Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #446

Uncanny X-Men #446

Uncanny X-Men #446

"The End of History" - part 3: "Burning Sage"

Postacie
Cytat

Storm: "Something happened to Sage!"
White Queen: "How utterly tiresome. Storm's a big girl Scott. Her precious X.S.E. is oficially sanctioned and everything. Why, she even has a badge. Surely she can save the world all by herself?"

Streszczenie

Sage usiłuje wznowić utracony kontakt z Cannonballem, Bishopem i Marvel Girl nie wiedząc, iż z rezydencji Braddocków istota nazywająca siebie Furią podąża przy pomocy okularów XSE siecią do jej źródła. W chwili gdy Sage orientuje się, iż coś jest nie tak jest już za późno. Zasymilowane przez Furię jej własne okulary przejmują nad nią kontrolę.


Kurt i Ororo kontynuują swój podniebny taniec. Rozlega się wezwanie od Sage, a gdy Storm usiłuje odebrać okulary zaczynają się zmieniać. W ostatniej chwili krzyczy do Kurta aby ich teleportował. Gdy znikają następuje eksplozja. Storm i Nightcrawler pojawiają się na pomoście poniżej, a Ororo odpycha Kurta emanując swą mocą. Uderza potężny piorun, a Storm oddycha ciężko. Pojawia się Logan, rzucając zniszczoną parę swoich okularów. Stwierdza iż mają problem.


Kurt teleportuje się do pomieszczenia Sage. Tam zostaje przez nią zaatakowany, a gdy przez świetlik wpada Logan otrzymuje cios kijem. Storm widząc twarz Sage częściowo zasymilowaną wraz z okularami przez Furię za pomocą komputera szkoły ogłasza alarm. Cyclops zrywa się od kolacji przy świecach, choć Emma z przekąsem stwierdza iż Storm na pewno sobie poradzi. Sage jest jednak o krok przed X-Men i uruchamia systemy obronne rezydencji usypiając wszystkich obecnych za pomocą gazu. Logan w ostatniej chwili przewraca Storm zasłaniając ją przed atakiem laserów. Kurt teleportuje całą trójkę na zewnątrz. Furia zamierza ich odnaleźć, bowiem są dlań zagrożeniem.


W Anglii Sam odzyskuje przytomność, czując iż pomimo jego pola przeciwnik zdołał złamać mu nogę. Pomimo bólu atakuje istotę, która zamierza zasymilować Bishopa i w odrzucie unosi Furię do góry. Spada wraz z istotą na zbiorniki z gazem znajdujące się przed rezydencją. Nastepuje eksplozja. Sam z przerazeniem patrzy jak ich przeciwnik najwyraźniej nietknięty wychodzi cało z płomieni. Tymczasem z nieba spada Marvel Girl, wyrzucona w powietrze po ciosie Furii. Uderza w wodę.


Podczas gdy Logan się regeneruje, Storm stwierdza iż kluczem do zwycięstwa są okulary. Coś próbowało za ich pomocą przejąć nad nią kontrolę, co najwyraźniej udało się z Sage. Storm wiatrem usunęła gaz z Instytutu, lecz wie iż nie mogą porzucić pozostałych. Kurt zauważa, iż Sage zna ich metody działania, lecz Storm stwierdza iż na to właśnie liczy. Logan na dobry początek odcina dół jej sukni pazurami, aby mogła bez skrępowania się poruszać, tak jak niegdyś uczynił to z Jean [pamiętacie jeszcze Uncanny X-Men #98?]. Storm z westchnieniem mówi mu, iż to jedynie induktor obrazu. Logan poważnieje, bowiem wyczuł właśnie zapach nadciągającej Sage.


Furia ma problemy z przejęciem pełnej kontroli nad Sage, która stawia opór. Upuszcza trzymany karabin, lecz Furii udaje się zmusić ją do jego podniesienia. Z ciemności uderza piorun, a otoczona wyładowaniami Sage wyciąga swe strząłki celując na oślep. Rozlega się krzyk i zapada ciemność. Z sufitu zeskakuje Kurt, wykrzykując iż Sage zabiłą właśnie Storm. Ta zaczyna do niego strzelać, zaś Nightcrawler unikając strzałów podcina ją, stwierdzając iż najwyraźniej na powrót staje się ona Tessą którą znał. Udaje mu się ją rozbroić i zaczynają walczyć wręcz. Storm obserwuje ich z kanału wentylacyjnego, wiedząc iż to co robią jest ryzykowne. Jedynym sposobem pokonania Sage, jest odejście od starej taktyki, dlatego Kurt walczy bez teleportowania się, a Storm ukrywa w kanale walcząc z klaustrofobią. Logan pojawia się znienacka chwytając szyję Sage pazurami, co daje czas Storm uderzenia w nią elektromagnetyczną błyskawicą. Furia uwalnia się i powala Storm, lecz gdy Sage trzyma ją w błyskach impulsu elektromagnetycznego zaczyna odzyskiwać kontrolę nad sobą. Dzięki zakłóceniom elektromagnetycznym udaje się jej zerwać okulary i odrzucić je z fala od siebie. Wyjaśnia iż usunęła cybernetyczne elementy ze swego organizmu jak wirusa. Stwór z którym walczą to czysta Furia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #446

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.