Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #184

Uncanny X-Men #184

Uncanny X-Men #184

"The Past Of Future Days"

Postacie
Cytat

Colossus: "Spaceeba, Rogue"
Rogue: "If that means 'thanks', hon, anytime!"

Streszczenie

Dallas, budynek Eagle Plaza. Raven Darkholme i Val Cooper przechodzą identyfikację i zostają wpuszczone do górnej części budynku, będącej własnością wynalazcy Forge'a. Raven wyjaśnia przyjaciółce, że Twórca sam zaprojektował swoje Gniazdo i jego systemy ochronne. Po przekroczeniu progu ich oczom ukazuje się doskonały hologram, imitujący rodzinne strony Forge'a - Góry Skaliste. Val nawet uchyla się przed atakiem holograficznego orła. Do kobiet dochodzą odgłosy kłótni. Jeden z głosów przekonuje drugi, że zostały naruszone fundamenty rzeczywistości i tylko on posiada moc, aby to naprawić. Drugi mężczyzna wyrzeka się tego zadania i każe znaleźć kogoś innego. Rozzłoszczony starzec w stroju szamana zbiega po schodach i wychodzi z apartamentu, na odchodnym nazywając Forge'a głupcem. Hologram znika i Twórca, Indianin około czterdziestki z bioniczną protezą prawej nogi, wita kobiety w swoim domu. Przeprasza za wybuch Naze'a, tłumacząc że starzec zna go od dziecka i często zapomina, że przestał już nim być. Kłotnia dotyczyła jakiejś mistyki plemiennej, którą dawno odrzucił. Zaprasza kobiety do swego laboratorium. Jego ostatnie zadanie polegało na skopiowaniu broni gwiezdnego rycerza Roma, aby można było jej użyć w wojnie przeciwko demonopodobnej rasie Mrocznych Zjaw. Efektem jego pracy jest neutralizator, który powinien dezaktywować nadludzkie moce wszystkich istot, w tym mutantów. Jednak broń nie została jeszcze przetestowana i Forge ma przed sobą dużo pracy, zanim będzie mógł przekazać prototyp do masowej produkcji. Skończył już za to pracę nad skanerem, który identyfikuje rasę badanych istot, rozróżniając większość typów obcych. W tej chwili mówi na przykład, że jedna z osób w tym pomieszczeniu jest mutantem. Zaskoczona Raven jest gotowa zabić oboje aby ukryć swoją tożsamość, ale Forge ze śmiechem mówi, że żartował. Tym mutantem jest on sam. Mystique uspokaja się, ale postanawia nie dopuścić, aby skaner wszedł do użytku. Forge dostrzega jej wściekłe spojrzenie i zastanawia się, co jego znajoma ma do ukrycia.


Nowy Jork, noc. Rachel ogląda w stojącym na wystawie telewizorze relację z bitwy X-Men ze smokiem. Jej zdziwienie wzbudza wygląd Storm, zupełnie różny od tego, jaki pamięta ze swojej przeszłości. Kolejną wiadomością jest dyskusja na temat projektu ustawy Roberta Kelly'ego. Dziewczyna wytęża słuch, ale w tym momencie przypadkowe spięcie wyłącza odbiornik. Rachel używa swej mocy, by go włączyć, ale spiker przechodzi już do kolejnych informacji. Przybita dziewczyna rusza przed siebie ulicą. Przypomina sobie jak poprzedniego dnia zapukała do bram szkoły Xaviera i otworzyła jej Iliana, dwa razy starsza niż powinna być. Jej skok w przeszłość był udany, jednak czy trafiła do swojej przeszłości? Rachel znika w spowijającej ulicę mgle. Po chwili w tym samym miejscu pojawia się demoniczna łowczyni Selene. Wyczuła w dziewczynie moc równie potężną jak jej własna i ma zamiar uczynić z niej swoją uczennicę.


Rachel wydaje się, że wyczuwa czyjąś obecność, jednak jej oczy i umysł nie są w stanie przeniknąć gęstej mgły. Uspokaja się, widząc przejeżdżający wóz strażacki. Nagle zza rogu ulicy sięga po nią ręka Selene. Dziewczyna instynktownie odpycha ją polem TK i rzuca się do ucieczki. Przez moment wyczuła jej złowieszczy głód i żądzę. W panice wbiega w najbliższe otwarte drzwi - do klubu nocnego, ignorując krzyk ochroniarza. Tutaj dopadają ją myśli gości a jest zbyt wyczerpana po podróży w czasie, by je zablokować. Wśród nich słyszy kuszący głos wampirzycy. Nagle ochroniarz chwyta ją za rękę, obiecując że połamie jej kości jeśli będzie się opierać. Rachel prosi by jej nie wyrzucał, tłumacząc że ktoś na nią poluje. Goryla to nie obchodzi. Na incydent zwraca uwagę szef klubu, Nick Damiano i każe ochroniarzowi puścić dziewczynę. Ten uważa, że mamrocząca coś o wampirzycy Rachel jest stuknięta, ale wykonuje polecenie. Oznajmia też, że na ulicy nie ma nikogo. Damiano chce wezwać policję, ale na prośbę dziewczyny rezygnuje z tego. Widząc w jakim jest stanie, proponuje aby przespała się w jego mieszkaniu a rano zdecydują co robić dalej. Mimo ostrzeżeń bramkarza, Nick wychodzi z Rachel do siebie.


