Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #169

Uncanny X-Men #169

Uncanny X-Men #169

"Catacombs"

Postacie
Cytat

Storm do Colossusa o mieszkańcach kanałów: "Oh, yes, little brother, such as they not only live in city's lower depths. They thrive."

Streszczenie

Nowy Jork, wieczór. Candy Southern wesołym głosem oznajmia, że wróciła do domu. Ponieważ Angel nie odpowiada, kobieta wjeżdża windą do sypialni, chcąc sprawdzić, czy kochanek śpi. Na podłodze leżą zakrwawione pióra. Nagle gaśnie światło. Przerażona Candy biegnie do telefonu i wykręca numer profesora Xaviera. Szybko wyjaśnia mu, że Warren został zaatakowany a za chwilę może być jej kolej. Nagle chwyta ją wielka ręka. Napastnik o imieniu Sunder oznajmia, że jest tu by ją skrzywdzić.


Nightcrawler i Amanda baraszkują właśnie w wannie, kiedy profesor alarmuje Kurta telepatycznie. Nie tracąc czasu na ubieranie się, Wagner w kilku skokach teleportuje się w okolice apartamentu Worthingtona, dopiero teraz zauważając, że jest zimowa noc a on jest nagi i mokry. Charles mówi mu, że wyczuwa słabe myśli Angela. Faktycznie, Kurt zauważa skrzydlatą postać, wciąganą do pobliskiej studzienki kanalizacyjnej. Nagle przez okno apartamentu wylatuje Candy. Nightcrawler łapie ją w locie. Natychmiast teleportuje się do mieszkania Amandy i, wykrzykując przeprosiny, wrzuca Candy do wanny, w której wciąż siedzi jego dziewczyna.


Sebastian Shaw przybywa do siedziby Hellfire Club. Przechodzi do biblioteki, gdzie otwiera tajne przejście i schodzi do podziemi. Oczekuje tam już na niego Tessa, która pokazuje mu powód nagłego wezwania. Na łóżku leży Emma Frost, pogrążona w śpiączce. Przybyła godzinę wcześniej, rozpaczliwie chcąc się z nim zobaczyć. Nikomu innemu nie chciała zdradzić, z czym przychodzi. Shaw zastanawia się, dlaczego nie skontaktowała się z nim telepatycznie. Tessa sugeruje, że nie pozwoliła jej ta sama siła, która ją powaliła. Upadła na jej oczach. Wstępne badanie stwierdziło katatoniczną schizofrenię - całkowite wycofanie się z rzeczywistości. Shaw zastanawia się, kto mógł tak łatwo pokonać tak potężną telepatkę. Do głowy przychodzi mu tylko Xavier, ale to zupełnie nie w jego stylu. Poza tym, ich tajemniczy wróg zamiast zabić Frost, skazał ją na długotrwałe cierpienie. Chce pokazać reszcie swoich adwersarzy, jak straszny będzie jego atak. Przez moment w oczach Shawa widać strach. Reakcją na to jest nie słyszany przez nikogo śmiech w głębi katakumb.


Mieszkanie Amandy. Zgromadzeni tu X-Men wysłuchują opowieści Candy o ataku Sundera. Ponieważ było ciemno, nie zdołała zapamiętać jego twarzy. Kichający Kurt stwierdza, że wiedzą przynajmniej gdzie go szukać. Wobec nieobecności Cyclopsa i Wolverine'a, Amanda oferuje swoją pomoc. Storm prosi ją, by raczej zaopiekowała się Candy, w razie gdyby ponowiono atak. Pyta też będącego w kontakcie profesora, czy mogą użyć zdolności tropienia Wolfsbane. Xavier odmawia, gdyż nie chce narażać jej na niebezpieczeństwo. Minicerebro musi im wystarczyć. Ubrana w nowy kostium Kitty zostawia Amandzie Lockheeda, każąc mu pilnować kobiet na wypadek napaści. Czarodziejka zapewnia, że matka nauczyła ją wiele na temat opieki nad smokami. X-Men zakładają płaszcze i wychodzą.


Kurt prowadzi przyjaciół na stację metra, gdzie po raz ostatni widział porywaczy. Skaner Storm wskazuje obecność mutantów w odległości kilometra pod nimi, gdzieś w sieci kanałów i tuneli pod miastem. Profesor telepatycznie oznajmia im, że jakaś siła blokuje jego moc w podziemiach. Kiedy zejdą niżej, będą zdani tylko na siebie. W pewnym momencie Ororo zwija się z odrazy. Zapach i dźwięki tego miejsca w połączeniu z tłumioną klaustrofobią bardzo źle na nią działają. Mimo to zapewnia Colossusa, że da sobie radę. Mutanci ruszają dalej tunelem metra.


Ślad prowadzi za grubą ścianę. Kitty przechodzi przez nią i od wewnątrz otwiera tajne drzwi. Wszyscy schodzą schodami w zapuszczony korytarz. Nagle z tyłu atakuje ich grupa odzianych w łachmany osobników. Kilku z nich rzuca się na Colossusa, spychając go ze schodów. Storm każe Kitty udać się na rekonesans i sprawdzić, co kryje się przed nimi. Tymczasem Peter rozrzuca swoich przeciwników na boki.


