Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #1

Uncanny X-Men #1

Uncanny X-Men #1

"X-Men"

Postacie
Cytat

Charles Xavier: "I decided to build a haven... a school for X-Men"

Streszczenie

Hrabstwo Westchester, Salem Center gdzie mieści się bardzo ekskluzywna prywatna Szkoła dla Młodych Talentów. Charles Xavier, inwalida poruszający się na wózku, znany jako Profesor X, wzywa swoich uczniów. Pojawia się czwórka chłopców - Henry McCoy, nazywany Beastem, Bobby Drake, pokryty lodową skorupą Iceman, Warren Worthington III, uskrzydlony Angel oraz noszący na oczach rubinowy wizjer Scott 'Slim' Summers - Cyclops. Są mutantami, ludźmi urodzonymi ze zdumiewającymi zdolnościami, lecz jednocześnie normalnymi chłopcami. Żartują i dowcipkują, gdy Profesor ujawnia swą mutacyjną zdolność. Napomina ich telepatycznie, nakazując rozpocząć codzienny trening.

Beast rozpoczyna na specjalnym wirującym drążku prezentując swe niezwykłe akrobatyczne umiejętności. Jako kolejny do sali ćwiczeń wkracza Angel, na którego czyhają przykre niespodzianki. Jednak zręcznie sterując swym lotem omija płomienie, metalowe szczęki, wreszcie nie daje się zaskoczyć pułapce dźwiękowej i utrzymuje się w powietrzu. Nadchodzi kolej najmłodszego spośród czwórki - Icemana. Profesor traktuje go ulgowo, co sprawia iż Iceman zaczyna sobie żartować przebierając się za bałwana. Nagle Beast rzuca w niego kulą do kręgli, którą Bobby odbija z powrotem na lodowej pochylni upewniając Xaviera o swym szybkim refleksie. Profesor każe Cyclopsowi uspokoić Hanka i Bobby'ego. Summers prezentuje swą moc, gdy z oczu tryska mu rubinowy promień przewracając Beasta na ziemię. Icemanowi nie pomaga nawet lodowa ściana, za którą się ukrył. Chłopcy zaczynają się bić, lecz Profesor nakazuje im przestać zachowywać się dziecinnie, bowiem tego dnia do ich zespołu dołączy dziewczyna. Nadjeżdża już swą taksówką, której wypatrują niecierpliwie Cyclops, Angel i Beast, czego nie rozumie Iceman. Pojawia się rudowłosa Jean Grey, którą Profesor przedstawia pozostałym jako Marvel Girl. Chwilę później prezentuje ona swą zadziwiającą moc telekinezy i zdolność manipulowania za pomocą umysłu przedmiotami. Xavier zdradza powód dla którego znalazła się w szkole. Sam będąc mutantem, wpadł na pomysł stworzenia placówki w której mutanci mogliby czuć się bezpiecznie. Ludzkość nie jest bowiem gotowa na przyjęcie mutantów i obawia się nieznanego. Zadaniem szkoły będzie przygotowanie piątki młodych ludzi do życia w społeczeństwie. Po tych słowach Xavier pozostawia Jean, aby zapoznała się z czwórką chłopców. Kiedy Beast usiłuje to zrobić zbyt blisko, telekineza sprawia że ląduje w drugim końcu pokoju. Obserwujący to Profesor napomina Jean. Jego uczniowie, X-Men, nazwani tak od genu powodującego mutację, mają także inne zadanie. Chronić ludzkość przed złymi mutantami, którzy będą jej chcieli zagrozić.

Cape Citadel, amerykańska baza rakietowa. Niedaleko niej mutant Magneto zakłóca przebieg próby rakietowej, dzięki swej mocy magnetycznej. Postanowił wymazać ludzkość z historii, robiąc w niej miejsce dla mutantów. Kiedy wkracza do bazy, karabiny same zaczynają strzelać, a czołgi kręcą się wokół własnej osi. Na niebie formuje się napis z metalowych komponentów, żądający poddania bazy Magneto. Dla poparcia swych słów mutant wystrzeliwuje swą mocą z silosa rakietę, która spada do morza nieopodal przepływającego statku. Z łatwością krępuje polem magnetycznym żołnierzy. Cape Citadel należy teraz do niego.

Czterech X-Manów podgląda Jean przebierającą się w zółto-niebieski szkolny uniform. Nagle profesor ogłasza alarm. Nadeszła pora na pierwszą misję X-Men, którzy ruszają do Cape Citadel stawić czoła Magneto.

Prywatnym odrzutowcem sterowanym przez Profesora telepatycznie docierają do bazy, gdzie przekonują żołnierzy aby pozwolili spróbować pokonać Magneto grupie odzianych na żółto i niebiesko cudaków. X-Men udziela telepatycznie rad profesor. Za jego sugestią Cyclops rozprasza pole elektromagnetyczne swym promieniem. Magneto wyczuwając atak wystrzeliwuje rakiety wyposażone w głowice nuklearne. Angel usiłuje je przechwycić, lecz rakiety ruszają niespodzianie za nim. Na szczęśćie czuwa Iceman, zamrażając je w powietrzu. Ostatnią rakietę łapie Beast i rzuca ją do Marvel Girl, która wrzuca ją do Oceanu. Pojawia się Magneto, przywalając X-Men odłamkami żelaza. Promień Cyclopsa ratuje ich z pułapki, lecz Magneto rzuca w nich zbiornik paliwa lotniczego, który wybucha w chwili gdy Iceman buduje lodową osłonę. Magneto pewien jest zwycięstwa, kiedy zostaje trafiony promieniem Cyclopsa. Stawia kolejną ścianę elektromagnetyczną i pod jej osłoną ucieka. To nie ostatnie spotkanie z tym przeciwnikiem.

Wojsko dziękuje X-Men za pomoc, którzy powracają do szkoły. Oto początek...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.