Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #208

Uncanny X-Men #208

Postacie
Cytat

Rachel: "The only way to stop me Logan is to kill me. So he did."

Streszczenie

W tunelach Morlocków X-Men dowiadują się od Wolverine'a, iż właśnie usiłował zabić Phoenix. Oskarżają Logana o to, iż zapomniał, że rany innych nie goją się tak szybko, ten jednak spokojnie tłumaczy, iż nie miał innego wyboru. Rachel stała się zbyt potężna, a on nie zamierzał dopuścić do morderstwa z zimną krwią dokonanego na członkach Hellfire Club, których dziewczyna zamierzała zgładzić. Dyskusję przerywa Storm, która akceptuje decyzję Logana, lecz nie metodę. Razem z Morlockami X-Men wyruszają na poszukiwania Rachel, która gdzieś przepadła.


Ponad nimi, w Central Parku, ma miejsce napad rabunkowy. Ofiarę ratuje Selene, która najpierw wysysa energię życiową z rabusia, a potem niespodziewanie z napadniętej. Pozwala to wampirzycy powrócić do młodego wyglądu. Następnie powraca do Hellfire Club, gdzie zwołano posiedzenie członków wewnętrznego kręgu. Trwa zacięta dyskusja co zrobić z Phoenix, która dostając się niezauważenie do budynku udowodniła, że jest sporym zagrożeniem dla stowarzyszenia. Ponieważ atak Logana na Rachel wskazuje na to, iż działa teraz ona poza X-Men, na wniosek Selene, pałającej żądzą odwetu Hellfire, postanawiają schwytać Phoenix. Shaw, czując jak jego pozycja się chwieje, nie ma innego wyjścia, jak zgodzić się na tę propozycję.


Jednocześnie w innej części Nowego Jorku Phoenix zostaje namierzona przez Nimroda, który ściga ją poprzez czasoprzestrzeń. Robot dalej pozostaje w ciele Jaimiego i ruszając do walki z niepokojem stwierdza, iż dzieląc jego życie stał się zbyt ludzki.


Pośród drzew Central Parku leży ciężko ranna Rachel, którą przed śmiercią z ręki Logana ocaliła telekineza. Majaczy i atakują ją odbierane myśli ludzi z najbliższego otoczenia, których nie może opanować. Czuje się bardzo samotna, bowiem znowu jest opuszczona przez rodziców i przyjaciół, tak jak miało to miejsce w jej rzeczywistości po śmierci najbliższych. Nagle natyka się na ofiary Selene i rośnie w niej wielki gniew, który manifestuje mocą Phoenix. Poniżej, Wolverine zostaje trafiony jej energią, i za to, iż zginęli niewinni ludzie, zostaje zrzucony wprost pod nadjeżdżający pociąg. W ostatniej chwili spod kół wyciąga go Shadowcat, a Nightcrawler teleportuje ich do Central Parku. Storm ze smutkiem przyznaje, iż zachowanie Rachel jest ich winą, ponieważ nie próbowali nawet zrozumieć dziewczyny. Teraz jednak rozkazuje Kurtowi, aby pozostał z rannym Loganem. Zlokalizować zbiega dzięki swym umiejętnościom pomoże Caliban.


W innej części parku, Selene zmienia von Roehma w zezwierzęconą istotę, której instykt kieruje wszystkich ku Rachel. Tymczasem ponad Central Parkiem Nimrod namierza 12 członków X-Men [bowiem jest tam jeszcze piątka oryginalnych - zob. X-Factor #8, co jednoczesnie pokazuje nam wpadkę Chrisa Claremonta, bowiem X-Factor przybyli do parku dopiero na wieść o walce X-Men z robotem]. Roehm dopada Rachel jako pierwszy, jednak w tym momencie przybywa również kawaleria w postaci Rogue. Kontakt z Friedrichem sprawia, iż wchłania zbyt dużo jego uczuć i rzuca się na Phoenix, którą wyczerpał atak na Wolverine'a. Hellfire zamykają Rogue w kopcu ziemi, jednak Shadowcat szybko ją uwalnia. Storm przekonuje Shawa, iż jeśli zostawią Rachel w spokoju, nie dojdzie do walki. Ci jednak mają inne plany, bowiem Leland zwiększa wagę Petera, który pogrąża się w gruncie. Usiłująca wyciągnąć go, Rogue przejmuje jego moce. Zanurza się w ziemi aby go odnaleźć, lecz Storm ma inne plany i nakazuje jej zawrócić. Rachel korzystając z zamieszania ucieka, a X-Men są otoczeni, kiedy nad polem bitwy pojawia się Nimrod z zamiarem ukarania śmiercią wszystkich którzy mają gen X.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #208

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.