Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #372

Uncanny X-Men #372

Uncanny X-Men #372

"Dream's End" - part 1: "Rude Awakenings"

Postacie
Cytat

Xavier do X-Men: "You're dismissed"

Streszczenie

Gdzieś w Północnej Kaliforni Nina i Renee Majcomb kontynuują swą ucieczkę. Nina z przerażeniem powtarza, iż oni już po nie idą.


W rezydencji rozlega się kolejny nocny alarm. Mutanci wybiegają zmęczeni ostatnimi ciągłymi ćwiczeniami, podążając wgłąłb rezydencji gdzie rozlega się hałas tak głośny, iż zatyka im uszy. Storm ostatkiem sił niszczy głośnik piorunem. Pojawia się Xavier, oznajmiając iż mutanci nie zdali kolejnego ćwiczenia, a czas ich reakcji był niezadowalający. Gambit zaczyna mieć dość tego co się dzieje, mówiąc iż od kiedy powrócili zkosmosu cały czas ćwiczą i należy im się trochę odpoczynku. Xavier oznajmia, iż założył Szkołę, aby uczyć mutantów jak najlepszego panowania nad swymi zdolnościami. Jeśli komuś nie podobają się zasady i dsycyplina, zawsze może odejść. Logan zastanawia się, co sprawiło iż Xavier zmienił się i zadręcza ich ciągłym treningiem.


Niezmierzony kosmos. W stronę Ziemi podąża statek kosmiczny, na pokładzie którego znajdują się Deathbird i Bishop. Skanery wykrywają w przestrzeni obecność DNA pochodzącego z Ziemi homo superior. Zaintrygowani kierują swój pojazd w tamtą stronę, dostrzegając iż w przestrzeni unosi się ziemski mutant.


W rezydencji trwa zaciekły trening, a X-Men mają już go dość. Sala Ćwiczeń zmusza ich poziomu gotowości, jakiego nie musieli mieć nigdy wcześniej. Shadowcat mówi Loganowi, iż Xavier zachowuje się tak, jak gdyby chciał ich złamać. Storm usiłuje porozmawiać z Xavierem, mówiąc mu iż X-Men są zmęczeni. Ten oznajmia, że grupie po prostu brak treningu. Pyta czy Storm zauważyła coś dziwnego w zachowaniu X-Men, po czym oznajmia iż musi przeprowadzić dalsze testy i odsyła ją do sali ćwiczeń.


W Kalifornii Nina jest przerażona. Powtarzając, iż oni nadchodzą używając swych mocy przemienia pokój. Renee nie pojmuje co się dzieje, wiedząc iż zagrożenie związane z Cerebro zostało zażegnane.


W sali ćwiczeń Xavier zmusza Marrow, aby rozwinęła swe umiejętności. Gdy ta pomimo wysiłku nie jest w stanie tego uczynić, oznajmia iż jest bezużyteczna dla zespołu. Nie wytrzymuje tego Gambit, oznajmiając iż Sarah ma dość, podobnie jak pozostali. Przypomina, iż są dorosłymi ludźmi, na co Xavier przynaje mu rację. Oznajmia, iż jeśli ktoś nie che dostosować się do zasad może w każdej chwili odejść. Ucina obiekcje pozostałych, a próbującemu dyskutować Kurtowi wytyka iż nie nlezy już do nieudanego eksperymentu, jakim było Excalibur. Kitty i Piotr oburzają się, a Xavier poleca przygotować się do kolejnego ćwiczenia. Shadowcat ma zaprogramować wnętrze statku Skrulli. Kitty zaczyna to robić, lecz Profeosr orientuje się iż robi to w języku Skrulli. Ta kładzie to na karb zmęczenia i faktu, iż język ten przekazał jej umierający Skrull-Warlock gdy opuszczali ginący świat [dwa numery wcześniej]. Xavier nazywa to głupim błędem, który mógł doprowadzić do ich śmierci. Teraz protestuje nawet Ororo, a Xavier widząc opór całej drużyny oznajmia iż są wolni. X-Men zastanawia się co go ugryzło, a Ororo sądzi iż ziął na swe barki zbyt wiele. Wydarzenia związane z Bastionem, Cerebro i sytuacja w Genoshy sprawiły iż Xavier jest na granicy wyczerpania nerwowego. X-Men usiłują porozmawiać z nim, gdy zamknął się w swym gabinecie, ten oznajmia iż rozmawiał będzie jedynie z Ororo. Mijają godziny, a pod drzwiami czeka jedynie Kurt. Gdy Ororo wychodzi, oznajmia iż dzieje isę coś bardzo niedobrego. Nawet ona nie ma już wpływu na Xaviera. Muszą poprosić o pomoc Jean Grey.


Do Niny dołączają inni Mannici, mówiąc iż teraz zostali już tylko oni, przeciwko reszcie świata.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #372

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.