Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #193

Uncanny X-Men #193

Uncanny X-Men #193

"Warhunt 2"

Postacie
Streszczenie

Wyspa Muir. Sean Cassidy jak zwykle odbywa swój poranny bieg wokół wyspy, kiedy z ciemności skacze na niego postać, której nie spodziewał się już nigdy ujrzeć. Mimo doświadczenia w walce, ciosy napastnika są tak szybkie i silne, że Banshee pada. Ze zdumieniem patrzy na agresora - Thunderbirda. Mężczyzna ogłusza go ciosem pięści.

 

Profesor X odzyskuje przytomność w tunelach Morlocków. Jest ubrany w skórzany strój a przed nim stoi Callisto. Kobieta wyjaśnia zdezorientowanemu Xavierowi, że jej ludzie uratowali mu życie. Charles bardzo niewiele pamięta z poprzedniej nocy, jego wspomnienia są rozmazane. Callisto wyjaśnia mu, że jeden z Morlocków znalazł go pobitego niemal na śmierć w alejce. Uzdrowiciel zrobił co mógł, a że ostatnio miał dużo pracy, ten wysiłek wyczerpał jego moc na jakiś czas. Ciało profesora wygląda na zdrowe i może tak się czuć, ale kobieta ostrzega go, że musi dać sobie odpocząć od wysiłku, albo obrażenia się odnowią i umrze. Charles dziwi się, że zależy jej na nim. Callisto mówi, że to przez wzgląd na Uzdrowiciela. Kobieta oprowadza go po Alei, co prowokuje Xaviera do pytań o przyszłość Morlocków. Callisto oświadcza, że jej ludziom nigdzie nie będzie lepiej. Ma zamiar odprowadzić profesora do domu, kiedy woła ją Sunder. Razem z drugim Morlockiem olbrzym niesie ciała dzieci Analee - przed chwilą znaleźli je, zastrzelone. Callisto z wściekłością krzyczy, że taki jest właśnie los mutantów. Dała Storm słowo, że pierwsza nie zaatakuje ludzi, ale jeśli wypowiedzą im wojnę, nie zawaha się.


Góry Skaliste, miejsce katastrofy samolotu Hrabiego Nefarii [w Uncanny #95]. James Proudstar w milczeniu ogląda miejsce śmierci swojego brata. Próbował go zastąpić, ale nie udało się. Została zemsta na Banshee'm, który go nie uratował i Xavierze, który zwerbował Johna do X-Men. Jego rozmyślania przerywają Roulette i Empath. Jako towarzysze z Hellions postanowili mu pomóc w walce z X-Men. James oświadcza, że nie chce niczyjej pomocy. Empath mówi do Roulette, że będąc tak zaślepionym potrzebuje jej tym bardziej. Dziewczyna nie ma złudzeń co do jego motywów - chodzi tylko o zabawę kosztem innych. Manuel z uśmiechem oświadcza, że ma jeszcze tajną broń, której użyje by zyskać przewagę. Firestar - mutantka wyraźnie otumaniona psychicznymi mocami Empatha ląduje przy nich i entuzjastycznie obiecuje Manuelowi spełnić każde jego pragnienie.


Na sali ćwiczeń X-Men i Cannonball grają w berka. Sam próbuje złapać Kurta, ale ten znika mu sprzed nosa. Guthrie leci w kierunku Colossusa, który odbija go potężnym ciosem. Mimo pola siłowego Sam przewraca się. Mimo to jest zadowolony - dotykając go, Rasputin przeszedł na jego stronę. Wolverine znienacka macha Peterowi przed oczami pazurami i ten, przestraszony, przewraca się. Logan, Kurt i Kitty przyglądają mu się ze śmiechem, zapominając o Cannonballu. Sam podlatuje z tyłu i tylko Shadowcat fazując unika złapania. W dyżurce ćwiczenia obserwują Cypher, Rachel i Lockheed. Aby utrudnić X-Men zadanie, Doug zmienia nagle otoczenie, wprowadzając hologram bazy Lili Cheney oraz sztucznego Cannonballa i vrakiańskiego wojownika. Robot strzałem niszczy platformę pod Wolverinem i tylko Rogue ratuje go przed upadkiem. Cannonball ponownie zaskakuje ich od tyłu. W tym momencie profesor i Callisto wchodzą na salę i Cypher przerywa ćwiczenie. Xavier wyjaśnia uczniom, że miał ciężką noc co wywołuje serię żartów z jego skórzanego stroju.


