Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #145

Uncanny X-Men #145

Uncanny X-Men #145

"Kidnapped"

Postacie
Streszczenie

Storm i Stevie Hunter zmierzają właśnie do swojej loży w operze Metropolitan. Ororo jest tutaj w zastępstwie swej przyjaciółki Kity Pryde, która zachorowała. Wykorzystuje tę okazję by lepiej poznać Stevie, wciąż zazdrosna o jej przyjaźń ze Sprite. Obserwując widowisko i słuchając komentarzy Hunter o tym, jak bardzo chciałaby wrócić do zawodu tancerki [musiała zrezygnować po poważnej kontuzji - Christoff], Storm stwierdza, że zaczyna się do niej przekonywać. Obie są pochłonięte widowiskiem i nie zauważają, jak do loży wchodzi kobieta w zielonej sukni. Nieznajoma podkrada się do nich i kładzie obojgu dłonie na karku. Jednocześnie opadają zasłony, zakrywając wnętrze loży przed przypadkowymi widzami. Storm podrywa się z miejsca i pyta intruzkę, kim jest. Ta przedstawia się jako Miss Locke, współpracownica Arcade'a. Na dźwięk tego imienia Ororo niemal instynktownie wytwarza zwalającą Locke z nóg wichurę. Goście opery odczuwają nagle dotkliwy chłód, jaki wypełnia wnętrze gmachu. Obiecując Stevie, że wszystko jej wyjaśni, Storm ostrzega intruzkę przed głupimi ruchami. Ta z uśmiechem mówi, że obie są w jej mocy. Nagle Hunter wali się nieprzytomna na ziemię a silniejsza Ororo zaczyna odczuwać zawroty głowy. Locke oznajmia, że kiedy je dotknęła, zatruła obie silną trucizną. Jednak zrobiła to tylko po to, by zapewnić sobie bezpieczeństwo gdyż to ona potrzebuje pomocy X-Men. Niedawno Arcade poważnie obraził doktora Victora Von Doom. Żądny zemsty dyktator porwał go i uwięził w swojej twierdzy. Zadaniem X-Men będzie uwolnienie go i upewnienie się, że Doom nie będzie mu więcej stawał na drodze. By upewnić się, że zadanie będzie wykonane, Locke porwała ludzi najbliższych mutantom: Johna i Elaine Grey, Moirę McTaggert, Ilianę Rasputin, Amandę Sefton i Candy Southern. Są uwięzieni w Zabójczym Świecie i jeśli X-Men poniosą porażkę - zginą. Po tych słowach Storm traci w końcu przytomność. Gdy się budzi, przedstawienie wciąż trwa a po Locke i Stevie nie ma śladu. Najwidoczniej panna Hunter dołączyła do grona zakładników. Ororo wylatuje z opery, targana sprzecznymi emocjami. Chce się upewnić, że Locke mówiła prawdę, zmierza więc do mieszkania dziewczyny Nightcrawlera - Amandy Sefton. W apartamencie znajduje tylko kartę ze stylizowaną literą "A". Wyczuwa też zapach perfum Miss Locke. Postanawia sprawdzić jeszcze rodziców Jean. Ponieważ mieszkają 90 mil od Nowego Jorku, wytwarza potężny huragan aby dotrzeć tam jak najszybciej. Zmiana wzorców pogodowych powoduje zamieszanie wśród pilotów samolotów, gdyż przeciwny wiatr niemal zatrzymuje je w miejscu. W domu państwa Grey Ororo znajduje identyczną kartę jak u Amandy. Patrząc na kryształ Shi'ar, zawierający osobowość Jean Grey Storm przysięga przyjaciółce, że uwolni jej rodziców.

