Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #403

Uncanny X-Men #403

Uncanny X-Men #403

"Lurking"

Postacie
Streszczenie

Warren i Stacy wracają z Rzymu, dyskutując o spotkaniu z politykami. Stacy kwestionuje drogę Xaviera; nie wierzy, że ludzie zdołają zrozumieć i przestać nienawidzieć mutantów. Archangel perswaduje jej, że metodą małych kroków mają szansę osiągnąć sukces, ale dziewczyna nadal ma wątpliwości. Rozmowę przerywa Nightcrawler, informując ich o zamieszkach w Zurychu. Na miejscu dwójka X-Men napotyka oddział A.R.M. chcący dokonać samosądu na mutancie, który przypadkowo narobił dużych zniszczeń. Wymianę gróźb przerywa oddział X-Corps, który, mimo protestów Worthingtona, przystępuje do ataku. Wśród 'policjantów' jest Fever Pitch, który rozgania przeciwników podmuchem ognia. Worthington ma pretensje do Madroxa; uważa, że konflikt można było rozstrzygnąć bez użycia przemocy. Jamie twierdzi, że zrobił to, co do niego należało, chroniąc mutanta przed zagrożeniem. Po niezbyt przyjacielskiej rozmowie Multiple Man i jego ludzie odlatują do Paryża.

 

W kwaterze X-Corps Banshee wykłada swemu byłemu uczniowi, Chamberowi [panowie znają się jeszcze z czasów "Generation X" - dop. viqa] swoją wizję. Według niego największym zagrożeniem dla mutantów są oni sami, wyniszczający się wewnętrznymi walkami. Aby mieć nadzieję na lepsze jutro, trzeba zaprowadzić jedność, położyć kres sporom i Sean jest gotów użyć siły aby to osiągnąć. Starsmore jest zdziwiony determinacją swojego byłego zwierzchnika, ten jednak zapewnia go, że wszsystko jest w porządku. Ma też dla Jona niespodziankę - w jednym z pokojów czekają na niego Jubilee, M i Husk, stare przyjaciółki z Generacji X, teraz w X-Corps. Po serdecznym powitaniu dziewczyny dzielą się z Chamberem swoimi obawami dotyczącymi Banshee'go. Podobnie jak X-Men, nie są pewne jego motywów. Poza tym w podziemiach kompleksu podobno przetrzymywana jest dziwna istota, wywołująca u wszystkich podświadomy niepokój.


Iceman wchodzi do lokalnego baru i spotyka siedzących przy piwie Avalanche'a, Bloba i Surge'a. Dochodzi do sprzeczki i grubas już ma się rzucić na Drake'a, gdy powstrzymuje go coś, co Bobby bierze za zamroczenie alkoholowe. Avalanche wyjaśnia, że pracują dla Cassidiego, bo płaci najlepiej i zapewnia im immunitet, tymczasem Surge, wyglądający na zupełnie trzeźwego, wychodzi w nieznanym kierunku.


W telewizji Jacob Eisen, szef podziemnego ugrupowania A.R.M., zapowiada początek bezlitosnej wojny przeciwko mutantom. Banshee ma ochotę podjąć rękawicę, jednak Nightcrawler odradza mu to. Kurt otwarcie mówi, że jest zdziwiony formą jego organizacji. Obawia się, że może się ona przekształcić w regularną armię, niepokoi go też obecność Bloba i Avalanche'a. Dyskusja utyka w martwym punkcie, gdyż Sean musi przygotować plan kolejnej policyjnej akcji przeciwko A.R.M. Nightcrawler teleportuje się do X-Winga, gdzie Chamber dzieli się z nim podejrzeniami o złowieszczej istocie, przebywającej jakoby w podziemiach bazy. Kurt daje Jonothonowi wolną rękę w poszukiwaniach, radzi mu jednak, aby pozostał niezauważonym.


W Zurychu Jacob Eisen przemawia do swoich ludzi, dowodząc, że jego organizacja jest odpowiedzią na policyjne X-Corps i wkrótce stanie się opoką ludzkości w wojnie z mutantami. Jego mowę przerywa Surge, który znienacka poraża prądem wszystkich terrorystów.


Tymczasem Jon Starsmore włamuje się do piwnicy kompleksu i staje przed zbiornikiem, w którym więziona jest Mastermind. Zanim jest w stanie cokolwiek zrobić, dopada go wstrząs psychiczny. Gdy się podnosi, dostrzega przed sobą... Magneto i jego Bractwo Złych Mutantów.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #403

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.