Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #114

Uncanny X-Men #114

Uncanny X-Men #114

"Desolation"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Have good time, bub. Don't do anything I wouldn't do, okay?"
Colossus: "My friend, is there anything you would not do?"
Wolverine: "Nope."

Streszczenie

Lodowe pustkowie Antarktyki. Trwa śnieżyca. Przez zaspy przedziera się oblepiona śniegiem postać. To Hank McCoy, niosący wciąż nieprzytomną Jean Grey. Kilka godzin temu prawie się poddał, padł na śnieg w oczekiwaniu na śmierć, jednak jego niezwykła siła woli nakazała mu podnieść się i kontynuować beznadziejną wędrówkę. Nagle w ciemnościach rozbłyskają światła przelatującego śmigłowca. Beast próbuje ocucić Jean, by mogła nadać sygnał zauważalny z helikoptera. W końcu dziewczyna budzi się i rozbłyska mocą Phoenix. Próbuje przebić się do wnętrza Ziemi, gdzie pozostali uwięzieni ich towarzysze, jednak McCoy przekonuje ją, że wszyscy musieli zginąć w potoku lawy. Światła przyciągają uwagę załogi śmigłowca i wkrótce para mutantów odlatuje do domu, przekonana o śmierci swoich przyjaciół.


W innym miejscu skalna ściana pęka pod uderzeniem Colossusa i szóstka X-Men, cała i zdrowa wydostaje się na powierzchnię. Na swoje szczęście wyszli w rejonie Antarktyki, w którym panuje bardzo nietypowy dla tego kontynentu klimat - w prehistorycznym Savage Land. Osobą, która uchroniła ich od śmierci w magmie była Storm. Dzięki swej mocy wytworzyła lodową burzę, która spowolniła strumienie lawy na tyle, by dać czas Cyclopsowi i Banshee'mu na wypalenie drogi ucieczki. Teraz, wreszcie na powierzchni, Ororo wzbija się w powietrze, aby zażyć odrobinę swobody. Dołącza do niej Banshee, którego spotyka przykra niespodzianka - chwyta go olbrzymi pterodaktyl. Na ratunek porwanemu przyjacielowi spieszy Wolverine. Rzucony przez Colossusa, trafia wprost w gada i masakruje go swoimi pazurami. Pterodaktyl wypuszcza Seana i spada pomiędzy drzewa. X-Men podążają w jego kierunku i zostają zauważeni przez tajemniczego mężczyznę, który rozpoznaje Cyclopsa. Człowiek skrycie podąża ich śladem. Przy trupie gada drużyna zastaje zadowolonego z siebie Logana. Summers ma do niego pretensje; twierdzi, że gdyby jego szalony atak chbił, Banshee byłby już martwy. Kanadyjczyk nie rozumie o co mu chodzi, przecież akcja się udała. Kłótnię przerywa Sean, który z góry wypatrzył wioskę tubylców. Drużyna podąża w jej kierunku.


Tydzień później Beast i Phoenix powracają do Instytutu Xaviera z tragiczną wiadomością o śmierci X-Men. Podczas gdy Profesor i Lilandra oddają się żałobie, jak najbardziej żywi mutanci wypoczywają w wiosce w Savage Land. Cyclops oddaje się rozmyślaniom. Zastanawia się, jak przekaże Xavierowi wieść o śmierci Jean i Hanka. Jednocześnie ku swemu zdziwieniu nie odczuwa szczególnego żalu po odejściu ukochanej. Przyglądając się swemu odbiciu w wodzie, Scott zauważa podobieństwo do Corsaira i dociera do niego, że ten człowiek ma z nim coś wspólnego. Zaczyna wspominać dzień, kiedy rodzice wyrzucili go z samolotu i wydaje mu się, że jego ojcem był kosmiczny pirat. Rozmyślania przerywa Storm, która chce pocieszyć przyjaciela po stracie Jean. Cyclops wyznaje jej, że jego uczucie do panny Grey zaniknęło od czasu jej przemiany w Phoenix. Ororo stwierdza, że w takim razie chyba nigdy jej nie kochał i odchodzi. W innym miejscu Colossus udaje się z dwoma kobietami na wyspę miłości [jedną z nich jest Nereel, która wskutek tego spotkania urodzi Petera Juniora - Christoff] a Wolverine wspomina osobę, która tyle dla niego znaczyła - Jean Grey.


Storm po kąpieli w jeziorze odpoczywa na plaży. Nie zauważa zakradającej się od tyłu postaci i śledzący ich od wielu dni mężczyzna zaczyna wyciągać z niej energię. Jej mutacyjna natura powoduje u niego tragiczną w skutkach przemianę i gdy zaalarmowani błyskawicą X-Men przybywają na ratunek swojej towarzyszce, zastają przy niej swego starego wroga - Saurona.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #114

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.