Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #192

Uncanny X-Men #192

Uncanny X-Men #192

"Fun'n'Games"

Postacie
Cytat

Nightcrawler do Rogue: "Ah, fairest of maidens, your paladin owes you life. Would that he could thank you with kiss?"

Streszczenie

Okolice Szkoły, noc. Colossus wyrywa z ziemi ogromną bryłę betonu i zagląda do odsłoniętej dziury. Jako część treningu mutanci grają w chowanego i Peter właśnie szuka Nightcrawlera. Kurt ze śmiechem woła do niego z pagórka za plecami. Gdy zaskoczony Kolos odwraca się, Wagner skacze, wytrąca go z równowagi i obaj spadają z urwiska. Kurt teleportuje się w powietrzu i pozwala przeciwnikowi wpaść do rzeki poniżej. Kiedy patrzy na niego z wysoka, Rogue podlatuje z tyłu i unosi Elfa w powietrze. Kurt ze śmiechem teleportuje się przyjaciółce na plecy i zasłania jej oczy. Oślepiona Rogue próbuje go strącić, ale traci poczucie kierunku i również wpada do rzeki. Nightcrawler pojawia się znów na szczycie urwiska i serdecznie śmieje się z pomoczonych przyjaciół. Rogue obiecuje mu godny rewanż. Upomina też Petera, który najwyraźniej myśli o czymś innym. Colossus wyznaje, że obawia się spotkania z Kitty, która dzisiaj wraca z Japonii. Po tym jak ją zranił, nie ma odwagi spojrzeć jej w oczy. Nie jest zresztą pewny czego chce, po lekcji, jakiej udzielił mu Wolverine [w Uncanny #183]. Rogue mówi, że nie ma doświadczenia w takich sprawach. Może Carol Danvers mogłaby mu pomóc? Na dźwięk tego imienia Nightcrawler przypomina sobie, że wśród mocy Carol był "siódmy zmysł" pozwalający przewidzieć niebezpieczeństwo, jednak Rogue nigdy go nie używała. Dziewczyna stwierdza, że nigdy nie dał jej znać o sobie i proponuje zakończyć temat Carol. Kurt radzi się rozchmurzyć i zaczyna ją gilgotać. Mimo protestów Rogue, teleportuje się wokół niej i łaskocze bezlitośnie. W końcu siódmy zmysł daje o sobie znać i podstęp Nightcrawlera obraca się przeciw niemu. Instynktowny cios rzuca go w kierunku kamiennej skały. Przerażona Rogue startuje błyskawicznie i łapie go tuż przed zderzeniem. Kurt żartobliwie dziękuje za ratunek i pyta, czy może odwdzięczyć się pocałunkiem. Wściekła dziewczyna wrzuca go do wody i odlatuje, grożąc że powyrywa mu wszystkie kończyny. Elf dopiero po chwili orientuje się, jakie głupstwo palnął, zwłaszcza że Rogue boi się absorbować fizyczne mutacje. Colossus wskazuje na opuszczoną chatę na wzgórzu, w kierunku której poleciała. Kurt proponuje dać jej pobyć samej. Nagle na niebie pojawia się dziwne światło i po chwili jest jasno jak w dzień. Jakiś obiekt uderza w ziemię niedaleko nich i fala uderzeniowa pozbawia ich przytomności. Światło znika i jest tak samo ciemno jak wcześniej.


Lotnisko Kennedy'ego. Storm ignoruje szepty ludzi, zaintrygowanych jej fryzurą. Towarzyszący jej profesor notuje przypadkowe myśli, które zamierza wykorzystać na swoich wykładach na Uniwersytecie Kolumbia. Oboje są zaskoczeni nieprzychylnością ludzi. Charles przypomina niedawny film "Dazzler" i agresywną kampanię w mediach i boi się, żeby nie wyrządziło im to niepowetowanych szkód. Spogląda niecierpliwie na zegarek, ale Ororo przypomina mu, że samolot Logana i Kitty jest opóźniony przez złą pogodę. Mimo że ukrywa swe emocje, Xavier dostrzega żal Storm, że nie może rozpędzić chmur.


Trochę dalej Iliana każe siedzieć cicho przemyconemu w torbie Lockheedowi. Martwi się o swojego brata, który bał się przyjechać na lotnisko.


Rachel z niechęcią wsłuchuje się w nieprzyjazne myśli ludzi. Za bardzo przypominają jej tych z jej czasu, którzy wtrącali mutantów do obozów. Myśli o Kate Pryde którą znała, która była jej przybraną matką. Nagle znowu jest w swoim czasie, ubrana w uniform Psa. Obok niej Kate Pryde, przywołująca ją do porządku, każąca skupić się na misji. Posługując się fałszywymi dokumentami wkradają się do bazy Projektu Nimrod. Rachel zamyka od wewnątrz zamki i są uwięzione w środku. Kiedy tylko będzie bezpieczna, Kate zajmie się Nimrodem. Mimo jej protestów Pryde wypowiada hasło "Dark Phoenix" i Rachel przenosi się do przeszłości. Z zamyślenia wyrywa ją czyjś głos. To Kitty z tego czasu, zupełnie jej nie poznając, pyta czy wszystko w porządku. Podczas gdy dziewczyna i Wolverine witają się z przyjaciółmi, Rachel rozważa wspomnienia, które dopiero przed chwilą odkryła. Nagle Kitty odwraca się do niej ponownie i mówi, że ją pamięta. Chroniła ją kiedy była uwięziona w ciele Kate [Uncanny #141-142].


