Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #149

Uncanny X-Men #149

Uncanny X-Men #149

"And The Dead Shall Bury The Living"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "I must owe you a couple of dozen cases of beer..."
Wolverine: "Twenty-nine to be precise."

Streszczenie

Charles Xavier siedzi w swej pracowni, analizując wszystkie dane na temat Magneto. Jego pochodzenie jest nieznane, podejrzewa się północną Europę. Magnus nie wierzy w możliwość pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów, chce zniszczyć tych pierwszych, by drudzy mogli panować nad światem. Ostatnia bitwa z nim zakończyła się remisem, a Mistrz Magnetyzmu nie dał od tego czasu znaku życia. Teraz profesor czuje, że jego wróg planuje coś dużego. Analizując dane starał się zrozumieć jego sposób myślenia i ze zdumieniem odkrył, że mają ze sobą wiele wspólnego. Jego rozmyślania przerywa Sprite, beztrosko fazując przez komputery i radośnie prezentując swój nowy śmieszny kostium, zawierający między innymi podkolanówki i wrotki. Xavier wpada w złość, widząc, że jej moc zakłóciła pracę urządzeń i zniszczyła wiele ważnych danych. Oznajmia, że na własny kostium musi sobie zasłużyć i mentalnie każe jej wyjść.


W sali ćwiczeń X-Men kontynuują naprawę zniszczonych urządzeń. Storm zauważa Kitty fazującą przez sufit i spostrzega jej smutną minę. Chcąc polepszyć jej nastrój, wytwarza strumień wiatru, powodujący, że dziewczyna traci równowagę. Wpada wprost w objęcia Nightcrawlera, który rzuca ją Wolverine'owi. Ten "podaje" dziewczynę Colossusowi, nazywając go jej chłopakiem. Rozweselona Kitty pyta przyjaciół, czy podoba się im jej nowy kostium. Mutanci wykazują rozbawienie. Xavier telepatycznie wzywa ich do sali odpraw.


Później, na pokładzie Blackbirda Storm rozmyśla o Angelu. Żałuje, że nie może teraz skorzystać z jego doświadczenia i obawia się, że po ostatniej kłótni mur między nim a X-Men wyrósł zbyt wysoko. Wolverine kolejny raz przegrywa w karty z Colossusem i stwierdza, że ma dość. Otwiera skrytkę w poszukiwaniu piwa i kanapek, ale zamiast tego znajduje tam ukrytą Kitty. Dziewczyna mówi, że nikt oficjalnie nie zabronił jej jechać, poza tym co może jej grozić na misji zwiadowczej. Storm ostro tłumaczy, że szukają śladów Magneto - najniebezpieczniejszego z wrogów i gdyby nie to, że nie mogą sobie pozwolić na tracenie czasu, zawróciłaby samolot i odstawiła ją do domu. Nightcrawler przerywa Ororo, mówiąc, że dotarli na miejsce. Pod nimi leży krater wulkanu, w którym mieściła się ostatnia baza Magneto. Blackbird ląduje na zboczu.


Piątka X-Men zmierza do wyjścia z tunelu, którym kiedyś wydostali się z zalewanej lawą bazy [Uncanny #114]. Wejście jest w takim samym stanie, w jakim je pozostawili. Po krótkiej wędrówce docierają do jego dna, pokrytego warstwą zakrzepłej lawy. Colossus rozbija skorupę. Za nią zamiast wrzącej magmy odnajdują pomieszczenia bazy w zadziwiająco dobrym stanie. Tylko mniej ważne sektory zostały pokryte lawą, pozostałe są oczyszczone. Nightcrawler podnosi z ziemi głowę Nanny, robota, który pilnował ich podczas uwięzienia w bazie. Wolverine z wściekłością rozrywa szczątki na kawałki. Storm rozdziela zespół, by sprawnie przeszukać cały obszar. Sama rusza w pojedynkę. Z ciemnego kąta obserwuje ją jakaś postać. Nagle kobieta słyszy głos, wołający ją, przypominający o tym, kogo zamordowała. Przed jej oczami staje obraz sprzed wielu miesięcy, kiedy nie zdołała uratować Garokka przed spadnięciem w otchłań [Uncanny #115]. Nie jest pewna co ją wołało, może jego duch. Wzywa przez interkom Wolverine'a, ale ten mówi, że nie wyczuł dotąd nikogo poza nimi. Mimo to Storm czuje, że trzęsie się ze strachu.


Colossus i Sprite przemierzają jeden z korytarzy bazy, nie napotykając niczego szczególnego. W końcu docierają do końca ich tunelu a Peter wyczuwa, że za ścianą jest tylko magma. Postanawia zameldować to Storm, kiedy wielka pięść uderza go od tyłu. Mimo stalowego pancerza, Peter pada nieprzytomny. Kitty staje twarzą w twarz z pozostałością Garokka Żyjącego Boga. Jest teraz większy niż kiedyś i złożony jakby z dwóch części. Jego lewa połowa to zakrzepła lawa, prawa zrobiona jest z kryształu. Sprite fazuje przez niego, ze zdziwieniem zauważając, że sprawia mu to ból. Stwór pada na ziemię. Kitty bezskutecznie próbuje ocucić nieprzytomnego Petera. Tymczasem Garokk wstaje i rozbija cienką ścianę, oddzielającą ich od płynnej lawy Potok tej substancji wytryska na korytarz.


