Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #363

Uncanny X-Men #363

Uncanny X-Men #363

"The Hunt for Xavier" - part 3: "When you're unwanted"

Postacie
Cytat

Post: "You have 10.065 seconds to cease this assault before fatal retaliation is enacted"
Wolverine: "Fine by me 'cause I only need 2.006 seconds ta mop the flor with you Post"

Streszczenie

CEREBRO opuszcza wody Zatoki San Francisco, w której lądując jako kula ognia spowodował spore zamieszanie wśród miejscowych. W Alcatraz Toad udaje się do celi, w której przetrzymywany jest Xavier, oznajmiając iż czas na śniadanie. Wręcza mu jabłko, nie słuchając jego słów, że Xavier i tak by im pomógł, nawet gdyby Bractwo Złych Mutantów nie zmuszało go do tego. Chce wiedzieć, czy nikt nie ucierpiał gdy przejmowali wyspę i uprzedza, iż powinni zdawać sobie sprawę, że w końcu przybędą po niego X-Men. Toad oświadcza, iż nie są oni już tacy jak kiedyś, o czym świadczy incydent w Cape Citadel sprzed kilku dni.


Wolverine, Marrow, Nighcrawler oraz Shadocat opuszczają właśnie blackbirda, na którym Kurt uruchamia urządzenie maskujące. Wolverine ucina dyskusję wołając wszystkich. Wyczuł coś, co jak oznajmia mocno śmierdzi. Nieopodal po parku kroczy CEREBRO w postaci Cerebrite Beta. Zamierza zacząć katalogować uciekających ludzi, lecz przerywa wyczuwając w pobliżu homo superior. X-Men przebierają się w cywilne stroje, chodząc po Berkeley. Kitty i Marrow oglądają wystawy odprężając się i zapominając na chwilę o misji. Logan doprowadza ich do budynku, w którym wyczuł ślad Xaviera, a Shadocat przenika do piwnicy wewnątrz. Znajduje tamwózek Profesora, lecz zastanawia się czy nie ma doczynienia z kolejnym sobowtórem Profesora. Na zewnątrz Marrow omal nie prowokuje rozróby z młodą parą reagując wściekłością na ich pytania, lecz w porę interweniuje Logan. Gromadzi X-Men, mówiąc że w piwnicy zapach się rozprasza, lecz zniszczona ściana z tyłu budynku sugeruje iż Xaviera zabrano gdzieś przez Zatokę. Wpatruje się w Alcatraz zastanawiając się dokąd mógł się udać. Jest pewien iż Xavier ma jakieś kłopoty.


Tajny kompleks rządowy w Newadzie. Cerebro pojawia się na chwilę, po czym znika nie wzbudzając żadnego alarmu.


Logan prowadzi X-Men do swego przyjaciela, Black Crane'a zamieszkującego w San Francisco. Ten zdradza mu, iż ludzie których szukają, spośród których jednym jest Toad, wedle jego wiedzy przebywają w Alkatraz. Byli widziani w mieście, przez tych którzy potrafią patrzeć. Kurt wręcza znienacka Kitty naszyjnik z gwiazdą Dawida, który tak bardzo się jej spodobał, gdy patrzyła na wystawę. Przypomina jej on rodzinę. X-Men przygotowują się do walki, a Nighcrawler teleportuje ich na wyspę.


Zmęczony Kurt oddycha ciężko, gdy do ataku na X-Men rzuca się nowa inkarnacja Bractwa Złych Mutantów: Post, Toad, Blob i Mimic. Dukes poleca X-Men wynosić się z wyspy, na co Logan oświadcza iż nie odejdą stąd bez Xaviera i daje sygnł do ataku. Niespodziewanie okazuje się, że Bractwo walczy dużo lepiej niż zazwyczaj, a tworzący je mutanci działają grupowo. Shadowcat usiłuje uzyskać odpowiedzi od Mimica, czemu znowu z nimi walczy. Ten wyjaśnia, iż ich przywódca zebrał ich aby stawili czoła nadchodzącej zagładzie mutantów. X-Men domyślają się że nie chodzi o Bloba, a walczący z Postem Logan ma nadzieję iż nie słuzy on tym razem Onslaughtowi. Tymczasem ignorując policjantów usiłujących go zatrzymać Cerebrite Beta wkracza do Zatoki kierując się w stronę Alcatraz. Na wyspie X-Men nie pojmują co się dzieje. Bractwo walczy używając ich taktyki, znając ich manewry. Zupełnie jakby trenowane było przez kogoś z X-Men. Przez Charlesa Xaviera, którego X-Men właśnie dostrzegają. Prosi on aby powstrzymać przemoc, albowiem trenuje Bractwo z własnej woli, od chwili kiedy jego członkowie uwolnili go z bazy OZT. Pomimo iż stracił swą moc, uczy walki wrogów X-Men, bowiem wszyscy muszą się zjednoczyć w obliczu starcia z wrogiem jakiego jeszcze nie znali. Wrogiem, który zyskał świadomość wskutek wejścia w kontakt z nano-sentinelami Bastiona, po tym jak ten przekopiował go podczas OZT. Kitty pyta zdumiona kogo Xavier tak się obawia, a wówczas przez dach wpada CEREBRO. Cerebrite Beta poleca przygotować się obecnym do skatalogowania.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #363

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.