Storm stoi na pokładzie statku płynącego do jej rodzinnej Afryki. Nagle dostrzega na morzu złudzenie niezwykłych gór. Za nią pojawia się widmo, w którym rozpoznaje matkę. Po chwili wszystko znika. Ororo zastanawia się, czy nie traci zmysłów. W końcu stwierdza, że te góry muszą być miejscem ważnym dla jej życia. Postanawia je odnaleźć.


Szkoła. Profesor bierze gorącą kąpiel. Próba użycia telepatii wywołała u niego słabość; Callisto miała rację, jego ciało potrzebuje odpoczynku i nie ma innego wyjścia. Ciągle nie pamięta kto go zaatakował. Dzwonek telefonu powoduje u niego niespodziewany ból. Udając, że wszystko w porządku odbiera od Kurta wiadomość o alarmie.


Później, w sali odpraw X-Men oglądają taśmę od Thunderbirda. James oznajmia, że Banshee jest jego więźniem i ukrył go gdzieś w Górze Cheyenne. Mają 24 godziny, potem go zabije. Telefon do Moiry potwierdza zniknięcie Seana. Wolverine stwierdza, że są w kropce. Aby uratować przyjaciela muszą włamać się do świetnie bronionej bazy wojskowej. Jeśli zostaną wykryci, co jest bardzo prawdopodobne, resztki ich nadwątlonej reputacji przepadną. Nie mają jednak wątpliwości. Profesor daje im godzinę na przygotowanie się do odlotu.


Góra Cheyenne, później. Shadowcat przenika do jednego z podziemnych magazynów bazy i łączy się z profesorem. Charles odkrywa, że jest zbyt słaby, by odczytać jej myśli, więc oddaje to zadanie Rachel. Ta przekazuje obraz z oczu Kitty Nightcrawlerowi, dzięki czemu Kurt może bezpiecznie przeteleportować do magazynu cały zespół. Elf wraca do Blackbirda, żeby zamienić ostatnie słowo z profesorem. Wolałby nie zostawiać go samego, ale Charles zapewnia, że z Lockheedem do pomocy nic mu nie grozi. Nightcrawler teleportuje się do bazy, pozwalając Xavierowi odetchnąć. Charles cały czas ukrywa swoją niedyspozycję przed uczniami. Teraz zakłada hełm Cerebro, aby zlokalizować położenie Banshee'go. Tymczasem niewykryta przez nikogo Roulette rzuca w Blackbirda chromowym dyskiem. Dzięki jej mocom zmieniającym szczęście, uderzenie powoduje spięcie i profesor zostaje porażony prądem. Do kokpitu wbiega Empath, częstując Lockheeda takim ładunkiem strachu, że przerażony smok ucieka w panice. Manuel atakuje teraz Xaviera, ale mimo osłabienia profesor jest dla niego zbyt silnym przeciwnikiem. Partnera ratuje Roulette, ogłuszając Charlesa gazem. W magazynie Rachel wyczuwa jego agonię. Kurt chce się teleportować, ale Kitty przypomina mu, że jest zbyt osłabiony po przeniesieniu całego zespołu. Sama fazuje na pokład statku. Znajduje nieprzytomnego Xaviera, zniszczoną aparaturę i ani śladu Lockheeda i napastników.


Magazyn, chwilę później. Nightcrawler wyrzuca sobie, że Cyclops ani Strom nie dopuściliby do takiej sytuacji. Każe Rachel poszukać telepatycznie Banshee'go. Dziewczyna odmawia. Przypomina sobie jak używała mocy tropienia pomagając łowcom mutantów. Wspomnienie jest tak bolesne, że pada na kolana i zaczyna łkać. Wolverine mówi, że wyczuł zapach Seana. Razem z Kitty ruszają przez ściany jego tropem.


Nightcrawler teleportuje Rogue do Blackbirda, aby czuwała nad profesorem. Nie wierzy, że Proudstar działa sam jak zadeklarował. Wraca do magazynu, gdzie Colossus trzyma rozbitą Rachel. Kurt jest wściekły. To początek misji a już zostali osłabieni i rozbici. Obwinia siebie i swoje nieudolne przywództwo. Peter przypomina mu, że Cyclops i Storm też popełniali błędy. Chodzi tylko o to, by dał z siebie wszystko. Kurt nie jest pewny, czy to wystarczy.


