Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #11

Uncanny X-Men #11

Uncanny X-Men #11

"The Triumph Of Magneto"

Postacie
Cytat

Angel: "Do you think he's as dangerous as Magneto, Sir?"
Xavier: "Dangerous as Magneto? The one we seek has power enough to shake the universe. Magneto is but a child compared to the Stranger. We must find him at once!"

Streszczenie

W Szkole dla Młodych Talentów rozbrzmiewa alarm. Gotowi do misji X-Men udają się do gabinetu Profesora. Tu są świadkami działania nowego urządzenia. Cerebro został połączony z rzutnikiem wizualnym. Dzięki temu można nie tylko znajdować mutantów, lecz również identyfikować ich. Niestety eksperyment zawodzi. W momencie, gdy pojawiają się pierwsze zarysy tajemniczego osobnika maszyna rozlatuje się na kawałki. Xavier głośno zastanawia się, kto może być na tyle wszechpotężny by tego dokonać.


Nieopodal przedsiębiorcza kobieta wynajmuje jeden ze swych pokoi. Jest trochę zaniepokojona, gdyż nowy lokator wydaje się jej dziwniejszy od wszystkich dotychczasowych. Zmienia jednak zdanie, gdy zapytawszy o pieniądze otrzymuje pokaźny zwitek banknotów i tylko jedno polecenie - nigdy więcej nie pokazywać się w tym pomieszczeniu.


Po opuszczeniu nowego lokum nieznajomy postanawia lepiej poznać otaczający go świat. Stojąc w korku lamentuje nad niepotrzebną stratą czasu. Nie czekając unosi się w powietrze i spokojnie przekracza ulicę. Wywołuje tym niezdrowe zainteresowanie przechodniów. Nie chcąc wzbudzać zbytniego zainteresowania postanawia się ulotnić. Jednocześnie odczuwa nienaturalne przyciąganie z jednego z budynków. Fazując przez Ścianę nieznajomy wkracza prosto do bazy Magneto.


W tym czasie X-Men poszukują tajemniczego mutanta. Dwukrotny rekonesans Angela nie przynosi żadnych rezultatów. Lepiej idzie Scottowi, który podsłuchuje rozmowę dwóch policjantów. Jego wygląd i zbytnia ciekawość budzą jednak zainteresowanie władz. Cyclops odmawia okazania dokumentów, nie zgadza się także na zdjęcie okularów. Wywiązuje się przepychanka, w wyniku, której okulary zsuwają się i młody mutant traci kontrolę nad swą mocą. Nie chcąc nikogo zranić, zasłania oczy ręką, mimo to śmiercionośne wiązki wciąż strzelają w różnych kierunkach. Policjanci wycofują się. Scott cal po calu bada ziemię i znajduje zgubę. Następnie z pomocą przybyłego właśnie Beasta udaje się w dalsze poszukiwania mutanta.


Tymczasem Magneto, chcąc popisać się przed nieznajomym przedstawiającym się jako Stranger, demonstruje mu swą moc. W mgnieniu oka wokół przybysza zaczynają wirować wszystkie metalowe przedmioty. Zainspirowane tym pokazem Bractwo przyłącza się. Mastermind tworzy swe iluzje, które przenoszą wszystkich na dno oceanu, które w chwilę później zmienia się w krater wybuchającego wulkanu. Na Strangerze nie robi to jednak żadnego wrażenia. Co więcej ma dość sztuczek. Jedno wyładowanie czystej energii i baza Magneto zamienia się w pobojowisko. Jednak jej główna wiązka kieruje się ku Mastermindowi przemieniając jego ciało w kamień. Statua jest tak ciężka, że niszczy podłogę, spadając i przedzierając się przez coraz to nowe piętra. Widząc to portier dzwoni na policję.


Ogromna eksplozja przyciąga uwagę X-Men. Angel jako pierwszy dolatuje do siedziby wroga. Na jego drodze staje Quicksilver. Walka wydaje się być wyrównana dopóki nie miesza się do niej Iceman, zamrażając przeciwnika. Zdesperowana Scarlet Witch, widząc porażkę brata i korzystając ze swej magii pozbawia X-Men stabilności. Tylko przebywający w powietrzu Angel nie staje się jej ofiarą. Młody mutant zamierza dopaść samego Mistrza Magnetyzmu. Ten jednak wytwarza pole siłowe obejmujące swym zasięgiem jego i Strangera. Ten drugi niewzruszony popisem tych umiejętności postanawia odejść. Magneto boi się, że X-Men mogą to wykorzystać by przeciągnąć nieznajomego dysponującego wielką siłą na swoją stronę. Nie chcąc do tego dopuścić zabiera Toada i wchodzi do kręgu energii Strangera, która teleportuje ich niewiadomo gdzie. Osamotniona Scarlet Witch ulega telekinezie Jean. Wanda nie jest zainteresowana dalszą walką. Najważniejszy jest dla niej brat. Cyclops postanawia jej pomóc. Używając swej mocy na niskich częstotliwościach rozmraża Pietro. Rodzeństwo ma dość Magneto. Nie chcą już walczyć za czyjeś ideały. Dług został spłacony. Pora wracać do domu i rozpocząć normalne życie.


Stranger teleportuje Magneto i Toada do pobliskiego parku. Ponaglany przez nich obu zdradza w końcu całe spektrum swej mocy. Mutanci pojmują, że porwali się na coś, co przekracza ich wyobrażenia. W chwilę później ich ciała pokryte są kokonem przygotowującym ich do dalekiej podróży.


Do podobnych wniosków dochodzi Xavier badając Masterminda. Ich nowy przeciwnik zmienił jego ciało na poziomie molekularnym. Ma więc on moc wystarczającą do zniszczenia całego wszechświata. Trzeba go jak najszybciej odnaleźć.


X-Men lokalizują wrogów w parku. Magneto i Toad leżą bezbronni owinięci w dziwne kokony. Nagle pojawia się Stranger w swej gigantycznej formie. Informuje on zebranych, że jest przedstawicielem pradawnej rasy, wielce zainteresowanej wpływami mutacji na organizmy żywe. Dlatego też wędruje on po kosmosie zabierając dwóch przedstawicieli z każdej planety. Na Ziemi ten proces właśnie się zakończył. Po chwili znika on z Magneto i Toadem, oznajmiając, że żaden nich nigdy już tu nie powróci.


X-Men świętują w szkole swe największe zwycięstwo. Zagrożenie ze strony Magnusa przestało istnieć, Bractwo jest rozwiązane. Triumf przerywa złowieszczy sygnał Cerebro informujący o pojawieniu się nowego mutanta. Najpotężniejszego ze wszystkich dotychczasowych.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.