją swą siecią, przypominając iż właśnie ocalił im życie.


Jameson oznajmia iż od dłuższego czasu pracuje nad inną historią, dokładnie od chwili gdy Bastion postraszył go na konwencji wyborczej Creeda. Ma ją w stojącym na biurku komputerze. Dowód na to iż Bastion nie istnieje. Nie ma przeszłości. I nigdy się nie urodził, bowiem w żadnych rejestrach nie ma takiego śladu. Człowiek który uważając iż manipulując ludźmi, może osiągnąć swój cel, poprzez śmierć Creeda wciąga rząd w brudną grę. Bastion, człowiek który zabił reportera Jamesona w Londynie, aby prawda o nim nie ujrzała światła dziennego. I Jameson tego dowiedzie i ukaże światu prawdę.


Spider mówi Marrow iż nie jest jedyna osobą, która uważa iż ciąży na niej jakąś odpowiedzialnośc. Gyrich przerywa ich rozmowę celując do nich z broni, oznajmiając iż Marrow jest aresztowana. Spider informuje, go iż skończyły mu się kule, a po swoim odkryciu na temat Prime Sentinels powinien wiele przemyśleć na temat OZT i pozwolić jej odejść. Marrow wraz z ranną Callisto znika w kanałach.


Po wyjściu Bastiona Robbie pyta Jonaha czego dotyczyła rozmowa z tajemniczym gościem. Nieczego, stwierdza Jameson.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #346

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.