Empath, Roulette i Firestar korzystając z mocy Manuela swobodnie przechadzają się po sali kontrolnej bazy. Postanawiają dostarczyć X-Men trochę rozrywki. Dzięki mocy Roulette czujniki bazy wykrywają nagle intruzów, mimo noszonych przez nich urządzeń ochronnych. Empath podsyca emocje dowódcy i ten wydaje strażnikom rozkaz zabicia mutantów. Oddział komandosów w pancerzach bojowych rusza do akcji. Firestar również wymyka się. Chce pokazać Manuelowi swoją wartość działając na własną rękę.


Logan i Kitty odnajdują Banshee'go w strefie pomiędzy bazą a ścianą góry, przykutego do jednego z amortyzatorów. Sean jest nieprzytomny. Wolverine wyczuwa czającego się w mroku Thunderbirda i zadaje mu pierwszy cios. Apacz odpiera atak z furią. Tymczasem Shadowcat uwalnia Seana z więzów. Logan zauważa, że z przewodów wentylacyjnych zaczyna lecieć gaz i każe partnerce zabrać nieprzytomnego Banshee w bezpieczne miejsce. Sam zadaje Proudstarowi kilka celnych ciosów. Kitty odstawia Seana do sali powyżej i wraca do pomieszczenia, licząc że jej forma ochroni ją przed gazem. Myli się. Kiedy wychodzi z sufitu, traci przytomność i spada na ziemię. Upadek odwraca uwagę Logana i Thunderbird trafia go potężnym sierpowym. Choć krzyczy z bólu po trafieniu adamantium, Wolverine zostaje odrzucony na kilka metrów. James ucieka poza zasięg gazu i patrzy, jak Logan resztką sił próbuje odciągnąć stamtąd Kitty zamiast się ratować. Niestety, traci przytomność. Thunderbird stwierdza, że nie cieszy go taka śmierć wrogów. W końcu wbrew sobie odciąga ich poza strefę gazu i podaje tlen ze ściennej apteczki. Sam nie wie czemu to zrobił i w końcu stwierdza, że przez tchórzostwo. Postanawia spełnić swój główny cel i zabić Xaviera.


Do kryjówki Nightcrawlera, Colossusa i Rachel wbiegają Secboty. Kurt błyskawicznie teleportuje z powrotem Rogue i mutanci usiłują odeprzeć atak. Nightcrawler zostaje oplątany siecią i traci przytomność. Widząc to, Rogue rzuca "fastball special" z Colossusem w roli piłki. To zbija z nóg większość przeciwników, ale jeden z nich ucieka ze schwytanym Kurtem. Pamięta, jak X-Men uratowali ich przed Nefarią i dlatego nie zabił więźnia. Tymczasem Peter walczy z przytłaczającymi go przeciwnikami. Rogue próbuje ocucić Rachel, ale bezskutecznie. Nagle do pomieszczenia wlatuje Firestar i bez ostrzeżenia rzuca się na Rasputina. Porywa go w powietrze, przebija ścianę góry i wylatuje na zewnątrz. Na dole strażnicy osaczają Rogue.


Żołnierz przynosi schwytanego Nightcrawlera komendantowi, ale ten, kontrolowany przez Empatha, każe go zabić. Manuel wzbudza w Kurcie szał bojowy i ten uwalnia się z więzów i atakuje pracowników bazy z żądzą mordu.


Firestar leci z Colossusem nad łańcuchem gór. Peter mógłby ją zabić, ale nie chce tego robić. Angelica mówi mu, że atakuje ich bo chcieli skrzywdzić Thunderbirda. Kolos zaprzecza. Dziewczyna nie wierzy, że Empath mógłby ją okłamać. Ma wątpliwości, ale nie zrobi nic wbrew woli Manuela. Koncentruje swoją ogniową moc, chcąc upiec Rasputina. W sukurs przychodzi mu Rogue, która wylatuje z bazy, błyskawicznie dopada Firesar i absorbuje jej moce. Ze zdziwieniem czyta wspomnienia dziewczyny, która nie jest zła tylko omamiona przez Empatha.


