Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #311

Uncanny X-Men #311

Uncanny X-Men #311

"Putting The Cat Out"

Postacie
Cytat

Jubilee: "Do it when you come back!"
Iceman: "Some of us have responsibilities!

Streszczenie

Beast zajmuje się naprawą sieci energetycznej rezydencji, poganiany przez Jubilee która ma zamiar obejrzeć w kinie w Salem film. Hank oznajmia, iż naprawa jest ważniejsza. Nieopodal Bobby instaluje system alarmowy w med-labie, który po zamachu na życie Emmy Frost kazał założyć Profesor. Jubilee irytuje się, że obaj zajmują się tym w tej chwili, podczas gdy można to odłożyć na później. Iceman poucza ją jednak, że będąc z X-Men powinna wreszcie zacząć myśleć doroślej.


W padającym przed rezydencją śniegu Bishop wspomina ostatni raz gdy widział taką pogodę. Wraz ze swą siostrą Shard ścigał wówczas Emplate'a wzdłuż wybrzeża Maine. Pojawia się Ororo. Proponuje mu, aby udał się z nią do Nowego Jorku, na spotkanie z Gambitem i dawnym przyjacielem. Storm wzięła sobie do serca radę Cyclopsa, aby przestała żyć przeszłością. Bishop odmawia udania się z nią, woli pozostać w śniegu i medytować. I zrobić coś jeszcze. Odwraca się szybko za odlatującą Storm i rzuca w nią śnieżką, stwierdzając iż bardzo przypomina mu ona jego siostrę Shard. Chwilę później spada nań lawina wywołana przez Ororo.


W rezydencji Creed walczy ze swym zwierzęcym umysłem. Tego dnia jego żądze sa dużo bardziej wyraziste niż zazwyczaj i nie może ich opanować. X-Men mają szczęście, iż znajduje się za kratami.


Bobby w medlabie pochyla się nad Emmą Frost, a Hank pyta go o działanie przekaźników i systemu alarmowego. Wciąż niepokoi się o to jaki wpływ na systemy Shi'ar mógł mieć niedawny impuls Magneto. Wówczas rezydencja pogrąża się w ciemności wskutek wyładowania które przechodzi przez ciało Icemana i White Queen. W ciemności Hank usiłuje ustabilizować sieć energetyczną Shi'ar nim eksploduje ona pozostawiając w miejscu szkoły krater. Bobby nie zgłasza się na wezwania, zaś do budynku wbiega Bishop. Wie, że skoro wszystko przestało działać, Sabretooth jest wolny.


W ciemności Creed chwyta Jubilee i zaczyna się nią bawić niczym kot myszką. Jubilation usiłuje pokazać że się nie boi, lecz Creed zaczyna się oblizywać, bowiem pragnienia biorą w nim górę. Na ratunek azjatce biegnie Bishop absorbując po drodze wszelką dostępną energię. Jubilee rzuca fajerwerkami w twarz Creedowi, który odrzuca ją z wściekłością. Jubilation uderza o ścianę, a Sabretooth znowu jest przy niej oznajmiając iż dziewcyna będzie cierpieć. Wówczas ściana wylatuje w powietrze i przechodzi przez nią płonący energią Bishop, który właśnie poraził Creeda. Ten ucieka. Bish mówi Jubilee iż muszą go powstrzymać, bowiem będzie usiłował ukryć się w tunelach Morloków, co uda mu się nim Beast przywróci zasilanie. Jubilee wpada w histerię, na wieść o tym iż miałaby oddzielić się od Bishopa, a ten zauważa jak wielki wpływ wywarło na nią odejście Logana.


Podczas gdy Beast walczy z zasilaniem Bishop podąża do tuneli, gdzie natychmiast przypomina mu się ostatni przekaz Jean Grey. Zastanawia się, czy to Creed mógł być zdrajcą. Ten czai się już na niego na suficie, i spada z góry na Bisha. Funkcjonariusz XSE gotowy jest jednak na ten nagły atak i Creed natyka się na energię Bishopa, która sprowadza go do parteru. Bishop pochyla się nad nim mówiąc, że gdyby nie fakt iż znajduje się w epoce, która nie uznaje zabijania, już dawno by to uczynił. Sabretooth nie dowierza i wyciągając pazury w stronę Bishopa radzi mu aby to uczynił nim go zabije. Na szczęście Bishopowi nie dane jest dokonać wyboru, bowiem pojawia się Jubilee z paralizatorem, którego używa na Creedzie. Beastowi udaje się przywrócić zasilanie i oddycha z ulgą, nie wiedząc iż przez ciała Icemana i White Queen wciąż przepływa energia elektryczna.


Nowy Jork. Na Storm czeka Yukio, która prosiła ją o spotkanie. Wyznaje, iż ktoś ją ściga... lecz ten ktoś stoi już za kobietami. To trzy istoty połączone w jeden technoorganiczny organizm. Nazywają siebie Falangą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #311

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.