Nightcrawler i Colossus docierają do punktu uderzenia tajemniczego obiektu. Powstał tu krater o ścianach gładkich jak szkło. Obaj jednak dochodzą do wniosku, że jest za mały jak na taką eksplozję. Na jego brzegu Kurt znajduje drzewo zbudowane z metalowych obwodów. Trochę dalej stoi zastygły w biegu jeleń, również zmieniony w metal. Peter przypomina sobie, że widział podobne obiekty w dniu przybycia Warlocka [New Mutants #21]. W ten sposób jego gatunek się odżywia. Warlock mówił, że uciekał przed swoim ojcem - istotą dużo potężniejszą od niego, która poprzysięgła go zabić.


W zrujnowanym przez eksplozję domku Rogue odzyskuje przytomność i zastanawia się, czy jej towarzysze to przeżyli. Mechaniczna istota stojąca nad nią radzi się tym nie przejmować. Rogue bierze obcego za Warlocka, ale Magus wyprowadza ją z błędu. Skoro jednak zna jego syna, po transmutacji zaprowadzi go do niego. Obcy wyciąga swe mechaniczne ramiona, ale dziewczyna rzuca się do ucieczki. Wlatuje do drugiego pokoju, jednak macka Magusa oplątuje ją w pasie. Ponieważ jest szczelnie osłonięta kostiumem, na razie nie grozi jej transmutacja. Rogue rozrywa mackę. Nagle tuż obok niej przelatuje strącony przez dach komin i przygniata Magusa. Nightcrawler i Colossus pojawiają się przy niej. Rasputin rzuca się na obcego i kilkoma ciosami przygniata go do ziemi. W odpowiedzi Magus powiększa rozmiary swojej ręki i otacza Piotra. Wydłużając również nogi wylatuje z nim na zewnątrz, cały czas zwiększając nacisk. Kolos czuje, że za chwilę straci przytomność. Na dole Nightcrawler postanawia spróbować czegoś nowego i teleportuje się razem ze stojącą na ziemi częścią Magusa. Pozbawiony fragmentu ciała obcy krzyczy z bólu i wypuszcza Colossusa. Rogue łapie osłabionego Kolosa i cała trójka ląduje w lasku. Kurt jest bardzo osłabiony swoją akcją, ale podejrzewa, że Magus czuje się jeszcze gorzej. Rogue postanawia to wykorzystać i rusza do domku. Instynktownie korzystając z "siódmego zmysłu" unika kilku ciosów obcego, podlatuje bliżej i całuje go. Efekt jest błyskawiczny. Kurt i Peter widzą, jak dziewczyna wylatuje z chaty i upada w ich pobliżu. Jej ciało stało się technoorganiczne i Rogue mówi jak maszyna. Postać Magusa pojawia się nagle nad całym wzgórzem. Obcy mówi, że mógłby zniszczyć ich planetę, ale ich odwaga zrobiła na nim wrażenie. Zostawi ich w spokoju, ale radzi szybko dostarczyć Warlocka, albo zmieni zdanie.


Później, przybyli na miejsce X-Men oceniają sytuację. Rogue powróciła już do normalnej postaci. Storm uważa, że skoro Magus im groził zamiast działać, to może nie jest wcale taki potężny. Pociesza też Kurta, który wyrzuca sobie, że zawiódł jako lider. Xavier alarmuje ich o nadejściu intruza. To policjant. Dzięki swoim mocom profesor uspokaja stróża prawa i cały zespół odchodzi. Charles nie wyczuwa nigdzie obecności Magusa. Mówi Rogue, że w posiadłości będą musieli zbadać całą wiedzę, jaką z niego wyciągnęła. Tymczasem policjant wraca do swojego samochodu, gdzie spotyka go niespodziewana śmierć. Magus wyciąga z niego energię, po czym przybiera postać człowieka. X-Men okazali się potężnymi przeciwnikami i do kolejnej bitwy z nimi musi się przygotować. Prędzej czy później jednak towarzysze jego syna i on sam zginą.


Kilka miesięcy później, wieczorem profesor żegna się z przyjaciółmi z uniwersytetu i rusza w swoją stronę. Z przykrością dostrzega na ścianie napis "Śmierć mutantom". Nagle słyszy za plecami wrogi okrzyk. Otacza go grupa ludzi o bardzo wrogich myślach, niektórzy są pijani. Choć nie widzi twarzy, telepatycznie rozpoznaje kilku swoich słuchaczy. Charles próbuje ich zatrzymać telepatią, ale ktoś uderza go cegłą w głowę. Napastnicy powalają profesora na ziemię i kopią go bezlitośnie. Gdy przestaje się ruszać, odchodzą. Xavier leży nieruchomo w kałuży krwi. Jakaś ukryta w cieniu postać wciąga go do zaułka. Na ulicy zostają rozrzucone rzeczy profesora, w tym kartka świąteczna z hasłem "Pokój i dobra wola".

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #192

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.