Manuel z satysfakcją patrzy na Nightcrawlera walczącego ze strażnikami. Nagle dopada go Thunderbird. Wściekle przypomina, że nie chciał jego pomocy a teraz zabije go za te sadystyczne gierki. Nagle Manuel zapada się pod ziemię, porwany przez Kitty. Na dole Wolverine z uśmiechem każe mu teraz użyć mocy empatii. Wysuwa pazury, pokazując co będzie jeśli mu się nie uda. Przerażony Manuel mdleje.


Na górze Nightcrawler odzyskuje nagle rozsądek. Dostrzega stojącą z boku Roulette, porywa ją i wskakuje do szybu wentylacyjnego. Z boku Thunderbird niedowierzaniem patrzy, do jakiego zamętu doprowadziła pomoc jego "przyjaciół". Nagle Kitty chwyta go za nogi, próbując zabrać do sali poniżej. Dzięki swej zwinności Proudstar wymyka się jej. Shadowcat wraca na dół, gdzie Logan pilnuje Empatha i Banshee'go. Dziewczyna mówi mu o dziwnym zachowaniu Jamesa. Wolverine przypomina sobie jego brata, który był człowiekiem honoru. Nagle do ich kryjówki wkraczają strażnicy.


W magazynie Rachel w końcu wraca do siebie. Witają ją Colossus i Rogue, stojący wśród resztek pancerzy bojowych. Dziewczyna wyczuwa myśli Kitty i Logana, którzy mają kłopoty. Rogue każe jej ich zlokalizować, ale Rachel znowu się wzbrania. Nie chce też by Rogue przejęła jej moc. Nagle przy nich teleportuje się Nightcrawler ze schwytaną Roulette. Rachel przekazuje mu obraz miejsca gdzie są Wolverine i Shadowcat i oboje teleportują się tam. Rogue postanawia wrócić do profesora, Colossus ma czekać na powrót pozostałych.


W samolocie Thunderbird cuci Xaviera, chcąc by był przytomny w momencie swojej śmierci. W ręce trzyma nóż swojego brata. Charles próbuje przemówić mu do rozsądku, ale James nienawidzi go za to, że spowodował śmierć Johna. Xavier mówi, że chętnie oddałby swoje życie za jego. Thunderbird uważa to za kłamstwo, oskarża też Charlesa, że telepatycznie zmusił jego brata do wstąpienia do X-Men. Profesor pyta go, czy naprawdę uważa że taki niezłomny duch jak John dałby się komuś kontrolować? Wstąpienie do zespołu było jego wyborem. James krzyczy "Kłamca!" i unosi nóż. Nie potrafi się jednak zdobyć na uderzenie i w końcu upuszcza go. Pada na kolana, nazywając siebie tchórzem. Do kokpitu wbiega Rogue, ale Charles każe jej odstąpić. Przekonuje Jamesa, że powstrzymanie się od morderstwa z zimną krwią wcale nie jest tchórzostwem.


Kilka dni później w Szkole X-Men wysłuchują komunikatu, że wydano za nimi list gończy. Thunderbird pyta, co zamierzają z nim zrobić. Kurt mówi, że nikt nie będzie ich więził. James oświadcza, że chciałby wrócić do Hellions. Ma tam prawdziwych przyjaciół, nie takich jak Empath i Roulette, a nie chce powtarzać kroków brata. Profesor zaprasza Firestar, by pozostała w Szkole. Angelica mówi, że nie może. Podobnie jak James ma w akademii przyjaciół, których nie chce opuścić. Profesor oświadcza im, że zawsze będą mile widziani w Szkole. Tłumaczy też Thunderbirdowi, że nie wydają ich władzom bo każdy zasługuje na drugą szansę. Każe mu pamiętać o człowieku, jakim był jego brat. Proudstar ściska dłoń Charlesa.


W domu Jaimego Rodrigueza gospodarz dyskutuje z kolegą na temat mutantów. Inaczej niż większość uważa, że należy ich oceniać ze względu na to jacy są, a nie kim są. Dlatego też przyjął pod swój dach Nimroda, który uratował mu życie. Na górze Sentinel dokonuje analizy sytuacji. Przeszedł do tego czasu ścigając Rachel Summers. Jego głównym zadaniem jest chronienie ludzkości. W jego czasie oznaczało to eksterminację mutantów, ale brak danych by stwierdzić, czy tutaj jest podobnie. Z zebranych informacji wynika jednak, że zagrożeniem są przestępcy o nadludzkich mocach - Juggernaut i X-Men. Od ich usunięcia zacznie więc swoje zadanie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #193

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.