Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #164

Uncanny X-Men #164

Uncanny X-Men #164

"Binary Star"

Postacie
Streszczenie

Kosmolot X-Men oddala się od planety Brood. Ścigają go przypominające rekiny żywe statki doborowego szwadronu pościgowego. Mistrz Polowania odbiera rozkazy od Królowej. Wszyscy z wyjątkiem Wolverine'a mają być wzięci żywcem. Matka dopuszcza możliwość nieograniczonych strat własnych. Żadna krzywda nie może się stać jej dzieciom zamkniętym w żywych inkubatorach.

 

Na pokładzie kosmolotu Cyclops zastanawia się nad salwami ostrzegawczymi Brood. Również pozostałych dręczą wątpliwości. Obcy mogliby już dawno zniszczyć ich słabo uzbrojony statek. Najwyraźniej nie chcą. Dlaczego? Lilandra oznajmia, że musi osłabić moc tarcz by wzmocnić silniki. Każe pozostałym zająć stanowiska ogniowe, by utrzymać ścigających na dystans. Carol, Logan i Peter siadają przy konsolecie kontrolującej działka laserowe i wyrzutnie rakiet. Colossus pyta, czy to konieczne. Nie chce zabijać. Wolverine po raz kolejny perswaduje mu, że to kwestia życia i śmierci a jeśli ktoś zasłużył na to, by zginąć, to z pewnością Brood. W myślach dodaje, że skoro nie może ocalić przyjaciół, to przynajmniej ich pomści. W tym momencie Carol niszczy jeden z nieprzyjacielskich pojazdów. Colossus wciąż siedzi biernie, nie mogąc się zdobyć na jakiekolwiek działanie.


Cyclops stoi w pęcherzu wysuniętego ze statku rubinowego kwarcu, przystosowanego specjalnie do przepuszczania jego promieni. Wie, że Wolverine ukrywa coś przed nimi, coś bardzo ważnego i okropnego, sądząc po jego zachowaniu. Stwierdza, że będzie to musiał z niego wyciągnąć po zakończeniu akcji. Przystępuje do ostrzeliwania statków Brood w ten sposób, by je uszkodzić ale nie zniszczyć.


Z drugiej strony kadłuba Storm postanawia złamać swoją przysięgę nieodbierania życia w stosunku do Brood. Przywołuje błyskawicę, jednak inne od planetarnych warunki powodują, że grom wymyka się spod kontroli i zabija nie tylko załogę, ale również trzy statki-rekiny. Pozostałe koncentrują ostrzał na sekcji napędowej, widząc że tarcze są coraz słabsze.


Lilandra oznajmia, że jeden ze strzałów uszkodził napęd Warp. Ktoś musi wyjść na powierzchnię statku i naprawić to własnoręcznie. Sprite zgłasza się na ochotnika, jako że nie grozi jej ostrzał przeciwnika. Mimo obiekcji Cyclopsa zakłada skafander i przenika na zewnątrz pojazdu. Przez chwilę obserwuje bitwę po czym kieruje się w miejsce awarii.


Siedząca przy konsolecie Carol odczuwa nagle zawroty głowy i dziwne wzory przed oczami. Po chwili jednak wszystko znika.


Brood ostrzeliwują przemieszczającą się po kadłubie Kitty, licząc że odpadnie i przechwycą ją na swoje statki. Promienie laserów przenikają przez nią i dziewczyna stara się je ignorować, przystępując do pracy. Brood nasilają atak, widząc że uciekinierzy nie mogą wejść w nadprzestrzeń. Cyclops nie nadąża z odpieraniem ataków a Storm łkając odmawia użycia mocy, która niechybnie zabije przeciwników. Tymczasem Kitty zostaje niegroźnie trafiona w chwili, gdy na chwilę się zespala. Komunikuje, że nic jej nie jest i za chwilę zakończy naprawę.


Carol czuje nasilające się mdłości i wie, że jej poziom energii rośnie. Zainicjowane przez eksperyment Brood przeobrażenie osiąga punkt krytyczny i jej ciało zmienia się, emanując niesamowitą mocą. Carol rozbłyska niesamowitym światłem, i czuje, że może swobodnie kontrolować swoją nową moc. Używa jej bez wahania. Strumienie energii wylatują z niej i dezintegrują wszystkie wrogie statki. W tym momencie Kitty kończy swoje zadanie i kosmolot natychmiast wchodzi w nadprzestrzeń. Tak szybko, że dziewczynie nie starcza czasu by wrócić do środka.


Ziemia, Szkoła Dla Młodych Talentów. Przygotowując kolację, Profesor X stara się nie myśleć o X-Men, którzy być może zginęli z rąk obcych. Dołącza do niego jak zawsze wesoła Iliana. Na szyi trzynastolatki wisi okrągły medalion. Dziewczyna chce wiedzieć, jak to się dzieje, że niekiedy słyszy jego głos w swej głowie i w jaki sposób nauczyła się bezwiednie angielskiego. Profesor wyjaśnia jej, że jest telepatą - mutantem takim jak jej brat. Iliana pyta, czy ona też jest mutantką. Xavier nie jest pewny. Dziewczyna mówi mu, że potrafi robić różne rzeczy, jednak nie chce powiedzieć, jakie. Kiedy Charles próbuje wysondować jej myśli, trafia na silną zaporę psychiczną. Podejrzewa, że jest to jakiś podstęp Belasco, ale pozostawia Moirze dociekania. On już stracił do tego serce. Chce tylko by zostawiono go w spokoju.


