Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #194

Uncanny X-Men #194

Uncanny X-Men #194

"Juggernaut's Back In Town"

Postacie
Streszczenie

Na ulicach Nowego Jorku panuje poruszenie. Jeżdżą wojskowe ciężarówki i radiowozy na sygnale. Przechadzający się w cywilnym ubraniu Cain Marko pyta oficera, co się dzieje. Ku jego rozbawieniu gliniarz oznajmia, że to Juggernaut wrócił do miasta. Na schodach departamentu policji odbywa się konferencja prasowa. Dziennikarze przypominają poprzednie starcia tego niezidentyfikowanego kryminalisty z rozmaitymi superbohaterami. Wyrażają nadzieję, że i tym razem X-Men lub Spider-Man pomogą miastu w walce ze złoczyńcą.

 

Szkoła Dla Młodych Talentów. Nightcrawlera wyrywa ze snu wiadomość o powrocie Juggernauta. Zaspany Kurt naciąga kołdrę na uszy. Również Shadowcat woli spać niż słuchać radia. Colossus wstaje czując ból w kościach po ostatniej walce z Hellions. Jednak na dźwięk imienia Juggernaut natychmiast przybiera metalową formę. Jest spragniony rewanżu. Rachel i Rogue są tak zaabsorbowane swoimi sprawami, że nawet nie zwracają uwagi na sensacyjną wiadomość. Na dworze Wolverine kończy swój poranny bieg. Mimo śniegu biega boso. Jego myśli pochłania troska o Kurta, który ciężko znosi nową funkcję lidera. Mimo wszystko nie idzie mu źle a z obecnych X-Men nadaje się do tego najlepiej. Logan wchodzi do budynku i puka do pokoju Nightcrawlera. Słyszał wiadomości i uważa, że powinni coś zrobić. Kurt niechętnie się z nim zgadza.


Kenia, okolice Kilimandżaro. W małej placówce handlowej grupa myśliwych popija piwo. Jeden z nich, o imieniu Andreas, przystawia się brutalnie do czarnoskórej kelnerki. Jego zaloty przerywa ostry głos Storm, która właśnie przybyła. Koledzy Andreasa radzą jej pilnować własnych spraw, na co rozzłoszczona Ororo powala ich obu jednym uderzeniem kija. Andreas rzuca się na nią, ale Storm łatwo powala i jego. Siedząca przy stoliku siostra myśliwego wyciąga pistolet, jednak Ororo wytrąca go celnym rzutem noża. Podnosi z ziemi strzelbę i radzi myśliwym jak najszybciej opuścić to miejsce. Kelnerka wychodzi z chaty by jej podziękować i rozpoznaje boginię sprzed lat - Ororo. Storm stwierdza w myślach, że już dawno przestała być boginią. Właśnie po to tu przybyła, żeby na nowo odkryć kim jest.


W jednym z nowojorskich banków Rachel i Kitty ze zdumieniem obserwują jak Juggernaut w cywilu spokojnie oczekuje na wypłatę pieniędzy. Nightcrawler odbiera ich meldunek i każe zostawić Caina w spokoju dopóki nie będzie się wychylał. Przeszukujący alejki Wolverine i Colossus nie widzą nigdzie śladu partnera Marko - Black Toma. Peter mówi przyjacielowi, że pała żądzą rewanżu [za baty jakie dostał w odcinku #183]. Logan wolałby żeby ten dzień skończył się tak spokojnie, jak się rozpoczął.


Patrolujący miasto z góry Nimrod wykrywa cel poszukiwań. Dach banku zostaje zniszczony i Sentinel ląduje, ogłaszając że zamierza wykonać swój obowiązek zniszczenia kryminalistów. Jego skanery ustalają cele - Juggernauta, Shadowcat i Rachel Summers. Pierwszy strzał spopiela ubranie Caina, co wystarcza by go rozzłościć. Tymczasem Rachel osłania TK-tarczą Kitty i siebie na tyle długo, że zdążają uciec przez podłogę, prosto do skarbca. Tutaj Rachel dostaje mdłości z powodu fali paniki klientów banku, którą czuje. Shadowcat wraca na górę i pomaga ludziom ewakuować się z budynku.


