Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #139

Uncanny X-Men #139

Uncanny X-Men #139

"Something Wicked This Way Comes"

Postacie
Cytat

Profesor X: "Wolverine, call me 'professor', 'Professor X', 'professor Xavier' or even, if you must, 'Charles', but not 'Charley'. Is that understood?"
Wolverine: "Sure, Chuck."

Streszczenie

W sali ćwiczeń Angel przekonuje się właśnie, że długa przerwa w treningach odcisnęła duże piętno na jego formie. Po prostu ma kłopoty ze sprostaniem stawianym mu wymaganiom. Niestety, zagraża to również jego kolegom z zespołu. Na przykład teraz, zbyt gwałtownie unikając wystrzeliwanych w niego metalowych prętów, zderza się z Nightcrawlerem i strąca go z drążka. Ku jego przerażeniu Kurt spada w kierunku dołu wypełnionego ogniem a zaskoczenie powoduje, że nie jest w stanie się teleportować. Na szczęście Wolverine reaguje błyskawicznie. Z niebywałą szybkością wycina ze ściany płat blachy i podstawia ją pod miejsce upadku Wagnera. Zdezorientowany Kurt upada na nią i natychmiast się teleportuje. Pojawia się w miejscu, w które Colossus właśnie rzuca wielkiego robota bojowego. Storm spieszy z pomocą, ale łapiąc Kurta wlatuje w pułapkę wijących się kabli. Mały deszcz powoduje spięcie i Ororo uwalnia się. Widząc jej sprawność, Logan stwierdza, iż profesor miał rację, mianując ją liderem po odejściu Cyclopsa. Na salę wchodzi Xavier, razem z Kitty Pryde, której nie pozwolono na razie uczestniczyć w zbyt niebezpiecznych treningach. Angel przeprasza za swój głupi ruch, który zapoczątkował serię wypadków. Wolverine przypomina mu, że musi teraz działać w zespole, ale pociesza też, że z czasem współpraca się ułoży. Nightcrawler przynosi wszystkim zimną lemoniadę. Patrząc na niego, Kitty zastanawia się, dlaczego nie potrafi przełamać niechęci do jego wyglądu. Nightcrawler wyczuwa to i zamierza nie ustępować w wysiłkach żeby przekonać dziewczynę do siebie. Tymczasem profesor wyjaśnia najmłodszej członkini zespołu, że w tajniki sali ćwiczeń będzie wprowadzana stopniowo. Uważa też, że Kitty powinna mieć swój pseudonim. Dziewczyna odrzuca jego propozycję - Ariel. Zaproponowane przez Storm "Sprite" bardziej przypada jej do gustu. Logan prosi Xaviera, żeby udzielił mu urlopu. Chce udać się do Kanady by ostatecznie wyjaśnić swoje sprawy z Alpha Flight. Profesor przystaje na to i przyznaje mu nawet towarzystwo w postaci Nightcrawlera.


Później, Storm i Sprite zmierzają do studia tańca, które załatwił Kitty profesor. Dziewczyna pobierała lekcje tańca jeszcze w Chicago i jest bardzo zadowolona, że może je kontynuować. Opowiada Ororo, że jako wybitnie inteligentna uczennica przynajmniej na parkiecie mogła się poczuć taka sama jak inni. W studiu wita ich Stevie Hunter, niegdyś wspaniała tancerka, która po wypadku uniemożliwiającym jej dalszą karierę postanowiła przekazać część swoich umiejętności innym. Sprite od razu nawiązuje z nią nić porozumienia.


