Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #404

Uncanny X-Men #404

Uncanny X-Men #404

"Army Ants"

Postacie
Streszczenie

Chamber stoi przed mistrzem magnetyzmu, co wprawia go w zdumienie; przecież Magneto nie żyje. Dochodzi do wniosku, że uczestniczy w iluzji, co potwierdza Mastermind, wyłaniając się z cienia i oznajmiając mu, że jest we wnętrzu jej umysłu.

 

W laboratorium Sunpyre odkrywa, że moc Abyssa wytwarza szczeliny w czasoprzestrzeni, wciągając ofiary do niezidentyfikowanego wymiaru. Archangel ma wątpliwości, czy mutant nie jest więziony wbrew woli, ale Leyu twierdzi, że akceptuje on chwilową niewolę, licząc na pomoc w opanowaniu mocy. Warren ma ochotę zaprzyjaźnić się z panną Yashida, ta jednak nie przepada chyba za X-Men, gdyż prosi ich, by nie przeszkadzali jej w pracy.


Jakob Eisen ogłasza w TV pierwsze zwycięstwo swojego ruchu. Mutant znany jako Surge został pochwycony i stracony na co dowodem jest jego elektryczny kombinezon prezentowany przez terrorystę. Eisen zapowiada kolejne ataki i bezlitosną eksterminację wszystkich mutantów. Banshee jest wyraźnie poruszony. Surge był jednym z pierwszych, którzy się do niego zgłosili, gdy zakładał X-Corps. Wbrew radom Nightcrawlera zarządza natychmiastowy kontratak. M, Husk i Jubilee ruszają do Zurychu, gdzie prawdopodobnie znajduje się baza A.R.M. i natychmiast zostają zaatakowane.


Mastermind wędruje z Jonem ścieżkami swojego pokręconego umysłu. Zwierza mu się ze swojej moralnej dezorientacji po śmierci ojca i wyjaśnia, że używa iluzji, takich jak Bractwo Złych Mutantów, by poradzić sobie z podświadomymi lękami i problemami. Chamber denerwuje się, gdy dziewczyna ujawnia mu jego własne lęki i pyta ją, czego właściwie od niego chce? "To po prostu mój sposób spędzania wolnego czasu" odpowiada Martinique. Teraz jednak ma ona zamiar zająć się czymś innym.


Banshee odbiera sygnał alarmowy nadany przez Jubilee. Dziewczyny są osaczone przez bojowników A.R.M. Sean wydaje rozkaz natychmiastowego odlotu do Zurychu, jednak nie obawia się o swoje funkcjonariuszki, bowiem na pole bitwy wkraczają dziesiątki Madroxów, którzy szybko rozprawiają się z terrorystami.


Chamber żąda od Mastermind wyjaśnień na temat Cassidy'ego i X-Corps, ale ona najwyraźniej nie ma już ochoty na rozmowę. Tworzy wokół Jona iluzję pieca, w którym go zamyka i udaje się na zaplanowane spotkanie. Na odchodnym radzi mu jeszcze, aby popracował nad swoją telepatią, którą może rozwinąć na dużo wyższy poziom niż obecnie. Starsmore po chwili przełamuje iluzję za pomocą swojego biokinetycznego wybuchu i rusza tropem kobiety.


Sunpyre kontynuuje badanie Abyssa. Stwierdza, że prawdopodobnie jest on czymś w rodzaju łącznika między wymiarami i ma nad tym większą kontrolę, niż im zdradził. Pochłonięta badaniem Leyu nie zauważa zachodzących jej od tyłu postaci... W Zurychu Sean, Warren i Kurt przybywają na pobojowisko. Na szczęście obyło się bez ofiar, choć Husk jest trochę poturbowana. Banshee chce dopaść Eisena. Jest tak wściekły, że używa swojego sonicznego krzyku na jednym z jego ludzi. Dopiero interwencja Nightcrawlera przerywa to szaleństwo. Sean jest najwyraźniej zdesperowany z powodu śmierci Surge'a, człowieka, który mu zaufał.


W laboratorium uwięziony w polu statycznym Abyss może tylko przyglądać się leżącej w kałuży krwi Sunpyre. Wygląda na to, że X-Corps została zaatakowana od wewnątrz.


Wciąż w umysłowej iluzji Chamber szuka swojej gospodyni. Nagle słyszy głos jej... i kogoś jeszcze. Z podsłuchanej rozmowy Jon dowiaduje się, że Martinique i jej rozmówca wykorzystali organizację Banshee'go do swoich celów, a teraz przygotowują się do ostatecznego uderzenia na Seana. Chamber zostaje wykryty zanim dowiaduje się czegoś więcej. Nagle wraca do prawdziwego świata i zostaje ogłuszony przez... Surge'a. On, Blob, Avalanche i Fever Pitch zakończyli pracę dla X-Corps i teraz mają zamiar wziąć sprawy w swoje ręce.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #404

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.