Storm wyczuwa nadpływający strumień magmy. By ją zatrzymać, generuje najostrzejszy i najzimniejszy prąd powietrza jaki potrafi. W innej części bazy Wolverine i Nightcrawler z trudem utrzymują się na nogach Po chwili nawałnica się kończy. Pod wpływem zimna magma twardnieje i jej potok zostaje zablokowany a korytarze pokrywa warstwa lodu. Ororo zmierza w tę cześć korytarzy, z której nadpłynęła lawa. Nagle zauważa zamrożonego Colossusa, sunącego w jej stronę po lodzie z olbrzymią szybkością. Uderzenie bezwładnego ciała pozbawia ją przytomności.


Wolverine i Nightcrawler docierają do nieprzytomnych przyjaciół. Logan wyczuwa kłopoty. Z lodowego korytarza wychodzi Garokk i obiecuje leżącej dwójce, że ich śmierć będzie dużo cięższa niż utopienie w lawie, co spotkało Kitty. Ponieważ Wolverine i Nightcrawler zdążyli się ukryć w ciemności, stwór oznajmia, że ją usunie. Jego kryształowa część rozbłyska jaskrawym światłem, które dodatkowo odbija się od pokrywającego jaskinię lodu. Kurt zostaje oślepiony a Garokk odkrywa jego kryjówkę. Strzał z jego oka trafia tuż przy Elfie. Ten teleportuje się na przeciwnika i pyta go, czy nie powinien być martwy. Rzucając Nightcrawlerem, Garokk oznajmia, że został wyciągnięty ze swego więzienia w czeluściach Ziemi przez Magneto. Wolverine tnie go z tyłu, ale kryształ regeneruje się błyskawicznie. Logan uskakuje przed ciosem potężnej pięści.


Gdzieś w pobliżu Sprite wychodzi z jednej ze ścian. Zanim lawa zdążyła w nią trafić, użyła swej mocy i wniknęła w skałę. Z trudem zachowując koncentrację brnęła przez nią jak przez błoto, aż dotarła na powierzchnię. Nie słyszy odgłosów walki i niepokoi się o przyjaciół, rusza więc na poszukiwanie.


Garokk wypala w ziemi głęboką na wiele metrów dziurę, mówiąc Storm, że to będzie otchłań do której on wrzuci ją. Sprite odnajduje ogłuszonych przyjaciół w chwili, kiedy złoczyńca unosi Ororo, by wrzucić ją w czeluść. Mówi wstającemu Loganowi, żeby o nic nie pytał tylko rzucił ją w kierunku wroga. Kiedy przenika przez niego, Garokk ponownie zwija się z bólu a Nightcrawler pojawia się przy Storm, by wyrwać ją z jego rąk. Stwór chwieje się i wpada w czeluść, pociągając jednak Ororo za sobą. X-Men nachylają się nad dziurą i Wolverine'owi wydaje się, że słyszy jęk. Kitty ostrożnie schodzi w dół, krocząc w powietrzu. Ma nadzieję, że jej błyszczący kostium zwróci uwagę przyjaciółki. Promień latarki natrafia na Storm, leżącą w bezruchu na półce skalnej. Sprite staje przy niej i wzywa Nightcrawlera na pomoc. Nagle z mroku wyłania się ręka Garokka, zamierzając się do ciosu. Kitty instynktownie fazuje, ponownie raniąc przenikającego przez nią stwora. Garokk traci równowagę i spada na samo dno. Jego krzyk powoli cichnie. Sprite zauważa, że półka zaczyna się kruszyć i wzywa ponownie Kurta. Elf zjawia się na dole, chwyta Storm i teleportuje się do góry. Szok spowodowany zabraniem ze sobą drugiej osoby niemal go zabija. Na szczęście Colossus w porę łapie oboje.


Na pokładzie samolotu Ororo zastanawia się, po co Magneto zadał sobie kłopot odbudowy kompleksu. Wszystko potwierdza podejrzenia Xaviera, że Mistrz Magnetyzmu knuje coś dużego. Pytaniem jest, jak zdołają go powstrzymać.


Morskie miasto. Ubrany w strój księcia oceanów Cyclops zastanawia się co planuje Magneto i co zrobić by go nie rozpoznał. Nosząca ubranie księżniczki Lee pyta go, dlaczego tak się boi ich gospodarza. Scott obiecuje jej wszystko wyjaśnić kiedy będą mogli swobodnie porozmawiać. Do komnaty wchodzi Magneto, mówiąc im "dzień dobry". Oznajmia też Cyclopsowi, że może zdjąć opaskę. Na terenie miasta jego moce nie będą działały. Jest bezradny i całkowicie na jego łasce.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #149

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.