Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #273

Uncanny X-Men #273

Postacie
Cytat

Logan: "Never thought I'd ever wear this monkey suit "

Streszczenie

Dawno opuszczony podziemny kompleks w Salem znowu tętni życiem, bowiem po wydarzeniach w Genoshy przybyły tam wszyskie X-grupy. Świat dowiedział się, że X-Men nie zginęli w Dallas, pytanie brzmi tylko czy są jeszcze jacyś X-Men? W Sali Ćwiczeń zebrali się przywódcy X-grup, aby zastanowić się nad przyszłością. Spoglądają na wyświetloną na mapie świata listę zagrożeń: Fenris, Zaladane, Hand, Reavers, Genosha i Hellfire Club. Dla Cable'a odpowiedź jest prosta, uważa iż powinni zaatakować przeciwników. Przypomina, iż Storm aby umożliwić swej grupie działanie i walkę z przeciwnikami, upozorowała śmierć X-Men i ukryła sie w Australii. Ororo stwierdza jednakże, że był to błąd. Marvel Girl przypomina Dayspringowi, iż w przeciwieństwie do niego nie są żołnierzami i nie po to Charles Xavier założył tę szkołę. Cable przypomina, iż takie myślenie sprawiło, iż cmentarz obok szkoły się powiększa, a ostatnią ofiarą z długiej listy jest Warlock. Rozwściecza to Storm, która zauważa iż Cable nie wie nic o marzeniu które ich połączyło, ani o ich zespołach. Dla Dayspringa sprawa jest jasna. Podzieleni na kilka grup, miotających się po świecie bez ładu i składu, po odejściu Xaviera nie wiedzący jaką misję mają wypełniać mutanci są łatwym celem. To powiedziwszy Dayspring odchodzi, czując że trafił w sedno. Po drodze mija Boom Boom, której Iceman nie chce wpuścić do łazienki i wściekły zmusza Drake'a do wyjścia. Lecz kiedy wpada tam Tabitha, okazuje się że Bobby pokrył wszystko złośliwie lodem.


W sali ćwiczeń trwa dyskusja nad dalszym losem mutantów. Ororo zauważa, iz jeśli udanie się do Australii było błędem, podobnie jest nim ukrywanie się na statku X-Factor, który wpuszcza do wewnątrz tylko mutantów, co godzi w ideę integracji homo sapiens i homo superior. Należy zastanowić się czy Cable nie ma racji, bowiem Ororo popełniła już zbyt wiele błędów. Pomyliła się nawet w stosunku co do Magneto, który według ostatnich doniesień powrócił na dawną drogę. Na razie jednak trzeba podjąć decyzję, bowiem Cable ze swą grupą są trzecią generacją X-Men i może ich metody sa słuszne. Nie da się ukryć, iż marzenie Xaviera leży w ruinie.


W innej części kompleksu Sean nawiązuje holograficzną łączność z Moirą, której ubiór i agresywne zachowanie szokuje zarówno jego jak i Beasta. Zaniepokojony Cassidy przemieszcza się korytarzami głośno krzycząc. Nadal cieszy się z odzyskania swej mocy, dzięki uzdrowicielowi Morloków podczas bitwy o wyspę Muir. Tymczasem Forge i Beast usiłują rozwiązać problem Rahne. Nie wiadomo co uczynił jej genoinżynier, lecz jeśli nie znajdą szybko sposobu aby odwrócić ten proces, na zawsze pozostanie w takim stanie, bowiem zmodyfikowane geny coraz bardziej się wiążą.


W sali ćwiczeń Archangle trenuje z Cannonballem i z łatwością go pokonuje. Ororo udaje się zaś na powierzchnię i patrząc na ruiny szkoły wspomina jej losy, oraz swe początki w X-Men i śmierć Thunderbirda. Podchodzi do niej Gambit, któremu zwierza się ze swych problemów, na co ten ma tylko jedną radę: jeśli czuje się odpowiedzialna za X-Men, powinna zacząć zachowywać się jak przywódca.


Po kompleksie szaleje Iceman i scigająca ją Boom Boom. Kiedy wpadają na Psylocke, Tabitha wrzuca w spodenki Drake'a swą bombkę. Marvel Girl każe wynosić się dowcipnisiom i wchodzi pod prysznic. Betsy zwierza się jej iż woli nie ogłaszac swemu bratu iż zmarchwystała, zwłaszcza iż wygląda zupełnie inaczej. Nie wiadomo co Hand z nią uczynili, bowiem użyli zarówno magii jak i technologii i tylko Logan potwierdza, że wciaż jest sobą. Lecz i jemu nie wszyscy ufają.


W sali ćwiczeń Wolvie sprawdza Gambita, lecz Jubilee obserwując tę walkę dochodzi do wniosku iż duma Logana zostałą urażona, przez to że Ororo opiekował się kto inny i usiłuje sobie coś udowodnić. Lecz to Gambit udowadnia mu, że jest staruszkiem, bowiem kiedy włacza się niespodziewanie symulacja Lady Deathstrike, potajemnie zaprogramowana przez Gambita, Logan rzuca się na nią i przegrywa walkę.


Marvel Girl zaczyna podłączać się do Cerebro, chcąc odnaleźć zaginionych towarzyszy, zastanawiając się przez chwilę czy to jej obowiązek, skoro nie jest już X-manką. Dochodzi jednak do wniosku, że jeśli ktoś ma prawo nosić to miano, to właśnie ona i wchodzi na plan astralny. Opanowuje ją tęsknota za utraconą telepatią, lecz wtedy pojawia się władca tego miejsca, Król Cieni, który pożera coraz większą ilość dusz. Rzuca się na X-Mankę i zaczyna ją opanowywać, gdy pojawia się Psylocke i psychonożem uwalnia Jean z Cerebro. Cios sprawia, iż Marvel Girl zapomina wskutek szoku kim jest potężna istota która opanowała tamto miejsce.


O zachodzie słońca Cyclops i Marvel Girl stojąc w ruinach szkoły zapytują Ororo czy podjęła decyzję. Ta została podjęta za nią, bowiem zbliżają się do niej Forge, Banshee, Wolverine, Psylocke, Jubilee i Gambit w żółto-niebieskich strojach środowiskowych X-Men. Na to wszystko pojawia się Guido Carosella, przywożąc Lilę Cheney, która wykrzykuje iż Charles Xavier ma kłopoty. X-Men zostają przez nią wyteleportowani w nieznane...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #273

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.