Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #158

Uncanny X-Men #158

Uncanny X-Men #158

"The Life That Late I Led..."

Postacie
Cytat

Carol Danvers: "Today, I finally laid my ghost to rest. I'm free to begin my life anew."

Streszczenie

Karaibska baza X-Men. Carol Danvers toczy ćwiczebną walkę z trójką Starjammerów. Cho'd, Raza i Hepzibah ze zdziwieniem odkrywają, że ich nowa znajoma nie jest łatwym przeciwnikiem. Odczyty obserwującego walkę Petera Corbeau wskazują, że Carol jest u szczytu formy i rzeczywiście, kobieta z niezwykłą zręcznością unika ciosów piratów, rewanżując się im celnymi uderzeniami. W końcu jednak ich przewaga liczebna daje o sobie znać i Danvers pada, przygnieciona do ziemi przez Razę.


W innej części bazy Peter Rasputin dochodzi do zdrowia po ostatniej kontuzji pod czujnym okiem Sprite i swojej siostry Iliany. Kitty przygląda się Piotrowi i przypomina sobie moment, kiedy przekonana o jego śmierci z rąk Deathbird zobaczyła go żywego. Uświadomiła sobie wtedy, że go kocha. Teraz zastanawia się, co zrobić z tym skrywanym uczuciem.


Peter Corbeau zdaje Carol relację ze swych badań. Kiedy dawno temu przejęła geny Kree, zmieniające ją w Ms Marvel, oprócz mocy otrzymała cechy perfekcyjnego człowieka. Choć moce zniknęły, ta modyfikacja pozostała. Carol oznajmia przyjaciołom, że wcale nie czuje się doskonała po tym, jak Rogue obrabowała ją ze wspomnień. Pyta Moirę jaki jest stan Xaviera. Ta oznajmia, że nic się nie zmieniło. Pojawia się Nightcrawler i wzywa Mc Taggert do sali, gdzie leży pogrążony w śpiączce profesor.


Lilandra, Storm, Wolverine, Nightcrawler i Moira przyglądają się Oracle, która swoimi telepatycznymi mocami próbuje obudzić Charlesa. Telepatka ostrożnie sięga do jego umysłu, poszukując tego, co wpędziło Xaviera w obecny stan. I nagle dosięga ją psychiczny wir. Echo konfliktu toczącego się w głowie profesora uderza ją z ogromną siłą, napawając wrażeniem śmierci. Wyczuwa podwójną świadomość - obok ludzkiej także obcą, głodną i złą. I, nie potrafiąc zaakceptować czegoś tak potwornego, zapomina o niej. Zgnębiona świadomość Charlesa wyczuwa to i profesor rozpaczliwie sięga do umysłu Oracle, przejmując nad nią kontrolę. Moira z przerażeniem stwierdza, że Charles chce popełnić samobójstwo, zmuszając kobietę do zbombardowania go psychopociskami. Na jej rozkaz Storm wytwarza podmuch wiatru, rzucający Logana w kierunku Oracle. Jego pazury zakłócają delikatną strukturę psycho-pola i kontakt między dwójką telepatów zostaje przerwany. Ubocznym rezultatem jest eksplozja, która uszkadza komputery. Stan Xaviera nie zmienia się. Ogłuszona Oracle oznajmia, że w jego umyśle toczy się wojna, której wynik jest w stanie rozstrzygnąć tylko on sam. Do sali wchodzi Kitty, oznajmiając, że w telewizji właśnie mówią o X-Men.


Brytyjska "Panorama" pokazuje sceny z ostatniej walki X-Men z Bractwem Złych Mutantów [Uncanny #142]. W studiu gościem jest Robert Kelly, przewodniczący komisji do spraw mutantów. Senator jak zwykle określa X-Men jako kryminalistów. Kiedy dziennikarz przypomina mu, że ocalili go przed zamachem, stwierdza, że chodzi o coś innego. Nie mogą istnieć działające poza prawem grupy samozwańczych bohaterów. A tym bardziej niekontrolowane istoty obdarzone nadnaturalnymi zdolnościami. Mimo, iż narusza to zasadę demokracji, mutanci są zbyt niebezpieczni by działać poza kontrolą, należy więc wdrożyć ścisły program ich obserwacji i inwigilacji. X-Men ze złością wysłuchują tego oświadczenia. Moira przypomina, że kiedy Xavier zakładał zespół, współpracował z rządem, więc istnieje obszerna kartoteka na temat członków pierwszej drużyny i zapewne również pozostałych. Te dane należy zniszczyć przed wprowadzeniem programu Kelly'ego. Kitty proponuje wprowadzić wirusa do federalnej sieci komputerowej. Przy pomocy Starjammers nie powinno to być problemem.


Położony wśród pustyni dom Alexa Summersa i Lorny Dane. Kochankowie przygotowują wspólnie posiłek, nie wiedząc, że wkrótce będą mieli niezapowiedzianych gości. Na odgłos pukania Havok otwiera drzwi. Za nimi zastaje swego brata, który przedstawia mu Corsaira - ich ojca.


