Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #95

Uncanny X-Men #95

Postacie
Cytat

Cat Man (jeden z pupilków Nefarii): "You think you're some hotshot with those metal claws mutie?"
Wolverine: "Heads up you guys. Here comes that road company hulk... and he looks loaded for bear!"

Streszczenie

Wciąż spadający X-Men (patrz - poprzedni numer) desperacko próbują znaleźć wyjście z opresji. Storm chwyta Nighcrawlera i Wolverine'a. Colossus postanawia "wylądować" sam, zdając się na wytrzymałość swojego metalicznego pancerza. Banshee, drugi mutant potrafiący latać, jest w stanie uciężyć jedynie Thunderbirda. Obiecuje jednak jak najszybciej dostarczyć go na dół i wrócić po Cyclopsa. Lider grupy pozostaje w powietrzu sam. 60 sekund do upadku... 35... 10... 5... w ostatniej chwili przybywa obiecana pomoc i wszyscy X-Men są bezpieczni u podnóża góry.


Nightcrawler teleportuje się do wnętrza bazy w poszukiwaniu "klamki", która pozwoliłaby jego towarzyszom dostać się do środka. Kurt zostaje jednak zaatakowany przez jednego z podopiecznych Nefarii - humanoida o wyglądzie żaby. Po krótkiej walce X-Man udaje się na dalsze szukanie włazu... ciągnąc po ziemi swojego, nieprzytomnego już, przeciwnika. W końcu wykonuje zadanie i umożliwia swoim przyjaciołom wejście do bazy. Korzystając z chwili nieuwagi ucieka jednak więzień Nightcrawlera.


Wewnątrz kompleksu X-Men czeka bliskie spotkanie z trującym gazem, a później ze zniewolonymi psychicznie żołnierzami. Obie przeszkody są dla bohaterów prostym spacerkiem. Kłopoty zaczynają się dopiero w momencie ataku piątki ludzi-zwierząt hrabiego. Thunderbird i Banshee zostają szybko wyeliminowani z gry. Ich partnerom jednak, głównie dzięki zespołowemu działaniu, udaje się stawić czoła zagrożeniu. Piątka X-Men rusza pędem do pokoju dowodzenia w nadziei, że nie jest jeszcze za późno...


Po dotarciu tam okazuje się, że niestety jest. Nefaria zablokował system a do tego uruchomił mechanizm autodestrukcyjny kompleksu. Za 9 minut baza ulegnie unicestwieniu, a rakiety nuklearne dokonają tego samego z całą planetą.


Tymczasem Banshee i Thunderbird odzyskują przytomność na moment przed ucieczką Nefarii. Bez zastanowienia ruszają za nim. Thunderbird, wbrew prośbom przyjaciela, wskakuje na samolot hrabiego i zaczyna go niszczyć próbując dostać się do wewnątrz.


W pokoju dowodzenia profesor Xavier kontaktuje się mentalnie ze swoimi uczniami i oznajmia im, że systemy aktywujące rakiety zostały uszkodzone podczas walki z żołnierzami hrabiego i baza nie stanowi już dla nikogo zagrożenia.


W powietrzu Thunderbird nadal masakruje samolot, próbując dostać Nefarię w swoje ręce. Ignoruje on ostrzeżenia Xaviera i Bansheego oraz prośby z ich strony, aby dał sobie spokój. W końcu maszyna nie wytrzymuje i wybucha mając na pokładzie Thunderbirda i hrabiego... X-Men po raz pierwszy nie udaje się wrócić z misji w pełnym składzie...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.