Ottawa. Heather Hudson wraca do domu obładowana zakupami. Ze zdziwieniem spostrzega, że drzwi frontowe do jej domu są otwarte. Ponieważ jej mąż wyruszył na misję na północ, podejrzewa włamanie. Gdy uzbrojona w miotłę wpada do kuchni, zastaje tam Wolverine'a i Nightcrawlera Kobieta wita Logana jak dawno nie widzianego przyjaciela a ten również wygląda na ucieszonego. W końcu wyjaśnia Kurtowi, że Heather i jej mąż Vindicator byli jego jedynymi przyjaciółmi zanim wstąpił do X-Men. Kobieta pyta go, czy nie przybył tu walczyć. Logan uspokaja ją, mówiąc, że chce załatwić wszystko na tyle pokojowo na ile się da. Heather informuje ich, że James razem z Alpha Flight jest przebywa w okolicy Zatoki Hudsona.


Vindicator kończy rekonesans nad kanadyjskimi lasami i ląduje przy samotnym domu, w którym zatrzymał się razem z Shamanem i Snowbird. Pozostali członkowie drużyny wykonują inne zadanie, więc są zdani na siebie. Shaman oznajmia, że jego magia wykrywa w okolicy istotę, której szukają, ale nie potrafi im podać dokładnej lokacji. Penetrują lasy już od tygodnia, ale ciągle nie zbliżyli się do celu. Nagle czar ochronny Michaela wykrywa intruzów. Kanadyjczycy przygotowują się do odparcia ataku. Snowbird zmienia się w białego niedźwiedzia i rusza przeszukać okolice chaty. Stojący z Nightcrawlerem w drugich drzwiach Wolverine mówi im, żeby się nie kłopotali. Hudson podchodzi, gotowy do walki, ale spokojne słowa Kurta rozładowują sytuację i obie strony chowają broń. Logan pyta, co jest celem ich misji. Shaman opowiada mu o rodzinie Parnallów, którzy obozowali w tej okolicy. Pewnej nocy młody Tommy Parnall obudził się, słysząc odgłosy walki i krzyki rodziców. Kiedy wielka łapa rozdarła płótno namiotu chłopiec uciekł przerażony. Gdy strażnik leśny znalazł go dwa dni później, wciąż był w szoku. Penetracja pozostałości obozowiska wykazała, że stary Parnall został rozdarty i zjedzony przez napastnika. Nie znaleziono śladów jego żony i małego dziecka. Jest za to ślad bestii - ogromny odcisk stopy, który nie pasuje do żadnej znanej istoty.

Wolverine rozpoznaje go natychmiast. To legendarny Wendigo - stwór, który powstaje kiedy człowiek zje ludzkie mięso. Walczył z nim podczas swojej pierwszej misji dla rządu Kanady. Ówczesnym Wendigo był myśliwy, który został uwięziony w jaskini i zmuszony żywić się ciałami zmarłych towarzyszy. Podczas, gdy Logan i Hulk toczyli bitwę ze stworem, siostra myśliwego - czarodziejka usiłowała zrzucić klątwę ze swego brata na zielonego kolosa. Niestety, miejsce Hulka zajął przyjaciel myśliwego - Georges Baptiste. Gdy przemienił się w Wendigo, uciekł a pochłonięty walką z Hulkiem Wolverine nie był w stanie go zatrzymać. [wszystko to w Hulku #180-181]. Teraz Logan pragnie rewanżu i proponuje Hudsonowi swoją pomoc. Wysyła Nightcrawlera do samochodu po sprzęt i zdradza reszcie swój plan - Wendigo gustuje w świeżym mięsie, więc porwana kobieta i dziecko prawdopodobnie jeszcze żyją. Dzięki swemu węchowi jest w stanie ich wyśledzić i znaleźć kryjówkę stwora.


Wyjmując z samochodu rozmaite pakunki Nightcrawler zastanawia się nad fenomenem Logana, którego nigdy nie podejrzewał o tak ludzkie uczucia, jakie ostatnio okazuje. Spogląda na zachodzące słońce i przypomina sobie Jean Grey. Wspomnienie jej śmierci powoduje, że Kurt mimowolnie krzyczy z żalu. Fatalny błąd, gdyż z zarośli wypada na niego wściekły i głodny stwór - Wendigo.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #139

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.