Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #380

Uncanny X-Men #380

Uncanny X-Men #380

"Heaven's Shadow"

Postacie
Cytat

Piotr Rasputin: "We will be mutants once more"
Shadowcat: "Hated and feared by everyone we rescued"

Streszczenie

W Salem zgromadzili się ludzie znani niegdyś jako X-Men, a Hank Mc Coy rekapituluje im swe odkrycia. Przemiana High Evolutionary'ego uwięziła w przejściowych formach muty z Genoshy, z uwagi na ich niestabilne DNA. Ponadto Hank zajął się badaniami Wyndhama, szukając sposobu aby odwrócić proces i w jego przeszłości odkrył coś niepokojącego. Badania Wyndhama inspirowane były przez człowieka nazwiskiem Essex. Który zapewne odpowiada za rosnącą emisję promieniowania z satelity. Jeśli wyliczenia Hanka są słuszne, wkrótce cała populacja planety zacznie wkróce mutować. Muszą jak najszybciej powstrzymać Sinistera. Ororo poleca zawiadomić Fantastic Four i Avengers, lecz zdaje sobie sprawę iż oni także muszą działać. X-Men raz jeszcze wsiadają do swego pojazdu.


Sinister rozmawia z uwięzionym Wyndhamem, mówiąc mu iż jego błędem stało się jego ograniczenie. Eksperyment wymaga szerokich horyzontów, jakie posiada Essex. Oczywiście przewiduje już, że gdy rozpocznie się mutacja populacji planety, przeszkodzić jej spróbują rozmaite agencje, jak SHIELD czy Avengers. Aby się przed nimi obronić Essex użyje armii Nowych Ludzi Wyndhama, którzy znajdują się na stacji, a których ewolucję Essex przyśpieszył. Wyndham oświadcza, iż nie pomoże mu w realizacji tych planów. Sinister zna już jednak wszystkie tajemnice High Evolutionary'ego.


Rogue dzwoni do więzienia, używając imienia Irene Adler, podaje się za adwokatkę Raven. Zastanawia się jak ją pocieszyć, bowiem Mystique pierwszy raz w życiu doświadcza strachu i niepewności. Raven jest jednak rozwścieczona faktem, że Rogue używa nazwiska Destiny i rzuca słuchawką. Tymczasem X-Men pakują swój samolot, udając się na misję jako ludzie. Rozmawiają o tym co poczuli gdy utracili moce i czy stanie się ludźim było dla nich darem czy karą. Do grupy dołącza Logan, cierpiący na zatrucie organizmu adamantium. Nie zamierza jednak zostawić swoich przyjaciół samych, zwłaszcza gdy ruszają na bitwę pozbawieni swych mocy i nie mają szansy na zwycięstwo.


Genosha płonie. Amelia Voight i Fabian Cortex korzystając z przerwy w bitwie wyrzucają Ericowi, iż statek będący ich jedyną nadzieją na ucieczkę, wręczył on dwójce członków X-Men. Eric oznajmia, iż wbrew temu co się wydaje X-Men nie są pozbawieni mocy, bowiem ich prawdziwa moc płynie z tego co wierzą. Są oni ich ostatnią nadzieją i znajdą sposób by zwyciężyć. Lub zginą próbując.


Pojazd X-Men startuje z Salem. W chwili gdy mija granicę atmosfery wszystkich którzy znajdują się na pokładzie ogarnia fala mdłości. Na swoich czujnikach Sisniter widzi jak prom dokuje do stacji, czując satysfakcję iż tak jak przewidział, spośród wszystkich którzy mogli zaatakować go pierwsi, przybyli X-Men. Przez wyciętą w poszyciu dziurę przedostają się do środka. Beast usiłuje zorientować się w budowie stacji, prowadząc grupę w stronę miejsca gdzie jego zdaniem znajduje się generator, który odebrał im moce. Jeśli go zdezaktywują, ich zdolności powrócą i będą mogli zmierzyć się z Sinisterem. Niestety, drogę zastępują im Nowi Ludzie. Istoty będące w połowie zwierzętami atakują. Podczas gdy X-Men zaczynają walczyć wręcz, Logan wyciąga pazury i oświadcza, iż poczył zapach Sinistera. Rusza w jego kierunku, a Storm i Shadowcat podążają za nim, bowiem jasne jest że Essex znajduje się tam, gdzie jego urządzenia. Wolvie skacze na Essexa, lecz dopada do wielki szczur. Gdy Kitty i Ororo mierzą ze swej broni w jego stronę, okleja je zielona substancja która uniemożliwia im poruszanie się. Sinister oznajmia, iż jak zwykle był krok przed nimi. Wówczas otrzymuje cios Wolverine'a, który uporał się już z wielkim szczurem. Wściekły Sinister uderza kilkakrotnie w Logana energią, lecz ten za każdym razem regeneruje rany. Widząc to Kitty wydobywa się ze swego kokonu i jasne staje się dla niej co zaszło. Informuje Storm, że fala mdłości którą poczuli opuszczając atmosferę, oznaczała opuszczenie rejonu działania promieniowania. Wróciły ich moce. Do Essexa dociera, iż to że nie odczuł wpływu promieniowania wcale nie znaczyło, że jest tak silny jak sądził. Nie wziął pod uwagę iż w ogóle nie znalazł się w jego zasięgu. Zaczyna się bronić przed Storm, lecz wówczas Logan wbija w komputer stacji pazury. Następuje ekplozja, niszcząca urządzenie emitujące promieniowanie które zmieniło mutantów w ludzi. Sinister zniknął, a uwolniony High Evolutionary kończy dzieło Wolviego. Wyłącza stację. Na całej Ziemi powraca moc mutantów, odzyskują ją wszyscy od Omegi Red począwszy na Jean Grey kończąc. Mystique wydostaje się z więzienia korzystając ze swej mocy. Na Genoshy Magneto rzuca do stóp swych wrogów. Cortez spogląda z niedowierzaniem na potęgę jaką posiadł teraz Magneto, nieświadom iż ma do czynienia z Lorną używającą induktora obrazów. Wszystko wróciło do normy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #380

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.