 

Szkoła Dla Młodych Talentów. Z kwatery Avengers Beast przekazuje przyjaciołom informacje na temat Dra Dooma. To wróg klasy Magneto, potężny i dysponujący ogromnymi zasobami. McCoy proponuje pomoc Mścicieli w walce z nim. Xavier dziękuje za ofertę, ale stwierdza, że woli to rozwiązać bez mieszania innych. Prosi tylko o transfer wszystkich danych na temat Dooma. Wolverine ze złością pyta Charlesa, czy zamierza ugiąć się przed szantażem Locke. Profesor pyta go, czy widzi inne wyjście. Logan proponuje zaatakować Zabójczy Świat i uwolnić wszystkich. Stwierdza, że jeśli raz ulegną szantażowi to ich bliscy nigdy nie będą mogli czuć się bezpieczni. Storm przyznaje mu częściowo rację i oznajmia, że ma plan.


Dom Havoka i Polaris w pobliżu Rio Diablo. Para naprawia właśnie zwalony przez obsuwającą się skałę wiatrak, który dostarczał im prądu. Swoją mocą Alex topi blokujące go głazy a Lorna magnetycznie przywraca dawny kształt i mocuje na powrót w ziemi. Nagle pojawia się przed nimi mentalna projekcja Xaviera. Charles informuje ich, że pilnie potrzebuje pomocy i Angel wysłał już po nich prywatny samolot. Choć zaskoczony, Alex zgadza się za oboje.


W akademiku Bobby Drake kończy pisanie swojej pracy zaliczeniowej. Profesor X telepatycznie prosi go, żeby stawił się natychmiast w posiadłości.


Samolot British Airwaves zbliża się do Nowego Jorku. Jednym z pasażerów jest Banshee. Kiedy pojawia się przy nim projekcja Xaviera, nie wykazuje zdziwienia. Mówi mu, że właśnie zmierza do Szkoły, gdyż Moira została porwana. Charles informuje go, że samochód będzie czekał na lotnisku.


W Instytucie Storm z niepokojem spogląda na wyczerpanego Xaviera. Profesor mówi, że próbował złapać także Scotta, ale jest zbyt słaby po kontakcie z innymi. Nie mówi, że tajemnicze pole statyczne zakłóca jego moce. Powód może być tylko jeden - Magneto zaczął działać.


Samotna wyspa, gdzieś na Morzu Karaibskim. Na brzegu leży rozbitek, który powoli dochodzi do siebie. Gdy otwiera oczy, niekontrolowana wiązka promieni optycznych swym impetem odrzuca go do tyłu. Cyclops z przerażeniem zamyka oczy i stwierdza, że w katastrofie statku zgubił gdzieś okulary. Z resztek koszuli sporządza sobie prowizoryczną przepaskę, jednak ma teraz poważny problem - jest praktycznie niewidomy. Nagle rozlega się znajomy głos, należący do Lee Forrester. Kobieta myślała, że kiedy poprzedniej nocy potężny sztorm zatopił Arcadię, wszyscy poza nią utonęli. Radośnie wita Scotta. Widząc jego zawiązane oczy pyta, czy jest ranny. Cyclops mówi, że to nic w czym mogłaby mu pomóc i pyta, gdzie są. Lee oznajmia, że gdzieś w okolicach Bahamów. Jeśli mają szczęście, patrole przybrzeżne odnajdą ich wkrótce. Jeśli nie, mogą równie dobrze spędzić tu resztę życia.


W posiadłości Storm wyjaśnia przybyłym mutantom swój plan. Podczas, gdy ona i główny skład X-Men zaatakuje Dooma, Havok, Polaris, Iceman i Banshee muszą zlokalizować Zabójczy Świat i uwolnić zakładników. Alex proponuje krótką sesję ćwiczebną z nowymi partnerami, ale Ororo pokazuje mu salę, ciągle w trakcie remontu po walce Sprite z demonem. Ororo żegna się jeszcze z leżącą w łóżku Kitty i niedawno naprawiony Blackbird startuje.