Nimrod bez skutku strzela do Juggernauta. Ten zakłada swój hełm i zamierza ruszyć do natarcia, jednak Sentinel zmienia taktykę. Za pomocą swoich promieni wyrzuca go przez ścianę. Cain spada na teren pobliskiej budowy. Tu będzie mógł go zlikwidować nie narażając niewinnych. Juggernaut ze złością krzyczy, że nie byli zagrożeni dopóki go nie zaatakował. Podnosi stalową belkę, ale Nimrod dezintegruje ją. Kolejnym strzałem zwala na Juggernauta kilka ton stalowej konstrukcji. To zatrzymuje Caina tylko na chwilę.


X-Men wpadają na pole bitwy. Nie bardzo wiedzą, po czyjej stronie stanąć. Nimrod wykrywa ich obecność. Kurt i Peter teleportują się, ale robot przewiduje gdzie się pojawią i częstuje ich wiązką promieni. Wolverine woła, że już wiedzą kogo atakować. Rogue rzuca go w kierunku robota, ale pole siłowe odbija ten atak. Nimrod uderza Juggernauta w głowę, strącając jego hełm. Zaczyna bombardować jego głowę ultradźwiękami, co pozbawia go przytomności. Jednocześnie strzela wiązką plazmy do skradającej się z tyłu Kitty. Tylko jej moc ratuje Shadowcat przed spopieleniem. Dziewczyna podlatuje do Nimroda i przenika przez jego ciało. Pole siłowe odrzuca ją do tyłu, ale ten atak narusza systemy robota. Ogłuszoną Kitty łapie w powietrzu Rogue. Tymczasem Rachel wytwarza pole chroniące ogłuszonych towarzyszy i zwala na Nimroda całą konstrukcję budynku. W powietrzu Shadowcat dotyka skóry Rogue, przekazując jej swą moc. Dzięki temu obie wlatują pod gruzy, do miejsca gdzie leżą nieprzytomni Colossus, Nightcrawler i Wolverine. Rogue wie, że nie ma wyboru, przejmuje więc moce Kurta i Petera, zmieniając się w ich groteskową hybrydę.


Z drugiej strony nienaruszony Nimrod wydostaje się spod ruin, ciągnąc nieprzytomnego Juggernauta. Rogue pojawia się za jego plecami i uderza go stalową belką. Robot jest zaskoczony jej nienaturalnym wzorem mutacji i przez chwilę nie reaguje. Rogue wykorzystuje szansę i teleportuje się, zabierając ze sobą jego rękę. Choć tylko pancerz Colossusa ratuje ją od śmierci z wysiłku, Nimrod wygląda na poważnie rannego. Rogue uderza go z całej siły i ciało robota niemal rozpada się na kawałki. Widząc, że jest w opałach, Sentinel włącza swój czynnik regeneracyjny i teleportuje się, uciekając z pola bitwy. Juggernaut z wolna wraca do przytomności. Rogue nie zatrzymuje go. Dopiero teraz zauważa, że całą walkę obserwowali dziennikarze i wygląda na to, że relacje nie będą dla nich zbyt przychylne. Dziewczyna pomaga Rachel zebrać nieprzytomnych towarzyszy i obie wycofują się z pola bitwy do tuneli Morlocków.


Moskwa, kwatera KGB. Pułkownik Waszkin wysłuchuje raportu o bitwie. Nimrod został przedstawiony jako bohater a X-Men i Juggernaut jako złoczyńcy. Pułkownik żąda wszystkich danych o tym nowym obrońcy uciśnionych. Jest zdziwiony, że Ameryka odwraca się od X-Men, którzy pomagali krajowi już wiele razy. Przypomina o poglądach Magneto, który głosił, że mutanci nie mogą ufać żadnemu ludzkiemu rządowi. Ostatnie wydarzenia przyznają mu rację. Adiutant zauważa, że tym samym Amerykanie pozbawiają się poważnej przewagi strategicznej. Waszkin stwierdza, że wolałby zachowanie statusu quo. Obecna droga może ich łatwo doprowadzić do katastrofy.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #194

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.