Pentagon. Ubrani w mundury wojskowych Wolverine, Carol i Storm pozostawiają Nightcrawlera w samochodzie i pewnym krokiem zmierzają do wejścia. Strażnicy przy wykrywaczu metali mają wątpliwości co do Logana, ale "kapitan" pokazuje im swoją kartę medyczną, zawierającą informacje o metalowych protezach kości. Sami zdziwieni, że tak dobrze im idzie, X-Men wchodzą do budynku i kierują się w stronę działu operacji wywiadowczych. Kieruje nimi Carol, która zachowała szczątki wspomnień z okresu pracy tutaj. Na jednym z zakrętów Danvers wpada przypadkiem na ubraną na zielono dziewczynę. Ze zdumieniem rozpoznaje Rogue. Obie kobiety są zszokowane swoim widokiem, w końcu jeszcze niedawno walczyły na śmierć i życie i podopieczna Mystique obrabowała Carol z mocy i wspomnień [Avengers Annual #10]. Teraz dziewczyna wymierza Danvers potężny cios i próbuje uciec. Wolverine rzuca się na nią i odkrywa, że trafił na silnego przeciwnika. Rogue ciska nim o sufit. Logan atakuje ponownie, ale przeciwniczka chwyta go i całuje, przejmując jego moc i pozbawiając przytomności. Piorun Storm odrzuca ją na bok. Carol wyrywa jednemu z zaalarmowanych strażników pistolet i strzela do Rogue, ale pociski nie czynią jej krzywdy. Nie chcąc przedłużać walki w tym miejscu, Storm wywiewa dziewczynę i podąża za nią, dając Carol czas na wmieszanie się w tłum. Podczas gdy większość personelu udaje się w pościg, Danvers idzie w kierunku działu wywiadu. Nie wie, że zauważyła ją inna osoba udająca pracownika Pentagonu - Raven Darkholme.


Niosąca nieprzytomnego Logana Storm przekrada się korytarzami. Nagle wyskakuje na nią Rogue, rozbijając jedną ze ścian. Dzięki przejętemu od Rosomaka węchowi wyśledziła ich z łatwością. Ororo wzywa przez interkom Nightcrawlera. Kurt pojawia się natychmiast i z niezwykłą zręcznością przerzuca zaskoczoną Rogue. Próbując go dopaść, dziewczyna nie zauważa Wolverine'a, który doszedł już do siebie. Uderzona przez niego, przebija kolejną ścianę.


Wykorzystując swoje stare sfałszowane karty identyfikacyjne Carol wchodzi do sali głównego komputera. Mystique podąża za nią. Przybiera postać Nicka Fury, dawnego przyjaciela Danvers. Chce uderzyć z zaskoczenia.


Rogue ignoruje pioruny Storm i podchodzi do niej. Jej dotyk ogłusza Ororo, jednak dziewczyna nie jest w stanie zapanować nad czymś tak złożonym jak kontrola pogody. Potężna nawałnica wywiewa mutantów z dala od niej, jednak gwałtowność zużywania mocy powoduje, że Rogue szybko się wypala i Storm powraca do przytomności.


Znajomy głos zaskakuje manipulującą przy komputerze Carol. Odwraca się, rozpoznając Fury'ego. Strzał w głowę i upadek są równoczesne. Mystique stwierdza, że spodziewała się po niej czegoś więcej.


Żądna mordu Rogue leci w kierunku X-Men. Storm zręcznie zarzuca na nią swą pelerynę. Logan zdąża ją uderzyć raz, po czym dziewczyna rozrywa materiał i odrzuca przeciwników.


Mystique podchodzi do leżącej Carol, chcąc sprawdzić co miała przy sobie. Nagle kobieta podrywa się i atakuje całkowicie zaskoczoną Darkholme. Dzięki swemu niezwykłemu refleksowi padła gdy tylko zobaczyła pistolet i pocisk zaledwie drasnął ją w czoło. Chcąc ją zmylić, Mystique przybiera postać Storm, ale nic jej to nie daje. Carol pozbawia ją oddechu. Tracąc przytomność, Raven powraca do swej prawdziwej formy. Danvers rozpoznaje Mystique i zastanawia się, czy powinna ją zabić.


Rogue pyta mutantów, jak zamierzają ją powstrzymać. W odpowiedzi Storm tworzy tornado, które wywiewa dziewczynę przez dziurę w dachu i niesie w dal. Ororo wydaje przyjaciołom rozkaz ucieczki.


Carol oddaje Mystique w ręce żołnierzy i pozostaje sama w centrum komputerowym. Wprowadza do sieci wcześniej przygotowanego wirusa, po czym przypadkiem używa swego starego kodu dostępu. Przed nią pojawia się jej kartoteka jako "Ace" i Ms Marvel. Kobieta bez wahania kasuje dane, mówiące o życiu którego już nie pamięta. Kiedy wychodzi z budynku, do wkroczenia do środka przygotowuje się właśnie wojsko. Nie zatrzymywana przez nikogo przekrada się do limuzyny, gdzie czeka na nią trójka X-Men. Oznajmia im, że wykonała zadanie - zespół przestał oficjalnie istnieć. W myślach żegna się również ze swoją starą tożsamością. Czas zacząć nowe życie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #158

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.