Dwieście mil od Nowego Jorku, wśród gór Adirondack stoi zamek w średniowiecznym stylu. Zbudowany przez Doktora Doom, został niedawno zamieniony przez Toada i Arcade w park rozrywki [Marvel Two-in-One #68]. Kilka dni temu lunapark zamknięto bez podania przyczyn, jednak z widoku wypełniającej go załogi żołnierzy można wnioskować, że powrócił prawowity właściciel. Potężny piorun uderza w środek dziedzińca, oznajmiając przybycie Storm. Kobieta dumnym głosem żąda widzenia z panem tej twierdzy. Doom wychodzi, by ją powitać. Ororo bez wstępów oznajmia, że chce Arcade'a, żywego i zdrowego. Zakuty w zbroję dyktator pyta ją, co zrobi jeśli odmówi. Storm stwierdza, że jedno z nich tego pożałuje. Doom odpiera, że nie lubi podejmować nieprzemyślanych decyzji i proponuje omówić to przy kolacji. Ororo przyjmuje zaproszenie.


Angel i uczepiony go Nightcrawler zbliżają się do zamku. Widząc wchodzącą do środka Storm, Warren oznajmia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Gdy są dostatecznie blisko, Kurt teleportuje się na zamkowy mur i ogłusza zaskoczonych strażników. Po chwili Worthington dostarcza na przyczółek Wolverine'a i Colossusa. Mutanci są zdziwieni tak małą ilością wartowników, ale Kurt tłumaczy to tym, że Doom dopiero odzyskuje siły po swojej ostatniej porażce [przygody Fantastic Four - Chris]. Cała czwórka niepostrzeżenie przemierza korytarze i dociera do miejsca, gdzie według danych Miss Locke ma być więziony Arcade. Colossus rozbija drzwi, ale w środku nie zastaje nikogo. Zakuci w pancerze bojowe żołnierze wyskakują z sąsiedniego wejścia, informując ich, że zostali przechytrzeni. Strzał jednego z nich niemal pali Wolverine'a. Colossus ze zdumieniem patrzy, jak jego cios nie robi żadnego wrażenia na innym. Jednak mutanci nie poddają się i rzucają w ogień bitwy.


W innej części zamku, przy kolacji Storm wysłuchuje komplementów Dooma, stwierdzając że jest on fascynującym człowiekiem. Nie żałuje, że jej przypadło zadanie odwrócenia jego uwagi. Jej gospodarz również jest nią zafascynowany. W międzyczasie jednak monitoruje poczynania X-Men, planując włączyć się do bitwy jak tylko zakończy sprawę z Ororo.


Praca zespołowa zaczyna dawać efekty i X-Men osiągają przewagę. Angel odciąga uwagę jednego z żołnierzy, pozwalając podejść Loganowi. Adamantium tnie bojowy pancerz na strzępy. Nightcrawler daje się pochwycić dwóm przeciwnikom w sieć. W momencie, kiedy obaj strzelają do niego, teleportuje się i żołnierze nawzajem wyłączają się z walki. Ostatni, przyparty do muru przez czwórkę mutantów, ucieka.


Doom przedstawia Storm swego drugiego gościa. Ku jej zdumieniu do sali wchodzi uśmiechnięty Arcade, wcale nie wyglądający na więźnia. Rozumiejąc, że została oszukana, Ororo razi Dooma piorunem. Ten spokojnie stwierdza, że na kimś słabszym zrobiłoby to może wrażenie. W rewanżu rzuca w nią błyszczącą kulą. Kiedy przedmiot dotyka Ororo, jej ciało zaczyna się zmieniać. Mimo, że się opiera, po chwili na miejscu kobiety staje chromowy posąg. Chwilę później do komnaty wpadają X-Men i zostają porażeni przez zainstalowaną w drzwiach pułapkę. Jedynie Colossus pozostaje przytomny i podchodzi do Dooma z żądzą krwi w oczach. Ten z łatwością poraża go jedną ze swych skomplikowanych broni. Patrząc na powalonych wrogów, dyktator oznajmia, że weszli do jaskini lwa, ale żywi z niej nie wyjdą.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #145

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.