Z pobliskiego korytarza cztery postacie obserwują walkę. Jest wśród nich Sunder, wielki osobnik z twarzą ogra. Pyta swoją przywódczynię, czy powinni walczyć ze swoimi braćmi mutantami. Zakapturzony Masque mówi, że to nie ich bracia. Są piękni, a on nienawidzi piękna. Przywódczyni, kobieta z opaską na oku, każe im spokojnie czekać. Zanim zaatakują X-Men, muszą wciągnąć ich głębiej na swoje terytorium i poznać możliwości. Całą rozmowę podsłuchuje przyczajona Kitty. Przywódczyni wyczuwa nagle jej zapach i nakazuje czwartej osobie - Plague, zaatakować. Pomarszczona staruszka odkrywa, że jej ręka przenika przez ciało dziewczyny, która ucieka przez ścianę. Sunder rozbija mur. Przywódczyni każe mu dać spokój. Jedna z chorób przenoszonych przez Plague na pewno zdołała przejść na dziewczynę. Jest skończona.


Nightcrawler i Storm rozganiają ostatnich napastników. Sądząc po sprawności z jaką się wycofują, Storm przypuszcza, że tylko testowali ich możliwości. Peter niepokoi się o Sprite. Storm oświadcza, że nie mogą jej teraz szukać. Jej minicerebro jest ustawione na Angela i nie może go przestroić. Ich jedyną nadzieją jest to, że przy nim znajdą i Kitty. Zdumiony Colossus pyta, czy nie zależy jej na dziewczynie. Storm tylko w myślach odpowiada, że choć kocha Kitty, jako przywódca nie może postąpić inaczej. Kurt spogląda na Ororo, zaskoczony jej chłodem. Pyta, czy nie potrzebują posiłków. Storm stwierdza, że nie mają jak ich wezwać. Są zdani na siebie. Idąc za wskazaniami skanera trójka dociera do głębokiej studni i zaczyna schodzić w dół po szczeblach osadzonych w jej ścianie.


Kitty wychodzi ze ściany, zataczając się. Momentalnie traci przytomność i wpada do kanału. Natychmiast zauważa ją Caliban, który podążał śladem mutantów od dłuższego czasu. Wyciąga dziewczynę z wody i natychmiast wyczuwa w niej chorobę zesłaną przez Plague. Mówi, że będzie się o nią troszczył aż wydobrzeje i pokocha go a potem będą żyli razem długo i szczęśliwie.


X-Men docierają do dna studni i ich oczom ukazuje się pogrążony w mroku, gigantyczny tunel. Nagle zapalają się oślepiające światła i ostry kobiecy głos każe im pozostać w bezruchu. Storm oznajmia, że przychodzą w pokoju, poszukując przyjaciela. Stojąca na starej drezynie kobieta oznajmia, że w takim razie go znaleźli. Wzrok Ororo przyzwyczaja się w końcu do światła i dostrzega nieprzytomnego Angela, przywiązanego do dziwnej konstrukcji. Jednooka kobieta przedstawia się jako Callisto. Jest przywódczynią żyjących tu Morlocków. Oświadcza, że Angel jako najpiękniejszy człowiek na świecie zostanie jej księciem. Ororo przypomina sobie spojrzenie podobne do tego jakim Callisto obdarza Warrena. Miała wtedy dwanaście lat i mieszkała na ulicach Kairu. Bojąc się walczyć i nie chcąc ulec pałającemu do niej żądzą mężczyźnie, uciekła, porzucając wszystko, co było jej do tej pory drogie. Callisto nakazuje swoim podwładnym schwytać X-Men żywcem. Horda zdeformowanych istot porywa w biegu Nightcrawlera. Strom wznosi się w powietrze, chcąc wiatrem i piorunami rozgonić Morlocki. Pocisk z procy Callisto trafia ją w skroń i pozbawia przytomności. Morlocki otaczają Colossusa i, choć ich ciosy nie czynią mu krzywdy, przytłaczają go swoją liczbą.


Kitty budzi się, leżąc w łóżku, w komnacie oświetlonej pojedynczą żarówką. Próbuje wstać, ale robi się jej niedobrze. Wymiotuje za łóżko po czym leży przez chwilę, zbierając siły. W końcu wstaje i zauważa, że jest ubrana w koszulę nocną. Do pokoju wchodzi Caliban, jednak dziewczyna nie rozpoznaje go. Majacząc w gorączce, upada. Caliban stwierdza, że choroba Kitty jest cięższa niż przypuszczał. Jego lekarstwo nie podziałało. Postanawia zmusić Callisto i Plague do wyleczenie dziewczyny a potem opiekować się nią, dopóki nie wyzdrowieje. Potem Kitty pokocha go i zostanie z nim w katakumbach na zawsze.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #169

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.