Kitty odzyskuje przytomność leżąc na powierzchni statku. Nad nią stoi kobieta o czerwonej skórze emanującej wprost mocą. Carol.


Później, na pokładzie kosmolotu wszyscy zastanawiają się nad naturą przemiany Danvers. Sama zainteresowana czuje się wspaniale i pragnie, by mutacja była permanentna. Dochodząca do siebie Kitty zauważa, że wokoło jest ciemno. Lilandra wyjaśnia, że dokonana w naprędce naprawa napędu Warp uratowała ich, ale skok wyczerpał całkowicie zasoby mocy. Zasilanie główne i awaryjne nie działa, więc jeśli nie naładują szybko reaktorów, zginą. Aby tego dokonać, potrzebują mocy odpowiadającej mocy gwiazdy. Na szczęście nowa forma Carol ma takie zasoby. Kobieta wchodzi do komory reaktora i uwalnia tyle energii, ile potrafi. W efekcie systemy statku ożywają. Carol wychodzi z komory w swej zwykłej ludzkiej formie. Najwyraźniej wyczerpała chwilowo swą moc. Lilandra nakazuje wszystkim udać się na spoczynek. Potrzebują odzyskać siły by dokonać czekających pojazd napraw.


Wkrótce. Colossus i Carol reperują podzespoły na powierzchni pojazdu. Kobieta mówi, że czuje się niesamowicie. Potrafi wytwarzać wszystkie gwiezdne rodzaje energii - ciepło, światło, grawitację i promieniowanie i ma nad tym pełną kontrolę. Peter pyta, czy przyłączy się teraz do X-Men. Carol nie jest zdecydowana. Zawsze marzyła o podróżach przez kosmos. Dołączenie do X-Men oznaczałoby uwięzienie na Ziemi, z drugiej strony nie chce porzucać wszystkiego co kochała. Ziemia była miejscem dla Carol Danvers, nie wie czy będzie takim dla Binary.


Nightcrawler bada Kitty i stwierdza, że powinna dojść do siebie po obrażeniach odniesionych przy skoku Warp. Ku jej niechęci każe jej jednak pozostać w łóżku.


Kurt pojawia się na mostku, gdzie Cyclops i Lilandra naprawiają komputery. Niestety, elektronika będzie niedostępna jeszcze przez pewien czas. Wagner niepokoi się stanem Kitty. Podczas skoku wchłonęła promieniowanie zdolne zabić kilku ludzi, tymczasem jest zupełnie zdrowa. Zniknęła także rana od trafienia wrogą wiązką laserową. Coś wyleczyło ją podejrzanie szybko i Kurt chciałby sprawdzić, co to za czynnik. Wolverine stwierdza, że na niektóre pytania lepiej nie odpowiadać. Cyclops każe mu w końcu powiedzieć, co taił przed nimi przez cały czas. Zamiast tego Logan ponownie wypomina mu, że nie pomógł mu w zabiciu Królowej. Wysuwa nawet pazury, ale w końcu uspokaja się i wychodzi ze spuszczoną głową. Cyclops i Nightcrawler odprowadzają go zdziwionym wzrokiem.


W małym hangarze Storm próbuje zapanować nad swą mocą. Wie, że to coś w jej świadomości kazało jej wtedy zabić napastników. Chce to odnaleźć i doprowadzić wszystko do porządku. Unosi się delikatnie w powietrze, kiedy dopada ją potężny atak bólu w brzuchu. Do zwijającej się na podłodze Ororo podbiega Scott, który właśnie nadszedł. Kobieta prosi, żeby ją zostawił, ale Summers odmawia. Coś niszczy ich od środka i muszą wspólnie ustalić, co. Płacząc, Storm wyznaje mu że w oddaleniu od Ziemi, z którą łączyła ję specjalna więź, jej dusza rozpada się. Zamknięcie na tym pozbawionym naturalnych form życia statku jeszcze pogarsza sytuację. Czuje, że zmienia się w środku, ale nie wie, jaki będzie efekt końcowy. Widząc, że przyjaciółkę dopada kolejny atak bólu Cyclops chce wezwać Nightcrawlera. Ororo oznajmia, że wyczuwa w sobie życie. Nie rozumiejąc tego sięga głębiej i w końcu ustala, co się z nią dzieje. Przerażenie wykrzywia jej twarz. Podmuch wiatru wywiewa Scotta z hangaru. Przez iluminator widzi tylko, jak mały pojazd ratunkowy ze Storm za sterami opuszcza kosmolot.


Kiedy Summers relacjonuje towarzyszom ucieczkę Ororo, Logan stwierdza, że nie dziwi go to. Cyclops żąda od niego wyjaśnień. Wolverine opornie zaczyna mówić. Wyjaśnia, że wszyscy noszą w sobie zarodki Brood, które wkrótce przeobrażą ich ciała i zniszczą umysły. Jego czynnik gojący odrzucił jajo. Dlatego tak trudno było mu o tym powiedzieć, wiedząc że oni umrą a on nie. Zarodki mają cząstkową świadomość, dlatego na przykład wyleczyły Kitty, która była im potrzebna jako inkubator. Słysząc to wszystko Binary wpada w furię. Krzyczy, że sprawi iż obcy pożałują tego. Nie wiedząc do końca co robi, wypala dziurę w kadłubie statku i odlatuje. Dekompresja zaczyna wysysać X-Men w kosmos.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #164

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.