Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #317

Uncanny X-Men #317

Uncanny X-Men #317

"Generation NeXt: Enter Freely And Of Your Own Will"

Postacie
Cytat

Jubilee: "Compared to people like Storm and Bishop and Gambit, I am in serious need of training"
Synch: "When put in that context, I'm forced to agree with you. That is a pretty lame power"

Streszczenie

Husk rozgląda się po mrocznym miejscu w którym się znalazła i unosi koc. Odkrywa że jest to skóra chłopca imieniem Angelo Espinoza, a rozglądając się zauważa iż nie jest sama. Oprócz niej w ciemnym pomieszczeniu znajduje się jeszcze trójka innych młodych mutantów, wśród których jest Monet St Croix, Gregor i Clarice Fergusson. Jest ona najbardziej przerażona z nich wszystkich i pewna jest że zginą. Gregor usiłuje ją pocieszyć, zaś Angelo spogląda na życie mocno pesymistycznie. Monet milczy, zaś Clarice drżącym głosem pokazuje Husk iż zaczyna się jej przemiana. Brzuch Paige pokrywa transmodalny wirus, który zaczyna przemieniać ją w Falangę. Podobne eksperymenty technoorganiczna istota przeprowadza na pozostałych. Paige zapewnia iż ma przyjaciół, którymi są X-Men i X-Force a oni zostaną uratowani.


W San Francisco do rezydencji Emmy Frost w strugach padającego deszczu docierają Banshee, White Queen, Synch i Jubilee. Sean i Emma zaczynają kłócić się przed wejściem obarczając się wzajemnie odpowiedzialnością za ostatnie wydarzenia, aż wreszcie poirytowany postawą Emmy Banshee niszczy urządzenia obronne rezydencji. Wewnątrz Emma mówi im aby rozgościli się olbrzymim domu, sama zaś uruchamia komputery chcąc namierzyć Husk i pozostałych.


Jak na razie Paige jest jedyną mutantką której ciało pokrywa transmodalny wirus. Najwyraźniej Falanga zaczyna odkrywać sposób w jaki można asymilować homo superior, a technika zostanie wypróbowana na schwytanych. W ten sposób technoorganizm będzie mógł zasymilować X-Men. Załamaną Husk pociesza Angelo, mówiąc iż powinna wciąż mieć nadzieję. Tę stara się młodym mutantom wybić z głowy Harvester, który się właśnie pojawił. Oznajmia, iż nie spocznie dopóki nie zbierze z planety wszelkiego życia i nie uwolni w ten sposób świata od mutantów. Jest to jego wybór, bowiem asymilacji poddał się dobrowolnie [Uncanny X-Men #308], gdyż był niegdyś kochającym ojcem rodziny. Słysząc jego słowa Clarice rzuca się nań i używa swej mocy zaczynając teleportować jego cząstki, lecz powstrzymuje ją Gregor obawiając się iż Harvester zrobi jej krzywdę. Kokon będący więzieniem zamyka się, zaś Angelo stwierdza iż teraz wiedzą już że Falanga nie jest w stanie zablokować ich mocy, dlatego ich uwięziła. Problemem jest jednak fakt, iż żaden z młodych mutantów nie wie do czego jest zdolny, bowiem dopiero uczy się używać mocy.


Jubilee rozmawia z Everettem, którego fascynuje fakt iż jest ona jedną z X-Men. Jubes wyznaje iż ma już tego serdecznie dość, bowiem od czasu tego co spotkało Logana przestało to już wydawać się jej zabawne. Po za tym ze swymi skromnymi mocami czuje się bezużyteczna. Jej fajerwerki nie są niczym szczególnym. Synch zgadza się z nią, po czym oboje milkną czekając na powrót Seana i Emmy, którzy włamują się właśnie do kalifornijskiej bazy SHIELD. Potrzebny jset im ekwipunek do walki z Falangą i wkradają się do środka, a Emma maskuje telepatycznie ich obecność.


Milcząca dotąd Monet nagle się odzywa wychodząc ze stanu katatonii. Odłamuje kawałek kombinezonu, który miała na sobie oznajmiając iż dzięki temu Falanga monitoruje ich czynności życiowe. Wbija go w ścianę, mówiąc iż dokonała jego rekalibracji i potrzebuje jedynie energii. Ze ściany bucha promień energetyczny, który spopiela Gregora na technoorganiczne strzępy. Pozostali dopiero teraz dostrzegają iż był on Falangą w ukryciu monitorującą ich ruchy.


Emma i Sean dobierają się do komputera SHIELD, który namierza technoorganiczne impulsy. W tej samej chwili agenci wymierzają w nich broń, bowiem Emma maskując ich obecność zapomniała uczynić tego samego z pozostawianymi przez nich śladami. Banshee używa swego głosu aby powalić ludzi, którzy chcą ich aresztować i radzi aby Emma się pośpieszyła nim nadejdą posiłki.


Monet przejmuje dowodzenie i wyjaśnia pozostałym, że zebrała już wystarczająco dużo danych aby mogli wydostać się z technoorganicznej komory. Wybija w ścianie dziurę, mówiąc iż mają chwilę nim wskutek jej działań Harvester zorientuje się że zniknęli. Husk nie jest w stanie uciekać, bowiem łapie ją ból spowodowany transmodacją. Monet wyciąga ją na zewnątrz. Grupa orientuje się, iż znaleźli się na statku płynącym na pełnym morzu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #317

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.