Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #270

Uncanny X-Men #270

Uncanny X-Men #270

"X-Tinction Agenda" - part 1: "First Strike"

Postacie
Cytat

Storm: "... none of us die forever"
Egzekutorka: "Give us half a chance, kiddo. Maybe we'll change that"

Streszczenie

W wiadomościach Trish Tilby informuje o coraz bardziej napiętej sytuacji pomiędzy rządem USA a Genoshy. Kryzys narasta na tle stosunku obu państw do grupy mutantów znanych jako X-Men, których Genosha uznała za terrorystów. Władze afrykańskiego państwa uprzedzają, iż podejmą się aktywnej obrony swego państwa; aczkolwiek nie wiadomo co kryje się pod takim sformułowaniem.


W podziemnym kompleksie pod ruinami Instytutu Xaviera Marvel Girl ćwiczy ze Storm w sali trenigowej. Walka ma na celu sprawdzenie umiejętności cofniętej teraz przez Nanny do dziecięcego wieku Ororo. Nadzorujący walkę Forge, Banshee i Stevie Hunter dostrzegają, iż Storm stała się teraz dużo bardziej sprytna, co może być wpływem tajemniczego Gambita. Niestety, tak jak przewiduje Stevie, Storm zbyt prędko wyczerpuje swe młodzieńcze siły, na szczęście Jean łapie ją dzięki swej telekinezie. Chwilę później usiłujący dostać się od dłuższego czasu do sali ćwiczeń Rictor sprowadza na pomoc swojego lidera, a Cable toruje drogę New Mutants do sali treningowej. Nowy dowódca grupy oskarża Storm o zajmowanie sali, ta jednak przypomina mu, że jest to również dom X-Men, którzy wreszcie wrócili i nie zamierzają go opuszczać. Pomiędzy X-Men a New Mutants wywiązuje się kłótnia. Młodzi mutanci radzą swoim kolegom przenieść się na statek X-Factor, gdzie będą mogli mieszkać po tym jak wrócili z martwych. Banshee usiłuje odkryć intencje Cable'a, ten jednak oznajmia iż ktoś musiał zająć się opuszczonymi przez wszystkich dzieciakami, skoro X-Men nie byli na tyle odpowiedzialni. Storm uspokaja sytuację, przypominając iż obie grupy powinny zaakceptować swą obecność, oraz fakt że ich liderami są Storm i Cable.


W Malibu w Kalifornii Guido Carosella wyrzuca z rezydencji Lily Cheney fana usiłującego dostać się do środka na spotkanie z Alison Blaire. Niespodziewanie w błysku światła do ogrodu teleportuje się Lila. Mocno zmęczona powtarza, iż musi jak najprędzej dotrzec do X-Men, bowiem w niebezpieczeństwie znalazł się Charles Xavier.


W Salem w barze Harry'ego Storm i Jean wspominają stare, dobre czasy. Jean opowiada o swych trudnościach z akceptacją wspomnień Phoenix i Madelyne Pryor, mimo to spotkanie przebiega w radosnej atmosferze. Żadna z kobiet nie wie, iż z zaparkowanego samochodu obserwuja je genoshańscy wywiadowcy, wśród których jest również pozbawiony pamięci Alex Summers. Identyfikują oni kolejne cele, przygotowując się do ataku. Kobiety powracają do rezydencji, zastanawiając się czy marzenie Xaviera nie zatraciło swego znaczenia. Jean żegna się przyjaciółką i odlatuje, a Storm zaskakuje Rahne. Okazuje się, iż dziewczyna ma za złe X-Men powót do życia, co wydaje się niesprawiedliwością, skoro Doug Ramsey nadal nie żyje. Storm opowiada jej historię Thunderbirda, który zginął podczas jednej z pierwszych misji nowego składu X-Men [Uncanny X-Men #95], jednak Rahne nie chce słuchać i odbiega krzycząc, iż nienawidzi Ororo a także Szkoły.


Storm rozmawia ze Stevie Hunter, obserwujac kąpiących się nad jeziorem członków New Mutants, kiedy rozlega się dziwny hałas. Ostrzeżenie Warlocka przychodzi za późno i wszyscy zebrani zostają zaatakowani przez ludzi w zbrojach, na motorach zmieniających się w maszyny kroczące. Mutanci rzucają się do ucieczki, a Stevie niesie ogłuszoną Storm.


W kompleksie reszta zespołu reaguje na ogłoszony alarm.


Stevie i Storm docierają do włazu prowadzącego do szkoły, kiedy Ororo rozpoznaje wreszcie przeciwników. Choć New Mutants zdają się wygrywać z genoshańskimi magistratami, Storm każe im się wycofać. Młodzi mutanci upojeni zwycięstwem nie słuchają, co okazuje się błędem, bowiem na miejsce teleportują się posiłki wprost z Genoshy. Nie chcąc aby przeciwnik wdarł się do kompleksu Storm niszczy właz, tuż po tym jak Stevie znalazła schronienie, co doprowadza do szału Cable'a który musi poszukać teraz innej drogi, aby pomóc swoim ludziom. Na górze trwa zaciekła walka pomiędzy mutantami a magistratami, zaś Storm ze zdumieniem rozpoznaje w jednym z napastników Havoka. Pod ziemią Stevie zawiadamia X-Factor, podczas gdy Cannonball, Cable, Forge i Banshee ruszają na odsiecz przez dno jeziora. W rękach magistratów są już Boom Boom i Rictor, którzy schwytani w wielką siatkę zostają teleportowani wprost do Genoshy. Kolejnym złapanym jest Warlock, wreszcie Wolfsbane i usiłująca jej pomóc Storm. Magistraci osiągnęli swój cel, mogą więc się wycofać. Kiedy na miejsce przybywają pozostali mutanci, nikogo już nie ma. Cable przysięga, iż odpowiedzialni za to wydarzenie, pożałują że kiedykolwiek się urodzili...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #270

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.