Dziewczyna z podziwem ogląda mieszkanie Nicka. Przeskanowała jego myśli, upewniając się, że nie ma złych intencji. Nie wyczuwa także w pobliżu obecności łowczyni i zastanawia się, czy nie miała omamów? Nick jest bardzo gościnny, częstuje ją sokiem i wypytuje, skąd jest, jednak Rachel ciągle ma opory by otwierać się przed człowiekiem. Pamięta jak w jej czasie ludzie umieszczali mutantów w obozach koncentracyjnych. Nick proponuje jej wziąć kąpiel, podczas gdy on przygotuje kolację.


Trochę później, Rachel z rozkoszą pluska się w ogromnej wannie. Nagle uświadamia sobie, że nie wyczuwa już myśli Nicka. Zaniepokojona, zakłada szlafrok i idzie do kuchni. Z progu dostrzega zastawiony stół i zapalone świece. Nick siedzi na krześle tyłem do niej. Dopiero z bliska Rachel stwierdza, że został z niego tylko szkielet. Nagle dywan ożywa i owija przerażoną dziewczynę. Selene wychodzi z cienia, obiecując Rachel, że wkrótce dołączy do niej jako łowczyni. Dziewczyna odrzuca ją do tyłu psychopociskiem i uwalnia się z dywanu. Atakuje Selene deszczem przedmiotów, ale ta używa swojej mocy kontroli nad materią nieorganiczną, obracając je w proch. Po jej geście podłoga więzi stopy Rachel, po czym podnosi się niczym fala i telekineza dziewczyny z trudem zatrzymuje ją w miejscu. Akcja Selene powoduje pęknięcie instalacji gazowej i płomienie wytryskają spod podłogi w wielu miejscach. Łowczyni każe Rachel przestać się opierać i przyjąć jej mrok. Umysł wampirzycy powoli przebija tarcze rozpaczliwie broniącej się ofiary. Nagle Rachel słyszy przyjazny głos profesora Xaviera, którego umysł dotarł tu za sygnałem Cerebro. Selene cofa się ze zdumieniem, widząc przed sobą jego mentalną projekcję. Do ogarniętego pożarem apartamentu wbiegają Colossus, Rogue i Nightcrawler. Natychmiast bombardują ich wytworzone przez wampirzycę ogniste pociski. Podczas gdy Peter i Rogue odpierają atak, Kurt staje na drodze Selene, próbującej uciec razem z Rachel. Dwójka przyjaciół podąża mu na pomoc. Łowczyni owija Nightcrawlera jego własnym strojem. Tylko interwencja Rogue ratuje go przed śmiercią. Dziewczyna zaczyna mocować się z Selene, która w pewnej chwili chwyta ją za szyję. Zamiast przejąć jej moc i psychikę, Rogue czuje jak wampirzyca wysysa z niej życie. Nagle łowczynię dosięga potężny psychiczny atak Xaviera. Czując, że to dla niej za wiele, Selene puszcza Rogue i rzuca się do ucieczki. Profesor zakazuje swoim uczniom ścigać ją. Zamiast tego przez dziurę wybitą przez Rogue, Colossus wynosi nieprzytomnych Kurta i Rachel z płonącego budynku. Przybyła właśnie Storm wytwarza potężną ulewę, która gasi ogień.


Po chwili, na ulicy Rachel wyjaśnia Xavierowi, że Selene jest czymś w rodzaju wampira żywiącego się esencją życiową. Wyczuła to w jej umyśle, tak jak ją uczył. Charles nie rozumie, przecież to ich pierwsze spotkanie. Ku jego zdumieniu dziewczyna wyjaśnia, że jest z innej rzeczywistości. Dopiero teraz zauważa, że profesor chodzi i ponownie zwraca uwagę na dziwny wygląd Storm. W końcu jest pewna, że wybrała złą przeszłość i zgubiła swój świat.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #184

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.